Archives

 • -

Поліцейські з Луганської та Донецької області поглибили свої знання з питань протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству


З 4 по 10 жовтня у приміщенні тренінгового центру Донецького державного університету внутрішніх справ відбулися тренінги для представників поліції, які організували МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з ООН Жінки та Національною поліцією України (НПУ).

Учасники занурилися у вивчення законодавчої бази та практики її застосування, відпрацювали алгоритм дій у різних випадках домашнього насильства, практикувалися у заповненні адміністративних протоколів, винесенні термінових заборонних приписів стосовно кривдника та переведенні оцінки ризиків постраждалої особи. 

Крім теоретичних занять, учасники відпрацювали особливості реагування на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства у спеціально обладнаних інтерактивних кімнатах — в умовах, які максимально наближені до реальності.

«Підхід до проведення тренінгів з використанням інтерактивних кімнат, практичних завдань та групових активностей дозволяє максимально ефективно засвоїти матеріал. Крім того, програма тренінгу передбачає подолання гендерних стереотипів та упереджень, які найчастіше є причиною проявів домашнього насильства», — зазначив капітан поліції Євген Мамушкін, головний інспектор відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини НПУ.

Тренінги відбулися в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


 • -

У Тернопільській області відбулося навчання фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту Барнахус – Центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

Тернопільська область стала третім регіоном, в якому МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні працюватиме над створенням Барнахусу – Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства.

Протягом останніх двох тижнів в Тернополі відбулася низка тренінгів для представників міждисциплінарних команд за участі суддів, слідчих, дізнавачів, представників ювенальної превенції, ювенальних прокурорів, представників соціальної та медичної сфер, а також членів міської робочої групи. Усі вони будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі Барнахусу.

Метою тренінгів став розвиток компетенцій членів команди, налагодження взаємодії між її членами, формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудови комунікації та опитування дитини, яка постраждала або стала свідком насильства, ознайомлення з роботою моделі Барнахус в Україні та світі.

Тренери познайомили учасників з найкращими світовими практиками роботи Барнахусів на прикладі європейських країн, розповіли про вікові особливості дитини, яка постраждала від насильства, побудову комунікації з нею, керівні принципи правосуддя дружнього до дитини.

Також члени обласної робочої групи з питань впровадження проєкту в Тернопільській області напрацьовували механізми міжсекторної взаємодії, визначали ролі та завдання робочої групи, говорили  про забезпечення дитині, яка постраждала або стала свідком насильства, комплексної підтримки в процесі правосуддя.

Для довідки: Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Головною метою Центру є уникнення повторної віктимізації дітей, які постраждали від насильства, та захист їхніх прав. Ключова його роль полягає в координації паралельних кримінальних справах, пов’язаних з добробутом дитини. Завдяки Центру формується особлива правова система, яка відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. Водночас враховується принцип, що потреби дітей в таких випадках повністю відрізняється від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.

Нагадаємо: перший в Україні Барнахус відкрився у Вінниці, також триває робота над реалізацією проєкту в Миколаєві.


 • -

ООН Жінки в Україні спільно з HealthRight International в Україні провели низку заходів для підвищення обізнаності жінок щодо власних прав і можливостей

Про проблеми гендерно зумовленого насильства, зокрема прояви домашнього насильства щодо жінок та дівчат, не звикли говорити в голос. Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів: сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства. А також вони не вважають це досить серйозною проблемою, щоб звертатися до сервісів допомоги, зокрема до поліції. Окрім цього, часто жінки та дівчата не знають куди можна звернутися за підтримкою.

В межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, ООН Жінки в Україні спільно з «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні провели низку заходів для підвищення обізнаності жінок щодо власних прав і можливостей та посилення взаємодії представників поліції, бізнесу та мешканців громад у Луганській та Донецькій областях.

Юлія Боса, координаторка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», пояснює, що цей досвід є унікальним, оскільки кожна громада, з якою співпрацювали в межах проєкту, обрала власний шлях комунікації з мешканцями та мешканками, виходячи зі своїх проблем та потреб.

