Допомога постраждалим від військових дій через міждисциплінарні мобільні команди 

 

#16днівпротинасильства   

Повномасштабна війна не лише спричинила гуманітарну кризу, але і значно підвищила ризики ґендерного насильства. Жінки та дівчата опиняються в особливо вразливому становищі, але через швидкі зміни, втрати, тривоги і страхи, вони часто знецінюють ставлення до своєї безпеки. Проте війна – це не привід толерувати насильство. І можливість отримання соціально-психологічної допомоги може бути життєво важливою.  

Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» працює задля допомоги вразливим верствам населення, а також сприяє у забезпеченні життя, вільному від будь-яких форм насильства. Один із наших проєктів –– міждисциплінарні мобільні команди, покликаний допомагати тим, хто постраждав від наслідків війни, в тому числі від насильства і жорстокого поводження.  

_____________________________________________ 
На початку березня 2022 року Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерством соціальної політики виступила з ініціативою створити мобільні команди соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від військових дій. 

Міждисциплінарні мобільні команди – це команди фахівців, які надають соціально-психологічну допомогу: 

✔️ консультують про доступні послуги,  
✔️ стабілізують емоційний стан постраждалих,  
✔️ разом з клієнтами складають план дій,  
✔️ за потреби шукають тимчасовий прихисток,  
✔️ надають гуманітарні набори та інформаційні матеріали, 
✔️ перенаправляють за спеціалізованою підтримкою, у тому числі на психологічну реабілітацію. 

За 7 місяців роботи, фахівці надали допомогу 331 тисячі людей, які постраждали від війни, зокрема йдеться про сім’ї з дітьми. Всього було надано понад 1 млн 668 тисяч послуг, кожна четверта (23%) послуга мобільних команд була надана дітям, а 10,9% звернень за допомогою надійшло від людей з інвалідністю. 

📍 Наразі 70 мобільних команд працюють у 18 областях України. 

Фахівці, які долучились до команд восени, пройшли навчальний тренінг «Кейс-менеджмент під час гуманітарного реагування: принципи, критерії, інструменти роботи». 

Метою тренінгів було навчання спеціалістів мобільних команд: 

✔️ вести випадок клієнта у форматі гуманітарного реагування та надавати комплексну соціально-психологічну допомогу особам постраждалим від військових дій,  
✔️ вести форму гуманітарного кейс-менеджменту, а також відпрацювати практичні навички її заповнення. 

🗨️ Вітальне слово для спеціалістів мобільних команд промовила Заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарева. Пані Уляна підкреслила вагомість надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від військових дій збройних сил російської федерації та побажала успіхів нашим колегам. 

📢 Спікери тренінгу: 

🔹 Наталія Цвєткова, національний програмний координатор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» 
🔹 Анна Саєнко, координаторка проєктів МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» 

Дізнатись більше про проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди»: https://bit.ly/3VTsKen 

Add your Comment

uk