Психосоціальні послуги для підлітків під час війни

Протягом кількох років МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» просуває послуги з охорони здоров’я підлітків в Україні. Ми інформуємо підлітків про основи здорового способу життя, можливі наслідки ризикованої поведінки, профілактику ранньої вагітності й COVID-19, надаємо психологічні консультації, тестуємо на ВІЛ, сприяємо в доступі до медичних послуг.

Через війну потреба у таких послугах зросла. Тому у межах діяльності Денного центру «Право на здоров’я» й інформаційного порталу SupportME ми посилили нашу роботу з підлітками та молоддю.

Тепер, окрім питань, які традиційно актуальні для підліткового віку, у фокусі нашої уваги: психологічна адаптація до нових умов життя, подолання стресу, інформування про можливості отримання психосоціальних сервісів за кордоном.


Так, з березня по травень понад 300 підлітків отримали соціальну й психологічну підтримку та допомогу у форматах онлайн та офлайн. 65 підлітків звернулися до нас по дистанційну консультацію лікаря-педіатра. Також протягом цього періоду наші психологи та соціальні працівники провели 19 інформаційних вебінарів, до яких загалом долучилося понад 230 підлітків. 


Окремий напрямок нашої роботи — підтримка ВІЛ-позитивних підлітків та молоді. Офлайн ми продовжуємо проводити тестування на ВІЛ та сприяти в доступі до медичних послуг для наших клієнтів. Онлайн ми проводимо регулярні групи взаємопідтримки, які допомагають підліткам прийняти свій ВІЛ-позитивний статус й впоратися з викликами, що він спричиняє.

Для зручності наших клієнтів ми забезпечили можливість звертатися до нас усіма можливими способами: офлайн — у приміщення Денного центру у Києві, телефоном, у месенджери та соціальні мережі, або через форму зворотного зв’язку на порталі SupportME.

І також, щоб кожен український підліток, який постраждав через війну, зміг отримати консультацію психолога у зручний для себе час та спосіб, ми створили для них Хаб допомоги психологів-волонтерів, які працюють в Україні та з-за кордону.

Add your Comment

uk