Наприклад, у Сєвєродонецьку, Станиці Луганській Луганської області та Кураховому і Торецьку Донецької області були проведені зустрічі щодо розпізнання проявів домашнього та гендерно зумовленого насильства і спілкування з жінками, які можуть бути в групі ризику, з майстрами та майстринями салонів краси. За результатами зустрічей, тепер вони обізнані про способи надати інформацію щодо сервісів із запобігання та протидії насильству, а також як підтримати жінку, яка зіткнулася з його проявами.

У Рубіжному продовжили роботу з місцевими перевізниками та службами таксі – вони отримали необхідні інформаційні матеріали й пройшли відповідне навчання.

В Новоайдарській громаді запровадили регулярні зустрічі представників правоохоронних органів з мешканками громади у форматі «Кава з поліцейським», в інших громадах обладнали інформаційні куточки очікування у місцевих ЦНАП, провели інформаційну роботу зі співробітниками та співробітницями закладів громадського харчування, торговельних мереж, посилили інформаційно-просвітницьку діяльність у молодіжних центрах та в межах шкіл.

«Під час реалізації проєкту ми відштовхуємося саме від потреб громад, дуже важливо робити те, що потрібно людям і надавати підтримку там, де вона буде найефективнішою, і нам дуже приємно визнавати, що місцевий бізнес підтримує такі ініціативи», — зазначає пані Юлія.

Крім того, представники бізнесу та муніципальних закладів отримали у подарунок уніформу для роботи, що привертає увагу до проблеми насильства проти жінок. Також у межах проєкту 20 громад на сході України отримали інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди розміщені у місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в місцевих магазинах, приміщеннях ЦНАП, медичних, розважальних та спортивних закладах, у салонах краси та перукарнях.

Заходи проводилися в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


 • -

Продовжуємо розвивати потенціал організацій громадянського суспільства в Україні

Перший місяць осені МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, завершили проведенням серії навчальних заходів поглибленого рівня у межах програми «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей».

23, 24 і 27 вересня відбулися шість вебінарів «Підвищення потенціалу надавачів соціальних послуг постраждалим від гендерно зумовленого і домашнього насильства в умовах COVID-19» та 28 вересня — один спеціальний вебінар «Профілактика професійного вигорання для надавачів послуг постраждалим від гендерно зумовленого і домашнього насильства в умовах COVID-19».

У навчальних вебінарах цього разу взяли участь представники і представниці понад 20 організацій, які працюють у сфері протидії і запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству з різними цільовими групами. Програма охоплювала теми:

 • основні завдання спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
 • особливості взаємодії загальних та спеціалізованих служб підтримки у сфері запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству;
 • алгоритм надання послуг постраждалим;
 • форми надання послуг та методи роботи з особами, постраждалими від домашнього та гендерно зумовленого насильства;
 • сутність емоційного вигорання;
 • особливості професійного вигорання фахівців соціальної сфери;
 • захисні механізми у роботі фахівця;
 • діагностика професійного вигорання;
 • способи профілактики;
 • ведення кейсу, процес-аналіз зустрічі з клієнтом.

У кожній групі були присутні представники і представниці організацій з різних регіонів України, а це — можливість мережування, обміну контактами, досвідом, отримання важливої інформації для роботи. 

Фонд ООН у галузі народонаселення, UNFPA, за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізує програму «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей». Програма спрямована на захист жінок від гендерно зумовленого насильства, усунення бар’єрів для жіночого лідерства та підтримку працівниць сектору охорони здоров’я, які знаходяться на передовій реагування на виклики пандемії коронавірусу.


 • -

Вакансія консультанта/експерта з питань фінансів і місцевих бюджетів

В межах проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» шукаємо консультанта/експерта з питань фінансів і місцевих бюджетів.

Проєкт реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Українська фундація громадського здоров`я оголошує конкурс на вакансію консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій.

