Archives

 • -

Конкурс на закупівлю послуг/матеріалів для здійснення ремонту інженерних мереж електропостачання, включаючи постачання матеріалів, виробів та конструкцій потрібних для проведення ремонту.

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошує конкурс на закупівлю послуг/матеріалів для здійснення ремонту інженерних мереж електропостачання, включаючи постачання матеріалів, виробів та конструкцій потрібних для проведення ремонту.

 

Дана закупівля проводиться в рамках реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства», за фінансової підтримки UNICEF в Україні.

 

Інформація про замовника:

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRightInternational) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги найбільш незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року і запроваджують моделі, спрямовані на профілактику соціального сирітства, гендерно обумовленого насильства та ВІЛ, СНІД; сприяють розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації.

Мета тендеру:

Закупівля послуг/матеріалів для  здійснення ремонту інженерних мереж електропостачання для центру Barnahus у Вінницькій області, за фінансової підтримки UNICEF в Україні, під час реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства».

 Терміни реалізації закупки:

З моменту підписання договору з переможцем тендерної закупівлі протягом 3 тижнів.

Терміни можуть бути змінені в процесі реалізації завдання, та обговорюються з переможцем закупівлі в момент підписання договору.

ЛОТ 1. Послуги.

 

Номер Найменування Опис товару Одиниця виміру Кількість
Роботи з монтажу стабілізатора Стабілізатор напруги

20000 BA

220В

Послуга 3
Роботи з монтажу кабель-каналу кабель-канал 100х60 м 100
  Роботи з монтажу кабелю в кабель-каналі загальним

перерізом 144 м2

кабель-канал 100х60 м 100

 

 

ЛОТ 2. Матеріали, вироби, конструкцій.

 

Номер Найменування Опис товару Одиниця виміру Кількість
Стабілізатор напруги Тип стабілізатора: сімісторний (12 ступенів регулювання)

Фаза: однофазний

Потужність повна, В·А: 20000

Мінімальна вхідна напруга, В: 120

Максимальна вхідна напруга, В: 250

Вхідна частота, Гц: 50

Вихідна напруга, В: 209-231

Затримка на перемикання, мс: 20

Вихідний роз’єм: клемна колодка

Захист: перенапруження, коротке замикання, підвищення струму, імпульсна перевантаження, перегрів

Індикація: цифровий дисплей (вхідний/вихідний напруга, ступінь стабілізації), світлодіодні індикатори перенапруги і перегріву

Вага, кг: до 43

шт. 3
Провід Провід ПВ3 нгд-16 м 96
Кабель-канал кабель-канал 100х60 м 100

 

Загальні умови участі у тендері:

До участі в тендері запрошуються постачальники послуг, компанії, фізичні особи-підприємці, приватні підприємці, які:

 • Мають успішний досвід у реалізації та проведенні подібних закупівель.
 • Офіційно зареєстровані та діють на території України.
 • Мають відповідну ліцензію на затребуване надання послуг/ постачання матеріалів, виробів та конструкцій.
 • Не є платниками ПДВ.
 • Учасники мають право подавати комерційні пропозиції на участь як загальним кошторисом на затребувані послуги, так і окремо Лотами:
 • Комерційна пропозиція на ЛОТ 1.
 • Комерційна пропозиція на ЛОТ 2.
 • До комерційної пропозиції повинні бути включені всі витрати які можуть бути понесені в процесі надання послуг/ постачання матеріалів, виробів та конструкцій.

 

Критерії відбору(оцінки) постачальника:

Надання повного пакету юридичних документів, затребуваних в пункті «загальні умови участі у тендері» Від 1 до 5 балів
Цінова пропозиція (вартість) Від 1  до 5 балів

 

Прохання до зацікавлених в участі та співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках зазначеної ініціативи, надсилати пропозиції в електронному сканованому вигляді до 25 квітня 2021 року включно на адресу: Tetiana.Alve@healthright.org.

Сканкопії повинні бути високої якості.

Контактна особа: Альве Тетяна

Про результати відбору, буде повідомлено  26/04/2021 р. до 18.00 за Київським часом шляхом електронного листа, на адресу з якої надійшла комерційна пропозиція.

 


 • -

Вплив ізоляції під час карантину на ситуацію з домашнім насильством

Під час карантину 27-річна Олена зрозуміла, що все частіше свариться зі своїм чоловіком, з яким вона проводить увесь час вдома. 1 березня він вдарив її вперше, коли вона тримала на руках 8-місячну доньку.

Олена не пам’ятає, скільки разів він її вдарив. У якийсь момент вона знепритомніла та впала на підлогу в кімнаті.

На фотографії, яку вона зробила після скоєного факту, видно великий синець ― як доказ сили, яку застосував її чоловік. За словами Олени, чоловік і раніше вдавався до психологічного насильства, проте поширення Covid-2019 спричинило погіршення ситуації.

