1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом 

В умовах військового наступу, розпочатого 24 лютого 2022 року, пацієнти з ВІЛ та особи інших груп ризику непропорційно сильно постраждали від війни. Вони стикаються з додатковими бар’єрами у доступі до життєво необхідних ліків та медичних послуг, особливо у разі внутрішнього або зовнішнього переміщення.
 
За даними UNAIDS, 30% пацієнтів, які наразі отримують антиретровірусну терапію, ризикують перервати лікування через відсутність запасів препаратів або через те, що вони закінчуються. А для людей з ВІЛ припинення лікування несе важкі наслідки для здоров’я.
 
Питання комплексної невідкладної підтримки та допомоги людям з ВІЛ залишається вкрай гострим. Окрім порушення звичного протоколу лікування під час війни, люди стикаються зі страхами стигматизації на новому місці проживання або тимчасового перебування.
 
Тому Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Міжнародного альянсу про права, рівність та солідарність ActionAid Spain та Об’єднання благодійних організацій Великобританії DEC реалізують проєкт «Покращення прихильності до лікування жінок з ВІЛ та жінок із групи ризику щодо інфікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні».
 
📍 В рамках проєкту послуги надаються в Денних центрах у м. Київ, м. Львів, м. Ужгород та на аутріч виїздах.
 
📌 Цільовими групами проєкту є жінки з ВІЛ та жінки груп ризику щодо інфікування ВІЛ (18-50 років), а також жінки, що належать до вразливих груп – вагітні, матері з маленькими дітьми.
 
Безкоштовні послуги, що можна отримати у Денних центра та Соціальних квартирах:
✔️ консультації психолога, медичного та соціального працівників;
✔️ асистоване само тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;
✔️ супровід до закладів охорони здоров’я для діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, зарахування до програми замісної підтримувальної терапії та інші;
✔️ допомога у підписанні декларації з сімейним лікарем;
✔️ прихисток до 6 місяців у соціальних квартирах з наданням комплексного соціального супроводу, психологічного та юридичного консультування.
 
Дізнатись контакти денних центрів та отримати більше інформації про проєкт можливо на сайті: https://www.healthright.org.ua/proekti/actionaid/

Add your Comment

uk