Підпорядковується: Виконавчому директору, національному координатору проєкту

Зайнятість: неповна (до 45 годин)

Оплата: за результатами співбесіди

Місто роботи: Київ, віддалено

Дедлайн — 14 жовтня 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Проєкт та його імплементація спрямовані на досягнення трьох взаємопов’язаних цілей:

 • Подальший розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме досягненню «нульової» терпимості до насильства та викорінення насильства по відношенню до жінок в Україні;
 • Забезпечення умов для того, щоб більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства мали доступ до якісних послуг орієнтованих на потерпілих;
 • Сприяння розбудові сильної державної участі (з боку Уряду України) в існуючому механізмі та програмах реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення сталості послуг.

Компонент «ґендерно-чутлива екстрена допомога з подолання наслідків кризи СОVID-19 та посилення ґендерної рівності в Україні» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Європейського союзу спрямовано на: зниження негативних економічних, соціальних, психологічних наслідків пандемії COVID-19 для здоров’я та безпеки жінок та дівчат в Україні шляхом розширення можливостей місцевих НГО з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на ґендерно зумовлене насильство.

Окремою складовою компоненту є проведення дослідження щодо аналізу впливу COVID-19 на соціально-психологічну допомогу та підтримку кризових категорій населення в умовах COVID-19, у т.ч. з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також охоплення послугами, які надаються населенню громадянським суспільством. Також дослідження має на меті визначити прогалини у наданні послуг та перспективи і умови для виконання соціального замовлення НГО в регіонах проєкту.

Географія: 12 регіонів України.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ ЕКСПЕРТА З ПИТАНЬ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ І МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Період надання послуг: жовтень – листопад 2021 р.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зайнятість: неповна.

Основні цілі:

Надання рекомендацій та консультацій організаціям громадянського суспільства для ефективної розробки і впровадження планів організаційного розвитку для досягнення обраних цілей. Активність ведеться у межах компоненту з питань підвищення потенціалу громадських організацій у проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення.

Основні функції:

 1. Ознайомлення з розробленими короткотерміновими планами організаційного розвитку – до 15 планів ГО з різних областей, що ведуть діяльність у напрямі надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, в умовах пандемії Covid-19.
 2. Підготовка до консультацій для надання рекомендацій зазначеним вище організаціям, які розробляють короткострокові плани оргрозвитку, з урахуванням їхніх цілей і задач, щоб на основі наданих рекомендацій ці організації могли вдосконалити свої плани з максимальним урахуванням потреб і ресурсів для подальшого ефективного впровадження з метою підвищення організаційного потенціалу для реалізації цілей з надання послуг постраждалим від ґендерно зумовленого і домашнього насильства в умовах Сovid-19 у своїх областях і громадах.
 3. Участь у підготовчій онлайн-зустрічі.
 4. Участь в окремих онлайн-консультаціях для ГО у складі групи експертів (індивідуальні консультативні зустрічі для кожної ГО – до 15 зустрічей). Очікуваний склад групи експертів: експерт/-ка з питань організаційного розвитку, експерт/-ка з питань місцевих бюджетів, експерт/-ка з питань ґендерно зумовленого та домашнього насильства.
 5. Консультування з питань бюджетних відносин.
 6. Консультування з питань місцевих бюджетів.
 7. Консультування з питань законодавчого регулювання щодо місцевих бюджетів та принципів державної підтримки протидії ґендерно зумовленому та домашньому насильству, надання підтримки постраждалим.
 8. Комунікація (листування) з координаторкою проєкту – контактною особою з питань, пов’язаних із виконанням цього ТЗ.
 9. Підготовка звітів за підсумками зустрічей і виконаного ТЗ.

Вимоги:

 • Вища освіта в галузі управління та бізнес-адміністрування, управлінні фінансами, бюджетних відносин, юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
 • Мінімум 3 роки досвіду роботи в міжнародних проєктах технічної допомоги з фокусом на організаційному розвитку органів громадянського суспільства, бюджетних відносин, децентралізації, допомозі сім’ям, дітям, жінкам.
 • Досвід менеджменту проєктів з структурами ООН, ЄС.
 • Вільне володіння англійською мовою вітається. 

