169 тисяч постраждалих від війни скористалися допомогою мобільних команд

З березня 2022 року МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) за підтримки ЮНІСЕФ створили 50 мобільних команд для допомоги постраждалим від війни. Команди працюють у Львівській, Закарпатській, Рівненській, Вінницькій, Дніпропетровській, Чернівецькій, Волинській, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Кожна мобільна команда складається з психолога, соціального працівника, юриста й медика та надає соціально-психологічну допомогу сім’ям з дітьми, постраждалим від військових дій. Мобільна команда на власному авто виїжджає до місць, де потрібна допомога, а також консультує постраждалих дистанційно – телефоном або за допомогою відеозв’язку.

Дозвольте поділитися з Вами першими результатами роботи наших мобільних команд.

За п’ять місяців фахівці мобільних команд надали понад 700 тисяч послуг більш як 169 тисячам людей, які постраждали від війни. Серед найбільш поширених звернень по допомогу – запити про психологічну підтримку (18,3%), медичні консультації (15,1%), гуманітарна допомога (15,1%), оформлення соціальних виплат (13,9%), та сприяння у працевлаштуванні (9,6%).

Серед регіонів, звідки вимушено приїхали люди, переважають Донеччина, Луганщина та Харківщина. Кожна п’ята послуга мобільних команд була надана дітям, а 8% звернень по допомогу надійшло від людей з інвалідністю.

Від 44 тисяч осіб ми отримали звернення щодо насильства за ознакою статі та жорстокого поводження. У відповідь на них мобільні команди надають екстрену допомогу: консультують про доступні послуги, стабілізують емоційний стан постраждалих, разом з клієнтами складають план дій, за потреби шукають тимчасовий прихисток та перенаправляють за спеціалізованою підтримкою.

Такі результати роботи мобільних команд доводять високу потребу громадян у їхніх послугах. Тому ми продовжуємо об’єднувати зусилля з місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги.

Адже після 24 лютого робота УФГЗ не зупинялася ані на день. Ми продовжуємо працювати для того, аби й під час війни найбільш вразливі групи населення, зокрема постраждалі від воєнних дій, мали змогу отримати комплексні психосоціальні послуги.

Проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за підтримки уряду Японії у межах СПІЛЬНО — програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.

Add your Comment

uk