Продовжено навчальні тренінги ВООЗ для працівників первинної медичної ланки 

Міністерство охорони здоров’я України та WHO Ukraine у партнерстві з МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” та Академією сімейної медицини України за підтримки Health Cluster впровадили навчальні тренінги для працівників закладів первинної медичної допомоги у напрямку роботи з постраждалими від ґендерно зумовленого насильства. 

Насильство за ознакою статі з боку інтимного партнера — одна з найпоширеніших форм насильства, якої зазнають жінки. Близько 30% жінок у світі зазнавати фізичного та/або сексуального насильства з боку інтимного партнера. Але більшість постраждалих не наважується звернутись по допомогу через страх перед кривдником, економічну залежність, страх осуду і стигматизацію суспільства. Але найчастіше — це невпевненість у тому, до кого звернутись по допомогу і на яку саме допомогу можна розраховувати.  

Підхід до проблеми ґендерно зумовленого насильства, що оснований на спроможності медичних працівників сприяти комплексній підтримці постраждалих від насильства, є вкрай важливим та ефективним. Адже саме сімейні лікарі це саме ті фахівці, до яких жінки можуть звертатись в першу чергу. Вони є тією ланкою, яка здатна не лише надати першу медичну допомогу, але й виявити ознаки насильства та скерувати постраждалих за отриманням психосоціальної, юридичної та економічної допомоги до відповідних служб. 

Навчальні тренінги ВООЗ покликані забезпечити працівників закладів ПМД знаннями та навичками щодо надання послуг постраждалим особам, відповідно до настанов ВООЗ та положень національного законодавства щодо ГЗН.   

📍 Перші тренінги ВООЗ були проведені для трьох областей України і наразі продовжуються для фахівців із Полтавської, Харківської, Сумської, Одеської, Запорізької та Миколаївської області.  

Під час тренінгів, учасники-працівники закладів ПМД:    

✔️ формують загальне уявлення про ГЗН як проблему у сфері громадського здоров’я;   

✔️ працюють з упередженнями стосовно осіб, які постраждали від ГЗН;   

✔️ отримують знання та навички для виявлення ознак насильства та надання постраждали від ГЗН медичної допомоги, психосоціальної підтримки та спрямування до інших послуг щодо соціального захисту, безпеки і юридичного супроводу;    

✔️ систематизують інформацію про мережі направлень у області.   

📌 Залучення фахівців медичних закладів до програм захисту постраждалих від насильства – є одним із аспектів міжсекторальної взаємодії на рівні громад. Розбудова спроможності медичних працівників у наданні допомоги і підтримки постраждалим від ГЗН дозволяє формувати та розвивати культуру соціуму, де насильство є неприйнятним.  

Саме сімейні лікарі і медсестри/медбрати є тією первинною ланкою, яка здатна допомогти знайти вихід із кола насильства, краще розуміти та реагувати на потреби постраждалих від насильства, а також підвищувати рівень взаємодії з іншими секторами, як то соціальним захистом та поліцією задля сприяння забезпечення захисту постраждалих осіб. 

#16днівпротинасильства

Add your Comment

uk