Історія родини Василенко з Маріуполя

В одному з шелтерів, наша команда познайомилась з родиною з Маріуполя, яка прибула в місто Дніпро ще навесні. Родина складається з трьох чоловік: мати, батько та 9-річна дитина. 

Суть запиту полягала у допомозі щодо відновлення документів на житло та освіту. Також батьки просили тимчасово влаштувати дитину до спортивної секції «не за всі гроші світу».

Тетяна розповідала, як вони ховалися в підвалі разом з сусідами. Після того, як прилетіло в будинок навпроти, жінка з сином перебігли до іншого двору. Зв’язок був відсутній, а її чоловік якраз в той момент шукав, де роздобути води. 

Вони загубилися і декілька днів не бачили один одного. Олексій почав панікувати і активно шукати дружину з сином і врешті-решт знайшов. Їсти майже не було чого, годували тільки дітей, дорослі пили воду та доїдали за малечею. Згодом люди стали виїжджати родинами в більш безпечне місце і героям цієї історії пощастило влізли в чергову машину. 

Їхати було ще страшніше. Від шоку багато чого забувається. Село… Хата… Тепло… Хліб… Вода… Ліжко… На слідуючий день родина Василенко вже з волонтерами вирушили до Запоріжжя, а потім до Дніпра. Спочатку вони жили у знайомих, які теж з Маріуполя. Чоловіки з цих родин працювали на Азовсталі та мали надію влаштуватися на ДМК у місті Кам’янське, але вільних вакансій не було.

Потім вони пішли працювати волонтерами, а жінки були з дітьми і паралельно шукали роботу.  Через деякий час Олексій вирішив повернутися в Маріуполь та виїхати через рф в іншу країну,  в надії вивезти вціліле майно. В нього вийшло, машиною чоловік виїхав до Польщі. В квартирі, яка вигоріла до тла, не було майже нічого вцілілого.

Чоловік влаштувався в Польщі, а Тетяна з сином переїхали до шелтеру, бо в квартирі було жити доволі тісно. Нині вона працює в приватному дитячому садочку та бере сина із собою, де він займається в онлайн-школі. «Життя продовжується, треба жити», —  каже Тетяна та все ще має надію, що колись повернеться в свій рідний Маріуполь.

Командою встановлено, що родина перебуває у складних життєвих обставинах. Діти потребують психологічної підтримки. Тому їм було запропоновано відвідувати заняття з психологом. Надано гуманітарну допомогу.

Юрист нашої команди провела профілактично роз’яснювальну роботу з законним представником дітей щодо необхідності належного виконання батьківських обов’язків. Дала дієві рекомендації щодо оформлення документів про зруйноване житло та документи про освіту. Надано інформацію щодо особливостей медичного обслуговування ВПО під час дії військового стану, отримання безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки». Зауважено на необхідності отримання неповнолітніми повної загальної середньої освіти.

Психологиня ММК першочергово провела бесіду з матір’ю та батьком та надала інформацію щодо потреб дітей (безпека, безумовна любов, свобода, автентичність). Роз’яснено значення психосоціальної підтримки дітей. Надала практичні поради стосовно подолання тривоги, самодопомоги в боротьбі зі стресом. Запропоновано проводити антистрес-вправи для дітей( «Дихання животом», «Сокира»).

Хлопчику дуже сподобалось працювати з психологом.

Соціальний працівник ММК надав консультацію стосовно зарахування до навчальних закладів. Хлопчика влаштували на пільгових умовах до футбольної команди ФК «Славія». Родину направили до установ та організацій, які займаються наданням матеріальної допомоги ВПО, харчових продуктів, речей першої необхідності. Надано інформацію  щодо цифрового порталу «Дія» та особливостей користування ним.

На момент написання історії родина отримала безкоштовні ліки та стала на диспансерний облік до сімейного лікаря. Хлопчик Тимур систематично відвідує заняття з психологом та відчуває себе набагато краще. 

Родина Василенко успішно адаптується до нового місця проживання та життя,  облаштовують побут, займаються юридичними справами, відновленням документів, соціальних виплат, відвідують навчання дистанційно та мріють про світле, щасливе майбутнє. 

📍Проєкт «Надання міжсекторальної підтримки ВПО та постраждалим внаслідок війни в Україні» розпочався у вересні 2022 року за підтримки World Vision у співпраці з Healthright International.

📌 Україна, Дніпропетровська область, місто Дніпро

📌 Мультидисциплінарна мобільна команда м. Дніпро 

📌 Історія родини Василенко (імена та прізвища змінено)

#DONTGIVEUPONUKRAINE

Add your Comment

en_US