Чи можливі близькі стосунки бенефіціара і гуманітарного працівника?

💭 Молода жінка з дитиною проживає у прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Її домівка була зруйнована в перші дні війни, а близьких родичів немає.  

У прихистку працює волонтер. У мирний час він жив у столиці, у власній квартирі, а наразі поєднує волонтерство із підприємницькою діяльністю.  

Вони знайомляться, дізнаються більше один про одного. Волонтер без черги видає дівчині продукти харчування, прискорює оформлення документів, запрошує на особисті зустрічі поза прихистком. Дівчина не хоче залишати дитину, але погоджується, бо боїться втратити підтримку і допомогу від волонтера.  

Чи можуть ці стосунки продовжуватись ❓ 

❌ Відповідь, ні. Такі стосунки заборонені принципами ООН, передбачають відповідальність гуманітарного працівника та мають визначення «сексуальна експлуатація». 

Більше про це у статті: https://bit.ly/3ZXVqpm 

За замовчуванням, стосунки між гуманітарним працівником і отримувачем допомоги (бенефіціаром) є нерівними. В контексті таких відносин остання сторона перебуває у вразливому становищі та певним чином залежить від співпраці з представниками гуманітарного сектору. Часто виникає думка, що у гуманітарних працівників є більше можливостей та доступу до певних благ та послуг, а тому бенефіціари погоджуються на особисті стосунки задля отримання додаткових благ. Проте це не так. 

Варто пам’ятати:  

✔️ співпраця з гуманітарними працівниками — це ваша безпека 

✔️ будь-яка допомога з боку гуманітарних працівників є безкоштовною 

❌ будь-яка спроба отримати гроші або інтимні послуги в обмін на допомогу — недопустима та передбачає відповідальність 

Міжнародний благодійний фонд “Українська фундація громадського здоров’я” у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запровадила проєкт “Запобігання  сексуальній експлуатації та нарузі”, щоб запобігати будь-яким випадкам небажаної сексуальної поведінки. 

📩 Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду, не ігноруйте!  
Звертайтесь: seareferral@un.org 

❗ Усі звернення конфіденційні. 

Add your Comment

uk