Як податись:

Кандидат/-ки, які відповідають вимогам повинні надсилати резюме та супровідний лист англійською та/або мовою із зазначенням посади у темі листа на nataliia.koroliuk@healthright.org (тема листа “NGO Finance and Budgeting Consultant” – [your name]”) до 14 жовтня 2021 року.


 • -

Вакансія консультанта / експерта з питань гендерно зумовленого насильства

В рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» шукаємо консультанта / експерта з питань гендерно зумовленого насильства.

Проєкт реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні

Українська фундація громадського здоров`я оголошує конкурс на вакансію консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій.

Підпорядковується: Виконавчому директору, національному координатору проєкту

Зайнятість: неповна (до 45 годин)

Оплата: за результатами співбесіди

Місто роботи: Київ, віддалено

Дедлайн — 14 жовтня 2021 р. 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Проєкт та його імплементація спрямовані на досягнення трьох взаємопов’язаних цілей:

 • Подальший розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме досягненню «нульової» терпимості до насильства та викорінення насильства по відношенню до жінок в Україні;
 • Забезпечення умов для того, щоб більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства мали доступ до якісних послуг орієнтованих на потерпілих;
 • Сприяння розбудові сильної державної участі (з боку Уряду України) в існуючому механізмі та програмах реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення сталості послуг.

Компонент «ґендерно-чутлива екстрена допомога з подолання наслідків кризи СОVID-19 та посилення ґендерної рівності в Україні» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Європейського союзу спрямовано на: зниження негативних економічних, соціальних, психологічних наслідків пандемії COVID-19 для здоров’я та безпеки жінок та дівчат в Україні шляхом розширення можливостей місцевих НГО з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на ґендерно зумовлене насильство.

Окремою складовою компоненту є проведення дослідження щодо аналізу впливу COVID-19 на соціально-психологічну допомогу та підтримку кризових категорій населення в умовах COVID-19, у т.ч. з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також охоплення послугами, які надаються населенню громадянським суспільством. Також дослідження має на меті визначити прогалини у наданні послуг та перспективи і умови для виконання соціального замовлення НГО в регіонах проєкту.

Географія: 12 регіонів України.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ ЕКСПЕРТА З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

Період надання послуг: жовтень – листопад 2021 р.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зайнятість: неповна.

Основні цілі:

Надання рекомендацій та консультацій організаціям громадянського суспільства для ефективної розробки і впровадження планів організаційного розвитку для досягнення обраних цілей. Активність ведеться у межах компоненту з питань підвищення потенціалу громадських організацій у проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення.

Основні функції:

 1. Ознайомлення з розробленими короткотерміновими планами організаційного розвитку – до 15 планів ГО з різних областей, що ведуть діяльність у напрямі надання допомоги особам, які постраждали від ґендерно зумовленого/ домашнього насильства, в умовах пандемії Covid-19.
 2. Участь у підготовчій онлайн-зустрічі з представниками донора UNFPA, Фонду народонаселення ООН в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».
 3. Підготовка до консультацій для надання рекомендацій зазначеним вище організаціям – до 15 ГО, які розробляють короткострокові плани організаційного розвитку, відповідно до їхніх цілей і задач, щоб на основі наданих рекомендацій ці організації могли вдосконалити свої плани з максимальним урахуванням потреб і ресурсів для подальшого ефективного впровадження з метою підвищення організаційного потенціалу щодо спроможності надавати якісні послуги у своїх громадам постраждалим від ґендерно зумовленого/ домашнього насильства – щодо необхідних компетенцій і знань, у тому числі про механізми взаємодії відповідних органів і фахівців.
 4. Участь в окремих онлайн-консультаціях для ГО у складі групи експертів (індивідуальні консультативні зустрічі для кожної ГО – до 15 зустрічей). Очікуваний склад групи експертів: експерт/-ка з питань організаційного розвитку, експерт/-ка з питань місцевих бюджетів, експерт/-ка з питань ґендерно зумовленого та домашнього насильства.
 5. Консультування з питань організації соціально-психологічної підтримки постраждалим від ґзн/дн.
 6. Консультування з питань моніторингу організації надання соціально-психологічної підтримки постраждалим від ґзн/дн.
 7. Консультування щодо необхідних компетенцій надавачів послуг по постраждалим від ҐЗН/ДН в умовах СOVID-19/
 8. Консультування щодо законодавчого регулювання надання соціально-психологічної підтримки постраждалим від ҐЗН/ДН.
 9. Комунікація (листування) з координаторкою проєкту – контактною особою з питань, пов’язаних із виконанням цього ТЗ.
 10. Підготовка звіту за підсумками зустрічей і виконаного ТЗ.

