Законодавство — на вашому боці

Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це грубе порушення прав людини, яке може мати різні прояви.
Детальніше про ознаки СЕН дізнавайтесь за посиланням.

Якщо під час надання допомоги — гуманітарної, або у вигляді послуг, працівник гуманітарного сектору натомість натякає, погрожує, вчиняє спробу чи факт отримання інтимної винагороди або бажає отримати інтим силоміць — його дії кваліфікуються як сексуальна експлуатація чи сексуальна наруга.

Така поведінка з боку будь-якого працівника гуманітарного сектору є недопустимою та передбачає відповідальність.

Як законодавство України захищає постраждалих від СЕН?

Пам’ятайте, кожен громадянин України має право на захист своїх прав завдяки низці законодавчих положень.

Конституція України
Ст. 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю
Ст. 28. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Цивільний кодекс України
Ст. 289 Право на особисту недоторканість. Фізична особа має право на особисту недоторканність. Фізична особа не може бути піддана катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню.

Кримінальний кодекс України
Передбачає сувору відповідальність за порушення прав людини та вчинення дій проти статевої недоторканності — від двох років увʼязнення до довічного позбавлення волі.

Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну винагороду, не ігноруйте! Звертайтесь: seareferral@un.org
Усі звернення конфіденційні!

Add your Comment

uk