Archives

 • -

Розпочався другий цикл навчань для Вінницьких фахівців щодо особливостей опитування дітей, які постраждали від або стали свідками насильства

19 січня 2021 року стартувало друге триденне навчання для спеціалістів Вінницької області, які будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус).

Навчання проводиться МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницької обласної державної адміністрації.

Темою онлайн-тренінгу стала «Побудова опитування дітей, які постраждали від або стали свідками насильства».

Мета тренінгу — підвищення та розвиток компетенцій членів міждисциплінарної команди, налагодження взаємодії, формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудови комунікації та опитування дитини, яка постраждала від або стала свідком насильства, ознайомлення з роботою моделі Барнахус в Україні та світі.

Адже варто звернути увагу на статистичні дані:

 • протягом минулого року в Україні постраждали від злочинів проти статевої свободи та недоторканості 324 дитини (за даними Національної поліції);
 • протягом січня-серпня 2020 року — 147 дітей стали жертвами зґвалтувань;
 • водночас, за даними Нацполіції, за 10 місяців 2020 року до них надійшло 174 386 звернень, складено 113 221 адміністративний протокол;
 • у 90% випадків — це жінки, а за кожною жінкою є діти, які були свідками домашнього насильства.

У всіх цих ситуаціях надважливо підтримати постраждалу дитину та не допустити повторної травматизації її психіки, в тому числі шляхом вчасно наданої професійної допомоги.

Завдяки роботі тренерів та досвіду міжнародного експерта учасники знайомилися з найкращими світовими практиками роботи Барнахус на прикладі Швеції, дізналися про особливості побудови комунікації з дитиною, постраждалою від насильства, а також розглянули керівні принципи правосуддя, дружнього до дитини.

Дуже сподіваємося, що, об’єднавши наші зусилля навколо цього проєкту, ми надамо можливість дітям відкритися та бути почутими!

Нагадуємо, що у вересні 2020 року Президент України підписав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», у якому йшлося, серед іншого, про розробку законопроєктів, спрямованих на забезпечення додаткових процесуальних гарантій неповнолітнім особам при проведенні їх допиту, опитування під час кримінального провадження, що базуються на найкращих міжнародних практиках, зокрема на моделі «Барнахус».

Барнахус (у перекладі «будинок для дітей») — це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів.

Барнахус бере свій початок в межах Моделі захисту дітей, прийнятої в США у 80-х роках. В Європі вперше такі центри виникли в 1998 році в Ісландії, а потім поширилися і в інших північних країнах (у Швеції — в 2005 році, в Норвегії — в 2007 році, в Гренландії — в 2011 році, в Данії — в 2013 році) під назвою «Барнахус».


 • -

Конкурс субгрантів для підтримки ініціатив заснування соціального підприємництва

Конкурс субгрантів для підтримки ініціатив заснування соціального підприємництва для жінок, які пережили насильство та перебувають у притулках/денних центрах/кризових кімнатах в рамках компоненту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі», що реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

1.    ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

2.    ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Компонент «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Метою створення «Women Career Hub» є сприяння розвитку професійного потенціалу та фінансової спроможності жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства, або жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства.

У рамках компоненту пропонуються наступні послуги:

 • Консультації кар’єрних радників/ць щодо здобуття професійних навичок та індивідуальна підтримка в пошуку роботи;
 • Організація професійних курсів для клієнток притулків/денних центрів/кризових кімнат з метою розширення можливостей працевлаштування або започаткування ініціатив, що можуть приносити дохід, стійких і затребуваних в рамках пандемії COVID-19;
 • Підтримка ініціатив соціального підприємництва для жінок, які пережили насильство та перебувають у притулках/денних центрах/кризових кімнатах, створених за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у партнерстві з УФГЗ. Заснування таких соціальних підприємств допоможе створити робочі місця для клієнток, прискорюючи їх відновлення, побудову життя вільного від насильства та подолання травматичного досвіду.

Географія: Вінницька, Львівська, Полтавська, Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Херсонська, Миколаївська та на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення.

У межах проекту проводиться конкурс субгрантів для підтримки ініціатив заснування соціального підприємництва для жінок, які пережили насильство та перебувають у притулках/денних центрах/кризових кімнатах.

