Історія родини Рибчинських з Херсону

#реальні_історії 

🛑У центрі надання адміністративних послуг Київського району міста Одеси, наша команда познайомилася з родиною Рибчинських, яка приїхала з Херсону.

На момент знайомства, батьки знаходились у пригніченому настрої, почували себе розгублено, не розуміли, що їм робити та до кого звернутись. Команда Інтегрованого центу звернула увагу на багатодітну родину та запропонувала допомогу у вирішення нагальних питань:

 • оформлення та швидке отримання грошової допомоги, тому що родині дуже бракувало коштів;
 • оформлення довідок ВПО для кожного члена родини;
 • отримання продуктів харчування, теплого одягу та предметів особистої гігієни; 
 • працевлаштування для батьків; 
 • консультація дитячого та дорослого психологів для діагностики та ймовірної стабілізації психоемоційного стану родини. 

Сім’я розповіла, як вони жили в окупації. 

Родина складається з матері (Іванна), батька (Олексій) та сімох дітей, двоє з яких усиновлені: Наталя, Мирослав, Світлана, Михайло, Тоня, Марія та Леся. 

09 листопада 2022 в родині народився хлопчик. Через 10 годин після пологів, Іванну виписали з пологового будинку, пояснивши, що подальше перебування було небезпечним. Наступного дня ЗСУ звільнили Херсон і сім’я ледь повірила, що це може бути правдою.  Зі слів Іванни, весь час в окупації вони почували себе наче «в неволі».  

Але радість швидко змінили реалії життя. Одразу після звільнення, окупанти стали масивно обстрілювати Херсон. Зі слів сім’ї, метою окупантів були пункти скопичення людей.  В наслідок обстрілів місто залишилось без води, світла та зв’язку, але це допомогло людям об’єднатися. Наприклад, у дворі сім’я мала свердловину, тому зробила напис на воротах: «У кого є потреба у воді – звертайтесь, будь ласка». Люди допомагали вижити в таких умовах, передаючи один одному інформацію. 

Під час бомбардування сім’я спускалася до бомбосховища. Іванна страждає від  клаустрофобії і для неї це було тяжке випробування та подвійний стрес. Також виникли  питання з документами, не було можливості оформити свідоцтво про народження немовля і отримати виплати на дитину. Батьки та діти були вкрай виснажені та вимушені були  покинути рідне місто та переїхати до Одеси.

Для надання комплексної допомоги родині були залучені усі члени команди. 

 • Юрист команди проконсультував постраждалу сім’ю та допоміг з оформленням статусу ВПО  для всієї родині. Надав  повну інформацію, щодо грошових виплат та компенсацій за проживання. Сім’я направлена в ЦНАП для подачі заяви на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.
 • Спеціалісти Інтегрованого центру перенаправили сім’ю до благодійної організації «Карітас» з метою отримання виплат – 6500 грн на кожного члена родини.
 • Фахівцями Інтегрованого центру було залучено Центр соціальних служб Одеської міської ради щодо отримання  соціальних послуг та гуманітарної допомоги – продуктового набору та одягу для дітей.
 • Також батьку родини допомогли стати на облік в Центр зайнятості.  
 • За направленням соціальних працівників команди Інтегрованого центру в ЦСС ОМР родина отримала памперси на 1,5 місячну дитину та подарунки з різдвяного конвою.
 • Психологи центру провели діагностичну бесідку та надали рекомендації щодо підтримки дітей під час адаптації.
 • Дорослий психолог приділила увагу Іванні та Олексію – на час бесіди емоційний стан стабільний, а плани на майбутнє оптимістичні.
 • Лікар центру надала медичну консультацію стосовно вакцинацій для дітей та матері, наголосила на важливості оформлення декларації  з сімейним лікарем для отримання первинної медичної допомоги за новим місцем перебування. Надані поради щодо харчування немовля . 

На теперішній час сім’я Рибчинських отримала емоційну підтримку та грошову допомогу, теплі речі, продуктові набори та перші виплати як  ВПО.

Вони адаптуються до нового місця, знайомляться з людьми, облаштовують побут, займаються впорядкуванням юридичних справ та міркують про майбутнє. Діти поступово адаптуються до звичного життя. Сім’я вдячна за допомогу та підтримку команді в складний для неї час. І досі вони заходять у гості до Центру, спілкуються та радяться по різним питанням. 

📍 Проєкт: «Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та півдні України»

📍 Україна, місто Одеса, ЦПМСД 4

📍 Історія родини Рибчинських (всі імена змінені)

📲 ДЛЯ ОТРИМАННЯ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ ПСИХОЛОГА АБО СОЦІАЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА телефонуйте: 0 800 33 2980

#clients_stories

#healthright #fhi360 #УФГЗ

#GBV #гендерно_зумовлене_насильство #насильство #впо

Add your Comment

uk