Інтегровані центри підтримки
СТВОРЕННЯ ЦЕНТРІВ КОМПЛЕКСНОГО РЕАГУВАННЯ ТА НАДАННЯ ПІДТРИМКИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ҐЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА (ҐЗН): ІНТЕГРАЦІЯ БАЗОВОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА СХОДІ ТА ПІВДНІ УКРАЇНИ
В рамках проєкту діють 10 підрозділів надання комплексної допомоги постраждалим від ґендерно зумовленого насильства на базі ЦПМСД, також функціонує онлайн-платформа для надання консультаційних послуг.
НА КОГО СПРЯМОВАНИЙ ПРОЄКТ
- постраждалі від ґендерно зумовленого насильства,
- внутрішньо переміщені особи,
- ті, хто постраждав внаслідок військових дій.
ПРО ПРОЄКТ
Проєкт “Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України” створений у вересні 2022 та реалізується HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні за підтримки FHI360.
Цей проект спрямований на створення центрів комплексного реагування та надання підтримки в рамках існуючих систем допомоги для надання цілісної травматологічної підтримки жертв насильства, включаючи ҐЗН та сексуальне насильство.
Реалізація проєкту передбачає інтеграцію центрів в систему надання базових послуг з догляду в пунктах медичної допомоги та захисту. Передбачається надання скоординованої комплексної допомоги безпосередньо постраждалим від ҐЗН/СН у створених безпечних просторах в різних установах, включаючи центри прийому ВПО, притулки, денні центри, заклади охорони здоров’я (амбулаторії сімейних лікарів, жіночі консультації та пологові будинки, клінічні лікарні, тощо) та інших місцях з високою концентрацією переміщених громад.
У фокусі роботи — виявлення, реагування та надання допомоги тим групам населення, на яких війна впливає найбільше постраждалі від ґендерно зумовленого насильства, внутрішньо переміщені особи, ті, хто постраждав внаслідок військових дій.
9 листопада в рамках спільного проєкту HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні та FHI360 відбулась презентація моделі роботи першого Центру підтримки постраждалих від насильства в Одесі. Всього проєктом передбачено створення 10 таких Центрів на Сході та Півдні України.
У кожному Інтегрованому центрі працюватимуть команди із числа сімейних лікарів, соціальних працівників, психологів, юристів для того, щоб підтримати людей, які потребують допомоги, та зменшити ризики погіршення фізичного, репродуктивного, психічного здоров’я постраждалих від насильства.
ПОСЛУГИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ
Інтегровані центри надаватимуть комплексну підтримку, у тому числі:
✔️ спеціалізовану допомогу, включаючи консультування та послуги з ведення випадків ҐЗН/СН,
✔️ медичне лікування, що надаватиметься лікарями загальної практики, та, за потреби, забезпечення системи “м’яких перенаправлень”,
✔️ проведення соціально-правового консультування,
✔️ гуманітарне реагування на потреби постраждалих (набори предметів особистої гігієни та додаткові предмети),
✔️ відвідування місць розміщення ВПО для надання кризових та екстрених послуг в напрямку підтримки психічного здоров’я,
✔️ послуги кейс-менеджменту,
✔️ парні консультації і сімейні діалоги для обговорення фізичних і емоційних наслідків ҐЗН/СН, пережитих травм та стресів внаслідок військових дій, сприяння згуртованості сім’ї та соціальній гармонії тощо.
КОНТАКТИ
За детальною інформацією щодо проєкту звертайтесь до координатора напрямку.
Віра Гончарук
vira.goncharuk@healthright.org