Вимоги до організацій-учасниць конкурсу:

До участі у конкурсі запрошуються недержавні громадські об’єднання та благодійні фонди, що мають практичний досвід роботи у сфері профілактики насильства, надання соціально-психологічних послуг постраждалим від ґендерно зумовленого, у тому числі, домашнього насильства, заснування соціального підприємства  в регіонах реалізації проекту.

Регіони, які можуть брати участь у конкурсі:  Вінницька, Львівська, Полтавська, Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Херсонська, Миколаївська та на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Фінансування:

Максимальна сума одного гранту –  1 000 000  гривень.

Проекти, які подаються на конкурс, повинні бути спрямованими на створення соціальних підприємств  з залученням до працевлаштування клієнток притулків (цілодобового перебування) та центрів денного перебування для постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства, зокрема:

 • Започаткування соціального підприємництва на базі спеціалізованих сервісів для осіб, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства;
 • Закупівля обладнання та технічного забезпечення для створення та запуску соціальних підприємств;
 • Створення дієвої бізнес моделі соціального підприємництва з економічним прогнозом та визначенням точки беззбитковості;
 • Координація та управління новоствореними соціальними підприємства, зокрема в частині працевлаштування клієнток притулків та центрів денного перебування для постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства;
 • Розробку та впровадження маркетингової стратегії та партнерської взаємодії з метою просування послуг та товарів соціального підприємництва.

При подачі заявки, в аплікаційній формі  мають бути вказані:

 • Механізм рефінансування послуг для  постраждалих від домашнього та гендерно-зумовленого насильства з дохідної частини соціального підприємства;
 • Процедура  створення робочих місць, навчання та адаптації клієнток постраждалих від домашнього насильства;
 • Кількість створених робочих місць для постраждалих у рамках діяльності соціального та процедури рекрутингу та адаптації потерпілих від домашнього насильства;
 • Кваліфікація ключових фахівців, яких ви плануєте залучити до діяльності соціального підприємства в межах наданого гранту;
 • Прогноз щодо прибутків і витрат вашого соціального підприємства помісячно і на рік підприємства;
 • Проаналізована потреба у товарах та/або послугах соціального підприємництва;
 • Орієнтовна кількість клієнтів, які отримають послуги за рік.

Тривалість проектів: січень 2021 року – березень 2021 року.

Вимоги до оформлення проектних пропозицій:

Заявки на конкурс подаються українською мовою за формою, що додається. Заявка має включати описову частину та бюджет.

Документи, які мають бути долучені до аплікаційної форми: 

 • копія статуту апліканта;
 • копія документа про державну реєстрацію апліканта; копія рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій апліката;
 • документи, які підтверджують право власності або право користування приміщенням для соціального підприємництва;
 • кошторис на заснування соціального підприємства;
 • рекомендаційний лист/листи підтримки від державних установ та/чи організацій, з якими аплікат співпрацює в рамках діяльності, дотичної до теми проекту.

Порядок проведення конкурсу:

Заявки приймаються до 18.00  29 жовтня 2021 року. 19 січня  2021 року командою та експертами проекту проводитиметься відбір проектів, що отримають фінансування.

Додаткова інформація:

Апліканти переможці будуть повідомлені про результати розгляду заявок електронною поштою.

Причини відхилення заявок не повідомляються.

Матеріали, подані на конкурс, не повертаються.

Заявки, оформлені з порушенням зазначених вимог, розглядатися не будуть.

Заявки (описова частина та бюджет) і скан-копії додаткових документів    (з переліку) слід надсилати електронною поштою на наступну адресу:  anastasiia.liadneva@healthright.org, у темі листа просимо зазначати наступне: «Конкурс суб-грантів для підтримки заснування соціальних підприємств ________ (назва організації, що бере участь у  конкурсі)».

Контактні особи:

Ольга Веселовська, Анастасія Ляднева-Ірлік, тел. +38 095 732 90 46, +38 044 235 08 64

SE Application Form for Seed FundingBudget_SE

Budget_SE

 


 • -

Денний центр і соцквартира потребують вашої підтримки

Кожного дня працівники HealthRight Денного центру в м. Києві самовіддано працюють, аби не лише допомогти, а й подарувати віру і впевненість у майбутньому тим, хто цього потребує – підліткам, молоді та жінкам, які зазнали насилля або ж опинились у скрутних умовах чи групі соціального ризику. 

Це клієнти без документів, чи без прописки в столиці, дехто живе з ВІЛ, чи досвідом наркозалежності, в конфлікті з законом.

