Реальні історії: Альона, клієнтка Денного центру

У жовтні цього року Альона звернулася до нас по допомогу в пошуку тимчасового житла та в постановці на облік по вагітності.

Жінка народилася в Донецькій області, у Волновасі. З 2013 року мешкає в Києві. Має двох дітей: хлопчика 9 років та дівчинку 8 років. Вагітна на 9 місяці, на обліку по вагітності не стояла.

Альона мала роботу, працювала в магазині, орендувала житло. Але зараз працювати не може, через що втратила дах над головою та опинилася з дітьми на вулиці. Дівчину підтримала знайома, яка тимчасово дозволила пожити в себе.

Чоловік, від якого дівчина вагітна, – іноземець, проживає у Вірменії. Він покинув Альону на третьому місяці вагітності. Батько двох старших дітей проживає в Донецькій області, має іншу сім’ю, з дітьми не спілкується та матеріально не допомагає.

За порадою знайомої дівчина звернулася по допомогу до Центру «Право на здоров’я».

Від фахівців Центру Альона отримала підтримку:

  • консультації соціального працівника щодо вагітності, медичного обстеження, пологів та контрацепції;
  • тестування на ВІЛ, гепатити В та С, сифіліс;
  • допомогу в організації медичного обстеження та отриманні консультації гінеколога в районній жіночій консультації;
  • направлення на обстеження в ДНК-лабораторію;
  • консультації юриста щодо можливості оформлення аліментів на старших дітей та порядку оформлення соціальних виплат по народженню дитини;
  • психологічну допомогу та підтримку;
  • гуманітарну допомогу.

За сприянням фахівців Центру «Право на здоров’я» Альону з дітьми було влаштовано на тимчасове проживання до Притулку ГО «Отчий дім» в Київській області.

Жінка стала на облік по вагітності за місцем проживання, заключила декларацію з сімейним лікарем. Діти влаштовані до нової школи.

А на початку грудня Альона потрапила в пологовий будинок і втретє стала мамою.

Add your Comment

uk