Партнерська зустріч між представниками HealthRight International та Міністерством охорони здоров’я України

Відбулася партнерська зустріч між представниками HealthRight International та Міністерством охорони здоров’я України.

Так, заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак обговорила нагальні питання з професором Пітером Наваріо, який представляє Міжнародну організацію  HealthRight, директоркою представництва в Україні Галиною Скіпальською  та заступницею з програмних питань в Україні Іриною Донець  Представництва HealthRight International в Україні

Мета зустрічі: коригування та обговорення подальших планів і дії в умовах боротьби з російською агресією. Найважливіші проєкти стосуються посилення спроможності первинної меддопомоги у сфері психічного здоров’я та подолання наслідків гендерно-зумовленого насильства.

Представники HealthRight International презентували реалізацію проекту з FHI360: створення і результати роботи 9-ти Інтегрованих центрів комплексної підтримки  (GBV RCU). Розказали про плани щодо  проведення дослідження в сфері психічного здоров’я та ВІЛ. Поділилися програмами та результатами навчання та підготовки спеціалістів МОЗ у співпраці з HealthRight та про можливу співпрацю з New York University

Обговорили спільні проєкти в рамках ініціативи Першої Леді Олени Зеленської “Розробка Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки”. Так Представництво  HealthRight International  в Україні за підтримки FHI 360  проводить тренінги для сімейних лікарів за програмою mhGAP.

Програма mhGAP – Mental Health Gap Action Programme – це глобальна програма ВООЗ, яка була запущена у 2008 році для покращення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я через залучення неспеціалізованих кадрів. Упродовж проходження програми їх навчають надавати допомогу людям із поширеними психічними розладами (депресією, тривогою, посттравматичним стресовим розладом, суїцидальною поведінкою тощо). У листопаді 2022 року Міністерство охорони здоров’я та Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні підписали меморандум про співпрацю у сфері психічного здоров’я.

В рамках проєктів HealthRight International  проходить низка тренінгів для сімейних лікарів ЦПМД, де вони навчаються основам роботи з людьми, які постраждали від гендерно зумовленого насильства, та механізмам перенаправлення до інших спеціалістів, у тому числі до наших Інтегрованих центів (GBV RCU).

Результатом зустрічі стали напрацювання механізмів взаємопідтримки та реальних кроків по формуванню потужної мережі первинної меддопомоги у сфері психічного здоров’я.

Ірина Микичак подякувала представникам HealthRight International за підтримку і співпрацю.

#разом_переможемо

 

Add your Comment

uk