Ось лише кілька послуг, які клієнти Денного центру, завдяки команді наших професіоналів, можуть отримати швидко, фахово й абсолютно безкоштовно:

 • консультації психолога, юриста та соціального працівника;
 • експрес-тестування на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс, вагітність і (за необхідності) перенаправлення у медичні установи;
 • надання безпечного житла (наприклад, в кризових центрах, притулках чи нашій соціальній квартирі);
 • допомога при влаштуванні на роботу.

Однак нині сам Денний центр потребує вашої допомоги у вигляді фінансової підтримки. Усе – через скорочення фінансування соціальних програм київського бюджету, завдяки якій наш центр існував у попередні роки. 

У 2020 році ми отримали від столиці 600 тисяч гривень. Цих грошей вистачило, аби в команді було 2 соцпрацівники, 2 психологи та один юрист. Небагато, але навіть з такою маленькою командою нам вдалося допомогти 657 особам, які опинились у надскладних життєвих обставинах. 

Цього року таке фінансування буде значно меншим, і без вашої допомоги наш Денний центр (який, без перебільшення, є унікальним, адже надає комплексні, багатопрофільні послуги) опиниться під загрозою існування, а, отже, ті, хто так потребує підтримки, не зможуть її отримати… 

Якщо ви маєте бажання і змогу допомогти продовжити роботу нашого Денного центру, то можете зробити це, переказавши кошти: 

 • на благодійний рахунок МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» UA663226690000026005302393996 в «Ощадбанку»;
 • через наш сайт http://www.healthright.org.ua/uk/

Зі свого боку ми гарантуємо прозоре використання ваших пожертв та готові будемо прозвітувати за кожну використану гривню. 


 • -

Фахівці з 15 регіонів України дізналися про особливості надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства

У грудні відбулося 6 інтерактивних вебінарів на тему «Підвищення потенціалу неурядових організацій щодо обізнаності з питань гендерно зумовленого і домашнього насильства та організації роботи з клієнтами».

До навчань долучилися представники та представниці громадських організацій з 15 регіонів України, а також фахівці, що надають послуги в притулках для постраждалих від домашнього насильства.

За словами Галини Скіпальської, виконавчої директорки МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та директорки представництва HealthRight International в Україні, важливий розвиток спроможності громадських організацій, які відіграють значну роль у сфері надання соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства.

Учасники та учасниці дізналися:

 • про особливості роботи у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству;
 • про методи надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства;
 • про соціально-психологічні особливості постраждалих та основні етапи індивідуальної роботи з ними.

На прикладі життєвих ситуацій учасники та учасниці відпрацювали практичні навички у роботі з постраждалими особами, зокрема опанували метод складання особистого плану безпеки.

Завдання інтерактивних вебінарів, які відбулися у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні, — сприяти розширенню можливостей громадських організацій з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство.

Тренерками стали практичні психологині, які мають значний досвід надання допомоги та підтримки постраждалим від домашнього насильства: Тетяна Франчук, Анастасія Чернявська, Євгенія Тернова.


 • -

Вінницькі фахівці дізналися про особливості опитування дітей, які постраждали від або стали свідками насильства

Як правильно налагодити взаємодію, побудувати комунікацію та опитати дитину — у грудні навчалися спеціалісти Вінницької області, які будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус).

Учасники та учасниці тренінгу дізналися:

 • які існують міфи та стереотипи щодо дітей;
 • як будувати комунікацію та взаємодіяти з дитиною, що пережила або стала свідком насильства;
 • як враховувати вікові особливості та психологічний стан дитини;
 • які є механізми для опитування дитини відповідно до фаз та факторів, що допоможуть відтворити подію та отримати достовірну інформацію;
 • як оцінити покази дитини;
 • яка роль психолога під час опитування;
 • у чому полягає робота моделі Барнахус.

Також учасники тренінгу відпрацювали навички формулювання запитань з урахуванням вікових особливостей дитини та її психоемоційного стану.

Наприклад, про те, що важливо:

 • проводити опитування в іншому місці, ніж те, де проводяться інші слідчі дії, де дитина зазнала травматичного досвіду або де мешкає;
 • дати дитині можливість освоїтися у кімнаті, де відбувається опитування;
 • пояснити дитині зрозумілими словами, що саме буде відбуватися у кімнаті, яка роль всіх присутніх, чому є камера.