Вимоги:

 • Вища освіта в галузі психології, соціальній сфері, юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
 • Мінімум 3 роки досвіду роботи у соціальній сфері, напрямах протидії ґендерно зумовленому і домашньому насильству, роботи з постраждалими від зазначених видів насильства, організації відповідних послуг. Досвід роботи в міжнародних організаціях і проєктах технічної допомоги з фокусом на організаційному розвитку органів громадянського суспільства, допомозі сім’ям, дітям, жінкам буде додатковою перевагою.
 • Досвід менеджменту проєктів з структурами ООН, ЄС.
 • Вільне володіння англійською мовою вітається.

Як податись:

Кандидат/-ки, які відповідають вимогам повинні надсилати резюме та супровідний лист українською та/ або англійською мовою із зазначенням посади у темі листа на nataliia.koroliuk@healthright.org (тема листа “NGO GBV Consultant” – [your name]”) до 14 жовтня 2021 року включно.


 • -

Вакансія консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій

В рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» шукаємо консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій

Проєкт реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні 

Українська фундація громадського здоров`я оголошує конкурс на вакансію консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій.

Підпорядковується: Виконавчому директору, національному координатору проєкту

Зайнятість: неповна (до 45 годин)

Оплата: за результатами співбесіди

Місто роботи: Київ, віддалено

Дедлайн — 14 жовтня 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Проєкт та його імплементація спрямовані на досягнення трьох взаємопов’язаних цілей:

 • Подальший розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме досягненню «нульової» терпимості до насильства та викорінення насильства по відношенню до жінок в Україні;
 • Забезпечення умов для того, щоб більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства мали доступ до якісних послуг орієнтованих на потерпілих;
 • Сприяння розбудові сильної державної участі (з боку Уряду України) в існуючому механізмі та програмах реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення сталості послуг.

Компонент «ґендерно-чутлива екстрена допомога з подолання наслідків кризи СОVID-19 та посилення ґендерної рівності в Україні» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Європейського союзу спрямовано на: зниження негативних економічних, соціальних, психологічних наслідків пандемії COVID-19 для здоров’я та безпеки жінок та дівчат в Україні шляхом розширення можливостей місцевих НГО з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на ґендерно зумовлене насильство.

Окремою складовою компоненту є проведення дослідження щодо аналізу впливу COVID-19 на соціально-психологічну допомогу та підтримку кризових категорій населення в умовах COVID-19, у т.ч. з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також охоплення послугами, які надаються населенню громадянським суспільством. Також дослідження має на меті визначити прогалини у наданні послуг та перспективи і умови для виконання соціального замовлення НГО в регіонах проєкту. 

Географія: 12 регіонів України.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ ЕКСПЕРТА З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Період надання послуг: жовтень – листопад 2021 р.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зайнятість: неповна.

Основні цілі:

Надання рекомендацій та консультацій організаціям громадянського суспільства для ефективної розробки і впровадження планів організаційного розвитку для досягнення обраних цілей. Активність ведеться у межах компоненту з питань підвищення потенціалу громадських організацій у проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення.

