Міжнародний вебінар в рамках 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок

📆 10 березня відбувся міжнародний вебінар в рамках 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

Тема заходу: ОХОРОНА ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ‘Я БІЖЕНЦІВ ТА ВПО В УКРАЇНІ. До вебінару долучились слухачі з усього світу.

Захід пройшов за ініціативи “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) та  спільно з Ресурсною мережею «Психічне здоров’я біженців» та міжвідомчим проектом АПА.

Експерти з надання психічної допомоги з України та Америки ділились знаннями про травми переміщених осіб та біженців, а також обговорили реальні та можливі послуги зцілення.

Модераторкою панелі виступила Martha Kebalo, докторка філософії, Головна представниця Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) в ЕКОСОР ООН (Нью-Йорк).

Уляна Токарєва презентувала доповідь по пріоритетам Міністерство соціальної політики України в розвитку послуг психо-соціальної допомоги та навчання фахівців. 

Основні тези спікерок вебінару:

  • Оксана Якушко (докторка філософії, професор психології в Тихоокеанському університеті, українська емігрантка; членкиня Ресурсної мережі з питань психічного здоров’я біженців) розкрила питання психічного здоров’я та безпеки жінок і дітей в умовах війни.
  • Theresa P. Castillo, докторка філософії, старша програмна директорка, HealthRight International. Її вітальна промова стосувалась травм війни, міграцій та гуманітарної кризи в Україні. Вона наголосила на важливості комплексних послуг (психологічні, медичні, соціальні, юридичні) з охорони психічного здоров’я для ВПО та біженців.
  • Halyna Skipalska (Директорка Представництва HealthRight International в Україні) доповіла про інтеграцію послуг психічного здоров’я та реагування на ГЗН в систему первинної медичної допомоги, про спільний з Міністерство охорони здоров’я України та FHI 360 проект на Сході та Півдні України. Наголосила на важливості мобільних послуг та створенні нових шляхів перенаправлення для постраждалих від війни.
  • Aleksandra Semen Ivanova (психологиня Платформи Safewomenhub) донесла слухачам про особливості надання дистанційних психосоціальних послуг українським жінкам та дівчатам, які постраждали від війни та про захист та підтримку жертв сексуального насильства.
  • Психотерапевт Оксана Королович (докторка психологічних наук, тренерка, супервізорка) розказала про підтримку психотерапевтів з метою профілактики вигорання, а також про важливість супервізій для  працюючих психотерапевтів.

Мета події: черговий раз донести до світової спільноти всю глибину гуманітарної трагедії в Україні. Мільйони людей стали вимушеними переселенцями внаслідок російського вторгнення, яке супроводжується надзвичайним насильством над цивільним населенням. Агресор руйнує інфраструктуру, застосовує фізичне насильство, тортури та сексуальне насильство як зброю війни.

Мільйони внутрішньо переміщених осіб залишаються вразливими, тоді як мільйони інших, які знайшли притулок за межами України (переважно жінки та діти), стикаються з численними викликами для свого фізичного та психологічного благополуччя.

Після доповідей слухачі задавали питання представницям HealthRight. Дискусія стосувалась посттравматичного досвіду українського народу та можливості міжнародної спільноти допомагати Україні. Обговорювали використання досвіду травм війни інших країн, зокрема Ізраїлю, також ідеї розвитку проєктів психосоціальної підтримки для населення України та важливість навчання фахівців.

У Олександри Семен цікавились досвідом роботи Платформи SafeWomenHUB. Олександра розповіла про особливості дистанційної  психосоціальної підтримки жінок і дівчат на різних територіях України та за кордоном, про зміну запитів до психологів впродовж війни.

Оксана Королович наголосила на важливості супервізій та консолідацію фахівчинь гуманітарного сектору, які мають особистий травматичний досвід. Вони вчаться його переживати, продовжують громадську та професійну діяльність та допомагають іншим жінкам, це формує загальноукраїнський посттравматичний зріст, що формує класт НЕ травмованих жінок, а жінок з СУПЕР-силою 

Галина Скіпальська подякувала світовій спільноті за всебічну підтримку України, розказала про різноманітність послуг в рамках проєктів HealthRight, про перспективи та плани.

Організатори вебінару подякували учасницями за дискусію, побажали Україні Перемоги!

Слава Україні Героям Слава! – це гасло постійно лунало на вебінарі.

Ми віримо що з неймовірна підтримка Світової спільноти наближає нашу Перемогу

Організатор вебінару: Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) спільно з Ресурсною мережею «Психічне здоров’я біженців» та HealthRight International.

Спонсорами вступили: Українська фундація громадського здоров’я (УФГЗ); Міжнародна рада жінок (МРЖ); Національна рада жінок України (НРЖУ); Міжнародна федерація жінок (МФЖ); Міжнародна федерація жінок (МФЖ); Національна рада жінок України INCW-Ur та Координаційний комітет з питань комунікації ООН (CCCUN).

Посилання на запис вебінару  https://youtu.be/ZOjfSvxT8dY 

 

Add your Comment

uk