Тренерки розповіли й про міжнародні стандарти та національне законодавство, що стосується опитування дитини.

Триденний онлайн-тренінг на виконання проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» організував МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницької обласної державної адміністрації.

Тренерками стали:

 • Наталія Пашко – тренерка, психологиня, спеціалістка по роботі з випадками домашнього насильства, координаторка напрямку по роботі з дітьми та підлітками Інституту психології здоров’я.
 • Тамара Бугаєць – тренерка, адвокатка, експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Нагадуємо, що у вересні 2020 року Президент України підписав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», у якому йшлося, серед іншого, про розробку законопроєктів, спрямованих на забезпечення додаткових процесуальних гарантій неповнолітнім особам при проведенні їх допиту, опитування під час кримінального провадження, що базуються на найкращих міжнародних практиках, зокрема на моделі «Барнахус».

Барнахус (у перекладі «будинок для дітей») — це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Барнахус бере свій початок в межах Моделі захисту дітей, прийнятої в США у 80-х роках. В Європі вперше такі центри виникли в 1998 році в Ісландії, а потім поширилися і в інших північних країнах (у Швеції — у 2005 році, в Норвегії — у 2007 році, в Гренландії — у 2011 році, в Данії — у 2013 році) під назвою Барнахус.


 • -

Реальні історії: Альона, клієнтка Денного центру

У жовтні цього року Альона звернулася до нас по допомогу в пошуку тимчасового житла та в постановці на облік по вагітності.

Жінка народилася в Донецькій області, у Волновасі. З 2013 року мешкає в Києві. Має двох дітей: хлопчика 9 років та дівчинку 8 років. Вагітна на 9 місяці, на обліку по вагітності не стояла.

Альона мала роботу, працювала в магазині, орендувала житло. Але зараз працювати не може, через що втратила дах над головою та опинилася з дітьми на вулиці. Дівчину підтримала знайома, яка тимчасово дозволила пожити в себе.

Чоловік, від якого дівчина вагітна, – іноземець, проживає у Вірменії. Він покинув Альону на третьому місяці вагітності. Батько двох старших дітей проживає в Донецькій області, має іншу сім’ю, з дітьми не спілкується та матеріально не допомагає.

За порадою знайомої дівчина звернулася по допомогу до Центру «Право на здоров’я».

Від фахівців Центру Альона отримала підтримку:

 • консультації соціального працівника щодо вагітності, медичного обстеження, пологів та контрацепції;
 • тестування на ВІЛ, гепатити В та С, сифіліс;
 • допомогу в організації медичного обстеження та отриманні консультації гінеколога в районній жіночій консультації;
 • направлення на обстеження в ДНК-лабораторію;
 • консультації юриста щодо можливості оформлення аліментів на старших дітей та порядку оформлення соціальних виплат по народженню дитини;
 • психологічну допомогу та підтримку;
 • гуманітарну допомогу.

За сприянням фахівців Центру «Право на здоров’я» Альону з дітьми було влаштовано на тимчасове проживання до Притулку ГО «Отчий дім» в Київській області.

Жінка стала на облік по вагітності за місцем проживання, заключила декларацію з сімейним лікарем. Діти влаштовані до нової школи.

А на початку грудня Альона потрапила в пологовий будинок і втретє стала мамою.


 • -

Фахівчині Денного центру та Соцквартири дізналися, як не допустити робочого вигоряння

18 грудня відбувся тренінг «Джерело моїх сил» для фахівчинь Денного Центру та соціальної квартири.

2020-й видався надто непередбачуваним та невизначеним. У цьому році багатьом доводилося витримувати значно більше за свої можливості. Ми всі опинилися під тягарем обставин, на які не могли вплинути.

Тим чи іншим чином кожний та кожна з нас провели цій рік у стані тривалого стресу через зруйновані плани, втрати, не зовсім приємні новини. Ми багато чого пережили, випробували багато суперечливих почуттів і під кінець року залишилося лише відчуття перевантаженості.

Тому виникла потреба відновити життєві опори та налаштуватися на прийняття нового.

Учасниці за допомогою вправ змінювали свої думки, розвивали позитивне ставлення до різних життєвих ситуацій. За допомогою метафоричних карт шукали джерело енергії та сили у розв’язанні будь-якої проблеми, отримали можливість побачити ресурс, на який не одразу звернеш увагу.