«Під час карантину ми майже не виходили на вулицю, наші сварки частішали й ставали серйознішими», — розповіла жінка.

На жаль, період самоізоляції на карантині ― це не тільки про час на себе та родину. Цей період також носить і певні загрози, особливо щодо зростання рівня домашнього насильства.

Перехід на дистанційний графік роботи та навчання, тимчасове безробіття позбавили можливості залишати приміщення та звели на обмеженій території безліч сімей у режимі 24 години на добу.

Також зникла можливість скинути напругу в розважальних закладах чи навіть просто відпочити в парку.

Домашнє насильство ― явище поширене. Жертвами домашнього насильства є в основному жінки. Попри всю різноманітність видів насильства ― фізичного, сексуального, психологічного, економічного ― саме домашнє насильство має досить поширений характер. Факти жорстокого поводження є регулярними і систематичними.

Навіть якщо насильницькі дії спрямовані тільки на жінку, інші члени сім’ї також страждають. Коли в родині застосовується насильство щодо жінки, найчастіше воно відбувається й щодо дітей.

Домашнє насильство приносить важкий травматичний досвід, який призводить до серйозних наслідків. Руйнується впевненість в собі, знижується самооцінка, розвивається тривожність, з’являються думки про безвихідь ситуації і стійке відчуття самотності, схильність до депресії.

Немотивована жорстокість або аутоагресія, поява соматичних захворювань та багато іншого ― часті прояви наслідків насильства.

Щоб подолати їх потрібна професійна допомога психолога. Усвідомити свій травматичний досвід, висловити його, поступово змирившись із минулим, ― процес тривалий і складний. Але цей крок є вкрай важливим для звільнення від душевних страждань, і допомагає будувати життя більш конструктивно.

Куди можуть звертатися жінки та дівчата, які постраждали від домашнього насильства:

 • 102 ― Національна поліція України;
 • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
 • 116-123 або 0 800 500 335 ― Національна «гаряча лінія» із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації «Ла Страда»;
 • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
 • безкоштовно, конфіденційно можна отримати консультацію Пн-Пт 10:00-18:00 за телефоном (093) 743 78 33;
 • вебсторінка та сайт для підлітків та молоді http://supportme.org.ua/main

 • -

Робота: рабство чи свобода? Чому жінці потрібна економічна незалежність

«Без нього я — ніхто». Так вважає майже кожна жінка, яка опинилася в пастці економічної залежності. Та чи є звідти вихід?

За красивими фотографіями щасливого сімейного життя часто можна знайти приховані у шафі скелети.

Дівчата, які мріяли вдало вийти заміж, або жінки, які необачно знехтували кар’єрою заради сім’ї та дітей, задля кар’єри чоловіка, можуть страждати від психологічного та фізичного насильства. Заміжжя, народження дітей, декретні відпустки, відкладена «на потім» кар’єра, втрачені професійні навички, відсутність власних грошей, другорядність власних потреб у порівнянні з іншими членами родини, нарікання на те, що ви все робите не так або нічого не заробляєте. Так крок за кроком жінки потрапляють у пастку економічного, психологічного та, за певних обставин, фізичного насильства.

І розірвати замкнуте коло дуже важко. Проте можливо. Насамперед завдяки фінансовій незалежності, про яку потрібно подбати заздалегідь.

Чому важлива фінансова незалежність для жінки? Насамперед через те, що це

 • можливість планувати майбутнє;
 • можливість припинити небезпечні стосунки;
 • захищеність на випадок смерті чи травми чоловіка;
 • вищий рівень життя;
 • гармонійні та рівноправні стосунки в сім’ї.

Історія, яка могла трапитися з кожною

Олена (ім’я змінено) народилася й виросла у Києві. З майбутнім чоловіком була знайома ледь не з дитячого садка. Цією історією кохання захоплювалися друзі та трохи заздрили подруги.

Жінка мала економічну освіту й була впевненою в собі щасливою людиною. Доки не завагітніла. Здавалося, що чоловіка наче підмінили. Він почав затримуватися на роботі, вдома міг зачепити Олену так, що вона відлітала аж до стіни.

Дуже дивно, але не тільки чоловік, а й його батьки, які мешкали з ними, вдавали, що нічого не відбувається й Олена все вигадує.

Коли вона була на восьмому місяці вагітності, чоловік штовхнув її так, що вона не втрималася на ногах. Жінка перелякалася та побігла до подруги. Але чоловік наздогнав її на вулиці. За Олену вступився незнайомець, з яким її чоловік почав битися, а вона в цей час втекла.

Наступного дня подзвонила свекруха. Казала, що Олена довела її сина, просила повернутися. Чоловік також дзвонив, вибачався. Жінка пробачала знову й знову, поверталася. Проте все повторювалося. А коли народилася донька, насильство набрало обертів.

Одного разу, після удару в обличчя Олена втратила свідомість. Через деякий час почалася нудота — отже, була ймовірність струсу головного мозку.

Через таке ставлення Олена почала думати, що з нею щось не так.

