Тренінг  «Самодопомога+ (SH+)»

У Києві з 23 по 27 січня 2023 проходив тренінг  «Самодопомога+ (SH+)» для психологів та соціальних працівників Інтегрованих центрів підтримки постраждалих від насильства

Тренінг «Самодопомога+ (SH+)»  є одним з науково обґрунтованих масштабованих психологічних втручань, яке може розглядатись як перший крок у ступеневій програмі допомоги. Впровадження інтервенції «Самодопомога+ (SH+)» направлена на сприяння Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська. 

«Самодопомога+ (SH+)» була розроблена ВООЗ як груповий курс, який має на меті допомогти дорослим людям, які перебувають у вкрай несприятливих умовах, навчитись управляти стресом та запобігати  виникненню психічних розладів. 

Учасники тренінгу, за допомогою практичних вправ, навчилися проводити сесії програми, визначили функціональні обов’язки тренера та фасилітатора. Розвивали вміння та навички, необхідні для впровадження даної програми.

Під час 5-денного тренінгу учасники опанували навички для подальшої роботи з групами у розрізі актуальних тем та практичних завдань:

  • Навички турботи про інших у щоденному спілкуванні. Демонстрація хорошої та поганої комунікації.
  • Практична підтримка: психоосвіта, направлення до інших організацій.
  • Базові навички допомоги для фасилітаторів.
  • Ситуації підвищеного ризику в групі.
  • Ключові навички для створення нової рутини в умовах стресу. Поняття супервізії.
  • Практична підтримка. Як допомогти людям впоратися з проблемами. Техніка вирішення проблем у 6 кроків.
  • Навички турботи про себе: сміхотерапія, формування здорового режиму дня (сон, інформаційна гігієна) тощо.
  • Практики самостійного проведення тренінгу в ролі фасилітаторів і ко-фасилітаторів.

Тренінг проводився для фахівців з південних регіонів України: Харківський, Запорізький, Дніпропетровський.

Цей курс унікальний ще й тому, що кожен має нагоду в процесі роботи потурбуватись про себе, прийняти власні слабкості, усвідомити потреби та можливості, власні обмеження.

Сертифікат участі у навчальній програмі «Самодопомога+ (SH+)» надає фахівцям можливість впроваджувати інтервенцію згідно з розробленим посібником ВООЗ.

Тренінг проходив у рамках проєкту «Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно-зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України», який реалізується Представництвом HealthRight в Україні за підтримки FHI 360.

#brave_safe_platform

#HealthRight

 

Add your Comment

uk