«Вишиті болем»: виставка-сублімація

В холі станції метро Золоті Ворота 26 січня  з’явилася виставка рушників «Вишиті болем», організована Консалтинговою агенцією у сфері охорони здоров’я та соціальних змін One Health. Кожен з рушників символізує історію жінки, яка постраждала від війни. Лінії орнаменту повторюють розповіді, зібрані і написані  через досвід психологинь SafeWomenHUB — платформи, яка впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров`я» спільно з Представництвом HealthRight International в Україні.

Допомогти людям висловити свою травму, щоб пережити її – головна мета проєкту. Адже мистецтво — один з найкращих способів сублімації переживань. У стібках можна виразити свої страхи, біль і навіть мрії про щасливе майбутнє. Голка в руці символізує волю людини до життя, а нитка — її життєвий шлях.

“Людям, які пережили сексуальне насильство, безперечно важко про це говорити. Та ще важче залишатись з такими спогадами сам на сам. Одна з цілей проєкту полягає у тому, щоб показати постраждалим, що вони не самі поруч дуже багато тих, хто готовий простягнути руку допомоги і разом пройти шлях зцілення”, — зазначила Інна Михальова, психологиня SafeWomenHub, Представництва HealthRight International в Україні.

Реальний стан справ такий, що у нас може не бути шансу допомогти тим, хто постраждав від насильства. Навіть якщо це станеться з близькою людиною, ми можемо ніколи не дізнатися.  За дослідженням Гельсинської спілки, лише одна людина зі ста наважується говорити про свою біду.

На сьогодні українська прокуратура зафіксувала  155 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими над українцями. Насправді їх можуть бути десятки тисяч.

Вони не говорять про це через біль і небажання знов згадувати пережите. Також їх змушує мовчати  страх сорому.  Тим часом, контакти з людьми, за словами Інни Михальової  – один з головних методів терапії травми насильства.

 Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і консалтинговою агенцією One Health.

Виставка «Вишиті болем» триватиме до 2 лютого 2023 року.

Знайти інформацію про те, як допомогти людям, які постраждали від насильства ви можете на платформі SafeWomenHub та на сайті проєкту «Вишиті болем».

Фото: Агенція One Health 

Add your Comment

uk