«Вимушені були жити у підвальному приміщені, без зручностей та гарячої їжі». Історія пані Тетяни 

#реальні_історії 

📍 м. Одеса 

У центрі надання адміністративних послуг Київського району міста Одеси, команда Інтегрованого центру познайомилася з родиною Маркович, яка приїхала з міста Берислав Херсонської області.  

Родина Марковичів велика. Сім’я складається з матері, пані Тетяни, її чотирьох дітей, двох онуків та бабусі, яка теж з ними виїхала із Бериславу.  

Пані Тетяна звернулась до нашої команди в Одесі за допомогою у декількох життєво важливих питаннях: 

🔻 оформлення довідок ВПО для кожного члена родини, 
🔻 отримання продуктів харчування, теплого одягу та предметів особистої гігієни, 
🔻 облаштування побуту на новому місці, влаштування дітей в навчальні заклади, 
🔻 консультація дитячого та дорослого психолога для стабілізації психоемоційного стану. 

💭 Під час знайомства, пані Тетяна розповіла, що вони жили в окупації від початку війни і дуже чекали на прихід ЗСУ. Коли місто звільнили, сім’я зітхнула з полегшенням, але виявилось, що це було зарано – окупанти не збирались відступати і постійно обстрілювали місто. Зі слів пані Тетяни, вони вимушені були жити у підвальному приміщені, без зручностей та гарячої їжі – харчувалась консервами. Не було теплих речей, питної води та можливості помити дітей. Діти були налякані, здригались від гучних звуків, погано спали і просинались від нічних жахів. Найменша дитина, немовля, захворіла від переохолодження та сирості. Тому після масованих ударів по Херсону, родина прийняла рішення переїхати в більш безпечне місце.  

Для надання комплексної допомоги родині Маркович були залучені усі члени команди в Одесі. 

✔️ Юрист нашої команди проконсультував постраждалу сім’ю з питання отримання довідки ВПО (місця її отримання, пакету необхідних документів, термінам її оформлення), а також сім’ю направлено в ЦНАП для подачі заяви на отримання статусу ВПО. Надано повну інформацію про отримання грошових виплат, роз’яснили порядок отримання компенсацій за проживання, проконсультували щодо відновлення втрачених документів.  

✔️ Психологічної допомоги потребувала уся родина. У центрі уваги дитячого психолога стали діти, які знаходились в шоковому стані від пережитого. Спочатку вони важко йшли на контакт, боялись довіряти стороннім людям. Психологу вдалося знайти спільну мову с дітками, розслабити  їх емоційно, вивести зі стану замкненості та недовірливості. Діти проходять тривалий курс адаптації, їх стан поступово нормалізується.  

Дорослий психолог приділила увагу мамі та бабусі, у яких було виявлено високий рівень тривоги, страху та знижений емоційний фон. Після проведення корекційної роботи з застосуванням психологічних технік, стан жінок значно покращився, вони більш оптимістично налаштовані на майбутнє. 

✔️ Медик Центру оглянула усіх членів родини, надала медичну консультацію стосовно вакцинацій для дітей та матері, наголосила про важливість оформлення декларації з сімейним лікарем для отримання первинної медичної допомоги за новим місцем перебування. Надані поради щодо харчування малолітніх дітей та немовляти. Також Тетяна була направлена на консультацію до лікаря-офтальмолога. 

✔️ Соціальні працівники нашого Центру надали повну консультацію стосовно отримання гуманітарної допомоги (продукти харчування, одяг, речі першої необхідності, памперси для немовляти). Родину направили до установ та організацій, які займаються наданням матеріальної допомоги ВПО. Діти оформлені в місцеву школу, а також внесені до списку отримання новорічних подарунків. 

📌 Заразі сім’я почувається набагато краще. Вони адаптуються до нового місця, знайомляться з людьми, облаштовують побут, займаються впорядкуванням юридичних справ та міркують про майбутнє. Діти краще сплять у ночі, почувають себе більш впевнено. Сім’я Марковичів вдячна за допомогу та підтримку всій команді в складний для неї час. 

___________________________ 

Для того, щоб отримати допомогу звертайтесь в Інтегровані центри комплексної підтримки або отримуйте онлайн консультацію на платформі Brave&Safe 

📍 КОНТАКТИ ЦЕНТРІВ В ОДЕСІ 

м. Одеса, вул. Левітана, 62 (ЦПМСД 4) 

+38 050 577 74 58 

+38 050 577 74 27 

+38 050 577 73 85 

м. Одеса, вул. Добровольського, 159, каб. 11, 13, 15 (ЦПМСД 5)  

+38 050 577 73 12 

+38 050 577 92 02 

+38 050 577 70 14 

Контакти всіх центрів на Сході і Півдні України: https://bit.ly/3Hdnu0u 

📲 ДЛЯ ОТРИМАННЯ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ ВІД ПСИХОЛОГА АБО СОЦІАЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА 
звертайтесь у приватні повідомлення або телефонуйте нашим менеджерам 👇 
+38 050 577 79 09 
+38 050 577 79 15 

___________________________________________ 
Слідкуйте за новинами на нашій сторінці Instagram: https://www.instagram.com/brave.safe.platform/   

#clients_stories 

#healthright #fhi360 #УФГЗ 

#GBV #гендерно_зумовлене_насильство #насильство #впо

Проєкт: «Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та півдні України» 
Україна, місто Одеса, ЦПМСД 4 
Історія родини Маркович (всі імена змінені) 

Add your Comment

uk