Історія пані Марини та її родини 

«Не дай Боже, щоб люди переживали те, що з нами трапилося» 
#реальні_історії 

📍 м. Миколаїв 

💭 «Важливо розуміти, що, знаходячись у чужому місті, є таке місце, де можна отримати безоплатно будь-яку інформацію. Ми приїхали із села, не обізнані в цьому», – говорить пані Марина, яка звернулась по допомогу до мобільної мультидисциплінарної команди Інтегрованого центру комплексної підтримки у м. Миколаїв. 

Наприкінці листопада наша мобільна команда працювала у Миколаївському Центрі тимчасового перебування осіб, які опинились у складних життєвих обставинах. Там до них і звернулась пані Марина. Жінка потрапила до Центру через ведення бойових дій на території громади, в якій вона проживала разом з сім’єю. На жаль, її житло було пошкоджено.  

Під час першої зустрічі з нашим спеціалістам стало відомо, що пані Марині 39 років, вона заміжня, має доньку 17 років. До початку бойових дій пані Марина працювала бухгалтером, і разом із сім’єю проживала у власному будинку.  

Після початку постійних обстрілів сім’я була змушена покинути оселю, шукаючи прихисток у більш безпечному місці.  Тому вони разом переїхали у місто Миколаїв.  Не маючи роботи та родичів, вони були вимушені оселитися в Центрі тимчасового перебування. Зі слів Марини:

«Не дай Боже, щоб люди переживали те, що з нами трапилося. Все життя ми збирали в на ту хату, робили ремонт, постійно намагалися облаштувати житло, майже закінчили ремонт, а тепер все спочатку… Тільки уявлення не маю, з чого почати, навіть їмо зараз з чужого посуду, спимо на чужій постілі, я не встигла навіть альбоми з фотографіями забрати…» 

На момент першої зустрічі з мобільною командою Марина не знала, куди можна звернутися за гуманітарною допомогою для ВПО, як діяти, щоб отримати кошти на ремонт своєї оселі. Сім’я потребувала таких звичних для нас речей домашнього вжитку, як столові прибори, постільна білизна, зимовий одяг, рушники. 

Спеціалістами Інтегрованого центру була надана комплексна допомога для всієї сім’ї, а саме:  

✔️ соціальним працівником надано допомогу в реєстрації на отримання  гуманітарної допомоги для ВПО, надано контакти та адресу Управління соціальних виплат і компенсацій для отримання грошової допомоги від Міністерства соціальної політики України і Міжнародних організацій; 

✔️ було надано гуманітарну допомогу для покращення умов перебування сім’ї в тимчасовому помешканні через благодійні організації та волонтерів, 

✔️ фахівцями Центру Марині та її чоловіку було надано контакти співробітника міського центру зайнятості, який проконсультував подружжя щодо вакансій у місті та можливості отримувати допомогу через безробіття;  

️✔️ юристом команди було підготовлено «дорожню карту» дій щодо підготовки пакета документів на отримання компенсації за пошкоджене майно. Оскільки виявилося, що Марина не вступила в права на спадщину після смерті матері, команда зв’язалася з нотаріусом, яка вела справу три роки тому, і далі супроводили її на кожному етапі; 

✔️ психолог провів діагностичну  бесіду з усіма членами родини. У доньки Марини було виявлено пригнічений стан та тривожність щодо майбутнього, тому домовились з нею про індивідуальні консультації. 

Зараз сім’я все ще залишається в тимчасовому помешканні та чекає на компенсацію для відновлення пошкодженого нерухомого майна. Проте вони точно знають, що з будь-якого питання вони можуть звернутися до команди Центру та отримати усю можливу допомогу. За словами Марини:

«Важливо розуміти, що, знаходячись у чужому місті, є таке місце, де можна отримати безоплатно будь-яку інформацію. Ми приїхали із села, зовсім не знаємо, куди звертатися». 

 

📍 КОНТАКТИ ЦЕНТРУ У МИКОЛАЄВІ 

м. Миколаїв, вул. Шосейна 128, Каб. 55, 56, 58 

(050) 577 84 09 

(050) 577 84 72 

(050) 577 90 69 

📲 ДЛЯ ОТРИМАННЯ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ ВІД ПСИХОЛОГА, ЮРИСТА АБО СОЦІАЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА 
телефонуйте нашим менеджерам 👇 
+38 050 577 79 09 
+38 050 577 79 15 

___________________________________________ 
Слідкуйте за новинами на нашій сторінці Instagram: https://www.instagram.com/brave.safe.platform/   

 

#clients_stories 

#healthright #fhi360 #УФГЗ 

#GBV #гендерно_зумовлене_насильство #насильство #впо 

 

Проєкт: «Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та півдні України»
Проєкт створено за підтримки Представництва HealthRight в Україні та FHI360.

Україна, місто Миколаїв
*Всі імена змінені

Add your Comment

uk