Основні функції:

 1. Ознайомлення з розробленими короткотерміновими планами організаційного розвитку – до 15 планів ГО з різних областей, що ведуть діяльність у напрямі надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, в умовах пандемії Covid-19.
 2. Підготовка до консультацій для надання рекомендацій зазначеним вище організаціям, які розробляють короткострокові плани організаційого розвитку, з урахуванням їхніх цілей і задач, щоб на основі наданих рекомендацій ці організації могли вдосконалити свої плани з максимальним урахуванням потреб і ресурсів для подальшого ефективного впровадження з метою підвищення організаційного потенціалу.
 3. Участь у підготовчій онлайн-зустрічі.
 4. Участь в окремих онлайн-консультаціях для ГО у складі групи експертів (індивідуальні консультативні зустрічі для кожної ГО – до 15 зустрічей). Очікуваний склад групи експертів: експерт/-ка з питань організаційного розвитку, експерт/-ка з питань місцевих бюджетів, експерт/-ка з питань ґендерно зумовленого та домашнього насильства.
 5. Консультування з питань ефективного використання ресурсів і планування для.
 6. Консультування з питань планування навчання для забезпечення необхідних компетенцій.
 7. Консультування з питань моніторингу діяльності, оцінки ризиків і звітування.
 8. Комунікація (листування) з координаторкою проєкту – контактною особою з питань, пов’язаних із виконанням цього ТЗ.
 9. Підготовка звітів за підсумками зустрічей і виконаного ТЗ.

Вимоги:

 • Вища освіта в галузі управління та бізнес-адміністрування, соціальній сфері, юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
 • Мінімум 3 роки досвіду роботи в міжнародних проєктах технічної допомоги з фокусом на організаційному розвитку органів громадянського суспільства, допомозі сім’ям, дітям, жінкам.
 • Досвід менеджменту проєктів з структурами ООН, ЄС.
 • Вільне володіння англійською мовою вітається. 

Як податись:

Кандидат/-ки, які відповідають вимогам повинні надсилати резюме та супровідний лист англійською та/або українською мовою із зазначенням посади у темі листа на nataliia.koroliuk@healthright.org (тема листа “NGO Capacity Building Consultant” – [your name]”) до 14 жовтня 2021 року включно.


 • -

В Миколаєві працюють над створенням другого в Україні Барнахусу – Центру для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» спільно з адміністрацією Миколаєва та за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» працюють над створенням другого в Україні Барнахусу.

Барнахус, або Дім для дітей — це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Протягом останніх двох тижнів в Миколаєві пройшла низка тренінгів для представників міждисциплінарних команд з-поміж суддів, слідчих, дізнавачів, представників ювенальної превенції, ювенальних прокурорів, представників соціальної та медичної сфери. До тренінгів долучилися й члени міської робочої групи, які будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі Барнахусу.

Метою тренінгів став розвиток компетенцій членів міждисциплінарної команди, а також: налагодження взаємодії, формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудова комунікації з дітьми, які постраждали або стали свідками насильства, а також ознайомлення з роботою моделі Барнахус в Україні та світі.

Завдяки роботі тренерів, учасники змогли ознайомитися з найкращими світовими практиками роботи Барнахусів на прикладі Польщі та Естонії, з особливостями побудови комунікації з постраждалими дітьми, а також з основними принципами правосуддя дружнього до дитини.

Також члени міської робочої групи з питань впровадження проєкту в Миколаєві працювали над визначенням ролі та завдань робочої групи, напрацьовували механізми міжсекторальної взаємодії та забезпечення надання дитині, яка постраждала або стала свідком насильства, комплексної підтримки в процесі правосуддя.

Радіємо, що географія проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розширюється. Сподіваємося, що згодом центри Барнахус будуть створені в кожному регіоні України.


 • -

Співробітниці салонів краси Сєвєродонецька долучаться до боротьби з домашнім насильством

21 вересня ООН Жінки спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) в межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру провели тренінг «Розпізнання та виявлення проявів гендерно зумовленого та домашнього насильства» для співробітників/ць салонів краси у Сєверодонецьку Луганської області».