Практика медитації навчила розслабленню та збереженню душевного спокою. Вправи, які учасниці виконували на тренінгу, вони зможуть легко використовувати у повсякденному житті.

Зокрема, тренерка дала кілька порад, як відновити ресурси, якщо ви дійшли до межі року та до межі вигорання:

 1. Не включатися в ситуації, які вас безпосередньо не стосуються.
 2. Не витрачати сили на відстоювання непринципової думки.
 3. Не ігнорувати фізичні потреби.
 4. Відпочивати (та не тільки під час сну).
 5. Проводити дозвілля усвідомлено.
 6. Структурувати свій час — спочатку повсякденні потреби, потім справи.
 7. Шукати джерела отримання нових позитивних вражень.

 • -

Обговорили надання соціально-психологічної підтримки учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їх родин

18 грудня на круглому столі спільно з заступником Міністра у справах ветеранів Ігорем Безкаравайним обговорювали організацію діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їх родин, а також надання їм спеціалізованих послуг.

Досвідом роботи з ветеранами ділилися:

 • Оксана Єльчієва, директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА;
 • Людмила Бойко, директорка Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення;
 • Олександр Алієв, ветеран, учасник бойових дій в АТО/ООС, консультант мобільно бригади смт Бородянка;
 • Тетяна Франчук, координаторка мобільної бригади м. Вишневе;
 • Наталія Цвєткова, координаторка діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги УФГЗ;
 • Юлія Мазур, головна спеціалістка експертної групи психосоціальної реабілітації Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Міністерства у справах ветеранів України.

 

Говорили про алгоритми роботи, варіанти надання допомоги, потреби для комплексного та якісного надання допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та рекомендації щодо впровадження моделі діяльності мобільної бригади.

Нагадаємо! У Київській та Миколаївській областях діють 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їх родин. Ця послуга досить затребувана, адже саме звернувшись до мобільної бригади ветеран може отримати психологічну допомогу, підтримку, а також допомогу в адаптації до мирного життя.

Захід відбувався в межах проєкту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі», який реалізовує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.


 • -

На Луганщині підбили підсумки 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства

На Луганщині обговорили результати ініціативи 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства.

Під час засідання Обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, регіональна координаторка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» по Донецькій і Луганській областях Ганна Лемешко презентувала результати ініціатив фундації, реалізовані в межах проєкту «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні» у Луганські області.

Протягом 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки провели інтерактивний онлайн марафон з 7 зустрічей для підлітків Луганської, Донецької та Запорізької областей. Зокрема, у Луганській області взяли участь понад 400 старшокласників.

На заході анонсували низку нових ініціатив, зокрема, кампанію ООН Жінки «Бийся як дівчина», та обговорили результати діючих проєктів, таких як «Поліцейський офіцер громади» що функціонує в Луганській області.

Директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук зазначила, що Департамент щороку фіксує зростання інтересу до акції.

Так, у 2020 році акція охопила усі міста, райони та територіальні громади в області, де заплановано проведення 730 заходів, тоді як минулого року було проведено понад 600 заходів. Це показник успішної співпраці Департаменту, громадських організацій та міжнародних донорів.


 • -

Молодь Комиш-Зорянської громади долучилася до розробки міської цільової програми «Комиш-Зоря – безпечна громада»

15 грудня 2020 року в межах реалізації проєкту «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні» МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки в Україні провели зустріч з молоддю громади.

Учні старших класів громади дізналися результати проведеного в Комиш-Зорі аудиту безпеки та створили власне «дерево проблем» і «мапу громади своєї мрії».

У результаті групової роботи сформовано список проблемних локацій громади та список рекомендацій для поліпшення ситуації з безпекою у Комиш-Зорі.

Напрацьовані результати будуть передані робочій групі з розробки місцевої програми «Безпечне місто» для врахування проблематики та рекомендацій всіх вікових груп мешканців громади.

Метою програми буде створення безпечного громадського простору для жінок і дівчат, шляхом впровадження моделей і підходів щодо запобігання і протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству та сексуальним домаганням, а також для подолання гендерних стереотипів.

Використання методології Глобальної ініціативи «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» дає можливість долучитися до кращих практик світового рівня у впровадженні гендерно-чутливих програм та організації безпечного життєвого простору для жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчат, які проживають в Комиш Зорі.

Заходи відбулися в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.