Реконструкція наративу стійкості: роздуми з України

8 березня 2023 року Галина Скіпальська, Виконавча директорка Представництва  HealthRight International, виступила у Нью-Йоркському університеті NYU School of Global Public Health з доповіддю «Реконструкція наративу стійкості: роздуми з України».

🔊 У своєму зверненні до міжнародної спільноти пані Галина:
✔️ поділилась досвідом реагування HealthRight International в Україні на виклики війни,
✔️ висвітлила реалії гуманітарної ситуації в Україні,
✔️ окреслила внески благодійних фондів та організацій в Україні задля перемоги нашої країни.

Ділимось найактуальнішими цитатами:

«Понад 20 років я намагаюся зробити цей світ кращим. Зробити Україну кращою країною, де права людини є значущими, де право на здоров’я трансформується у довше та щасливіше життя. Всі ці зусилля, а також робота сотень моїх колег з різних секторів охорони здоров’я були змарновані і зруйновані волею «диктатора» і, на жаль, мільйонів росіян, які підтримують його авторитарний режим і жорстоку війну.

Ми більше не рахуємо календарні дати в Україні. Ми рахуємо дні війни. І країна починає кожен день із загальнонаціональної хвилини мовчання, щоб вшанувати пам’ять загиблих внаслідок збройної агресії. Сьогодні 378-й день російської війни проти України.

Я вірю, що сила і хоробрість українців є відповіддю. І, звичайно ж, громадянське суспільство та волонтерський рух, які захищають інший фронт війни, і є швидкими, гнучкими, згуртованими та ефективними у заповненні прогалин та вирішенні поточних викликів. Сьогодні, коли ми відзначаємо Міжнародний жіночий день, варто згадати, що жінки-добровольці, волонтери, та очолювані жінками громадські організації перебувають на передовій авангарді реагування на війну на рівні громад, у тому числі для швидкого надання гуманітарної допомоги та послуг.

Після вторгнення Росії у 2022 році гуманітарна ситуація в Україні різко і стрімко погіршилася. Кількість людей, які потребують гуманітарної допомоги та захисту зросла з приблизно 3 мільйонів осіб на початку 2022 року до 17,7 мільйона у 2023 році.

Війна, що триває, має негайні та довгострокові наслідки для здоров’я українців.  За оцінками, у 2022 році 14,5 мільйона людей в Україні потребували медичної допомоги. Ризики серцево-судинних та інфекційних захворювань зросли, оскільки багато людей перебувають у постійному русі, живуть у колективних центрах у спільних кімнатах та в поганих санітарних умовах, мають обмежений доступ до медичної допомоги тощо. Мільйони дітей ризикують пропустити планові щеплення, що в майбутньому призведе до збільшення кількості захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Через війну щонайменше 9,6 мільйона людей в Україні можуть мати психічні розлади, а приблизно 15 мільйонів потребують психосоціальної підтримки. Ризик гендерно зумовленого насильства, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. За оцінками, у 2022 році близько 3,7 мільйона людей в Україні потребуватимуть послуг із запобігання ґендерно зумовленому насильству або підтримки постраждалих від нього.»

Це не велика частина з розповіді Галини Скіпальської, бо вона донесла слухачам всю складність гуманітарної ситуації в Україні. Наголосила і на внесках в допомогу Україні благодійних фондів та організацій. «За їх підтримки у 2022 році пароєкти нашої організації надали майже 2,4 мільйона послуг для понад 400 000 – постраждалих від війни. Ми збільшили кількість фахівців, зайнятих у наших проєктах, у 5 разів – зі 116 співробітників у березні 2022 року до 569 у лютому 2023 року. Ми також розширили та масштабували наші послуги для вирішення нових викликів: мобільні бригади, денні центри, притулки, центри для дітей Барнахус; та створили нові онлайн-платформи та Відділи реагування та допомоги постраждалим від гендерного насильства. Ми віримо в нашу перемогу! Разом з нашими партнерами ми прагнемо щодня працювати над тим, щоб мінімізувати вплив війни на найбільш вразливі верстви населення», – зазначила Галина Богданівна.

Також вона розповіла про кампанію: #DONTGIVEUPONUKRAINE, яку організація HealthRight нещодавно запустила, щоб заохотити світ бути разом з Україною.

І ми запрошуємо вас використовувати цей хештег, щоб слідкувати за новинами та долучатися до заходів в рамках цієї кампанії.

Наша мета – проінформувати якомога більше людей про триваючу війну та пов’язані з нею соціальні виклики, а також привернути увагу до зусиль громадських активістів, які знаходять практичні рішення для подолання цих викликів.

 

Add your Comment

uk