Учасники тренінгу дізналися про способи розпізнати прояви домашнього насильства, як спілкуватися з людьми у зоні ризику і правильно надавати інформацію про сервіси протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству. Крім того, учасники тренінгу отримали у подарунок уніформу для роботи, а салони — інформаційну продукцію з попередження та протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству, контакти сервісів допомоги постраждалим від такого насильства.

«Ми у салоні, як психологи: жінки часто розповідають нам про своє життя, про чоловіків, ми обмінюємося думками, тому маємо знати, як правильно підтримати людину. В моїй практиці траплялися ситуації, коли жінки просили повністю змінити їх, бо чоловіки вважали їх недостатньо привабливими. Тут потрібна вже не лише робота стиліста, а й дружня підтримка», — поділилася Марія Дікусарова, власниця салону краси у Сєвєродонецьку.

Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів, зокрема через сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства, або ж вони не вважають це досить серйозною проблемою,  щоб  звертатися до сервісів допомоги, зокрема, до поліції. Крім того, часто жінки та дівчата просто не знають куди звернутися за підтримкою. Натомість розміщення інформаційних куточків дозволить звернути увагу людей на проблему домашнього насильства та дізнатися куди можна звернутися по допомогу у власній громаді.

Для того, щоб підвищити увагу до проблеми домашнього насильства, та важливості звертатися по допомогу у сервіси з протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема до представників правоохоронних органів, ООН Жінки спільно з УФГЗ впроваджують проєкт «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях».

В межах проєкту 20 громад на сході України отримають інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди будуть розміщені в місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в магазинах, приміщеннях ЦНАП, медичних, розважальних, спортивних закладах, у салонах краси й перукарнях.

Заходи організовано в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


 • -

Водії служб таксі та громадського транспорту Рубіжного, представники поліції, Рубіжанської міської ради та громадськості обговорили шляхи посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства

21 вересня ООН Жінки, спільно з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру провели зустріч з місцевими надавачами транспортних послуг, правоохоронними органами, представниками влади та громадськості.

Учасники та учасниці обговорили посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства, зокрема, в межах Плану дій про співпрацю між Рубіжанською міською радою, Управлінням патрульної поліції в Луганській області та ГО «Молодіжна організація “Мрії молоді”». В межах заходу водіїв таксі забезпечили тематичними футболками, індивідуальними масками та роздатковими матеріалами з контактними даними сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Перевізники Рубіжного залучені до поширення інформації серед жінок та дівчат про провайдерів допомоги особам постраждалим від гендерного зумовленого та домашнього насильства, а також постійно підвищують свою обізнаність з питань реагування на випадки насильства та порядку взаємодії з відповідальними структурами міста. Така взаємодія є унікальною і успішно реалізується в рамках цільової програми «Рубіжне — безпечне місто для жінок та дівчат» протягом двох років.

Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів, таких, як сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства, або не вважають це досить серйозною проблемою, щоб звертатися по допомогу, зокрема, до поліції. Крім того, часто жінки та дівчата просто не знають куди звернутися за підтримкою, а розміщення інформаційних куточків дозолить звернути увагу більшої кількості людей на проблеми домашнього насильства, та дізнатися куди саме вони можуть звернутися по допомогу у власній громаді.

«Ми починали співпрацю з перевізниками в межах програми «Рубіжне — безпечне місто для жінок та дівчат», і мали на меті зробити перебування жінок у транспорті безпечним. Ми вдячні водіям які долучилися до навчання, і зараз розширюємо цю співпрацю», — зазначає Світлана Куценко, мобілізаторка громади та очільниця ГО «Молодіжна організація “Мрії молоді”».

Для того, щоб підвищити увагу до проблеми домашнього насильства, та важливості звертатися по допомогу у сервіси з протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема до представників правоохоронних органів, ООН Жінки спільно з УФГЗ впроваджують проєкт «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях».

В межах проєкту 20 громадам на сході України буде передано інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди будуть розміщені в місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в магазинах, приміщеннях ЦНАП, медичних, розважальних, спортивних закладах, у салонах краси й перукарнях.

Заходи організовано в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.