8 березня — історія та значення

8 березня – виникло не як «свято весни, краси та жіночності», адже це Міжнародний день прав жінок і миру.

Вітаємо усіх з Міжнародним денем прав жінок і миру!

Писвятимо нашу статтю важливим акцентам цього дня.

СПОЧАТКУ ІСТОРІЯ

Дню боротьби за права жінок передували рухи суфражисток, активісток і робітниць, які наприкінці ХІХ століття – на початку ХХ виборювали свої права у всьому світі. 8 березня 1857 року в Нью-Йорку робітниці-текстильниці вийшли на страйк із вимогами рівної з чоловіками оплати праці, покращення умов праці та 10-годинного робочого дня. Потім цю ініціативу підхопив загальносвітовий жіночий рух, а 1910 року в Копенгагені пролунала пропозиція встановити Міжнародний день боротьби за права жінок.

Перший Міжнародний жіночий день було проведено 19 березня 1911 року з вимогами для жінок права голосу і займати державні посади, права на працю та припинення дискримінації на роботі. Його відзначали Німецька імперія, Австро-Угорщина, Швейцарія, Данія. Із 1914 року Міжнародний жіночий день 8 березня відзначали Австро-Угорщина, Німеччина, Швейцарія, Данія, Нідерланди та Російська імперія…

У 1977 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня  Міжнародним днем прав жінок і миру, днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправʼя.

СЬОГОДЕННЯ

Нині традиції відзначення Дня боротьби за права жінок у країнах світу різняться. Цей день вихідний в Алжирі, Бразилії, Китаї, Анголі, Замбії, Мадагаскарі, Камеруні та інших країнах.

Натомість на Заході 8 березня не є вихідним днем, однак рухи та організації за права жінок планують на цю дату мітинги та марші.

А, наприклад, у США березень є місяцем історії жінок. Кожного року президент виголошує з цієї нагоди промову, в якій згадує досягнення американок.

ЗНАЧЕННЯ

8 березня дає можливість громадськості піднімати надважливі теми захисту прав жінок у великих медіа-просторах. Не дивлячись на те, що жінки продовжують впевнено отримувати чимало громадянських та політичних прав, наразі існує багато галузей і тем, які позбавляють їх рівності з чоловіками.

Міжнародний день прав жінок і миру — це виключно ваш особистий вибір, як відзначати цей день. Але ми маємо неодмінно пам’ятати та шанувати досягнення жінок, говорити про їх важливу участь в житті суспільства та держави.

Саме 8-го березня кожна українська жінка, солідарно з жінками всього світу, має нагоду взяти участь в мирних акціях, вуличних демонстраціях, мітингах та маршах, що покликані заявити про рівні права та свободи жінок в кожній країні!

Представництво HealthRight International впроваджує велику кількість проєктів, які направлені на захист прав та інтересів жінок, на їхню психологічну, правову та соціальну підтримку.

Команда HealthRight International підтримує ініціативу щодо відновлення справжнього змісту свята, аби нагадати, що жінки є рівними в своїх в правах, думках, діях та переконаннях незалежно від дати в календарі.

 

Add your Comment

uk