Жінка вирішила шукати допомоги психолога в Денному центрі «Право на здоров’я», який діє в Києві з 2010 року в структурі МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та представництва HealthRight International (Право на здоров’я). Але фахівці під час консультації зрозуміли, що в Олени немає психічних розладів, проте вона потребує психотерапевтичної роботи через довготривале насильство.

Після консультації жінці запропонували допомогу Соціальної квартири МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та представництва HealthRight International (Право на здоров’я). В 2021 році квартира діє за фінансової підтримки КМДА та Київського міського центру соціальних служб

Коли Олена збирала речі, чоловік був вдома та сказав, щоб забиралась, бо інакше вб’є її.

У соціальній квартирі з Оленою склали індивідуальний план роботи:

 • вона працювала з психологом над підвищенням самооцінки, формуванням «Я-концепції», мобілізацією внутрішніх ресурсів;
 • фахівці допомогли Олені скласти особистий план безпеки, розтлумачили права її та дитини на особисту безпеку, склали позовну заяву на розірвання шлюбу та стягнення аліментів на користь дитини;
 • також Олена отримала необхідні харчі, одяг і засоби гігієни;
 • дитину допомогли зареєструвати в черзі до дитсадка.

Ця історія завершилася позитивно. Олена вийшла з соціальної квартири, де перебувала кілька місяців, до орендованої кімнати, оформила дитину до садочка та працює. Вона змогла віднайти в собі сили, щоб почати нове життя.

Які труднощі спіткають жінку, яка постраждала від домашнього насильства та шукає роботу?

Фахівці кажуть, що жінки, постраждалі від домашнього та гендерно зумовленого насильства, мають внутрішні руйнівні бар’єри, які заважають успішному працевлаштуванню.

Ці бар’єри залежать від унікальних для кожної жінки факторів: вік, стан фізичного та психологічного здоров’я, наявність дітей, родинної підтримки тощо.

Соціальні фактори можуть множити бар’єри, підсилювати їхній вплив: рівень освіти, доходу, імміграційний статус, національні традиції, географічне розташування (село, місто). Відповідно, подолання одного з бар’єрів може нівелювати дію інших.

Наприклад, переїзд з села до великого міста може збільшити можливості для працевлаштування. Як результат — буде більше шансів на вищий дохід, додаткові можливості для навчання та саморозвитку, проте і більші витрати та відсутність підтримки з боку рідних, які не завжди мають можливість переїхати у велике місто теж.

У жінок, які зіштовхнулися з насильством, є проблеми з низькою самооцінкою та мотивацією, високим рівнем стресу. Вони можуть перебувати у стані депресії, яка не завжди діагностована.

Подивимося на приклад. За оголошенням звертається мама трьох дітей без досвіду роботи. Які шанси, що працедавець візьме її на роботу?

Згідно із дослідженням, проведеним серед бізнесу Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з експертною організацією «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», 41% відсоток співробітників та співробітниць помічали у колег ознаки домашнього насильства. 78% респондентів відзначили, що домашнє насильство негативно впливало на їхній професійний розвиток.

Приклад: за оголошенням звертається мама трьох дітей без досвіду роботи або жінка з вказаними короткотривалими роботами в резюме. Під час співбесіди жінка чесно повідомляє працедавцю, що не працювала або залишала роботу за вимогою чоловіка. Які шанси, що працедавець візьме її на роботу?

Попри важкий емоційний стан ці жінки не мають додаткових пільг у працевлаштуванні. Навпаки, їм потрібно виділяти час на впорядкування справ: судовим процесам, оформленню документів, відвідуванню лікаря та психолога. Це ставить жінок у невигідне становище, як порівняти з іншими потенційними працівниками.

Жінка вимушена шукати роботу з можливістю відлучатися з підприємства у робочий час. Це ускладнює процес пошуку роботи з гідною оплатою, яка дасть можливість оплачувати життєво важливі витрати.

Жінкам (а особливо — жінкам, постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства) у декілька разів складніше отримати роботу, що забезпечить їх життєво важливі потреби

Спектр труднощів працевлаштування у жінок, які постраждали від домашнього насильства, доповнюється проблемами зі здоров’ям, відсутністю фінансової підтримки, незахищеністю, зневіреністю у власних силах та зниженою самооцінкою.

За даними Американського інституту досліджень домашнього насильства, постраждалі від домашнього насильства жінки мають знижений рівень концентрації уваги на робочому місці, та, як наслідок, меншу продуктивність. Ці дані підтверджують результати дослідження, проведеного UNFPA спільно із експертною організацією «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у 2019 році: респонденти/ки, постраждалі від домашнього насильства відмічали погане самопочуття, втому, спантеличення, неможливість зосередитися на роботі.

Також за результатами цих досліджень постраждалі від домашнього насильства зазнають постійних переслідувань колишніх партнерів, зокрема й на робочому місці, що негативно впливає на респондентів так їх колег.

Найбільші складнощі серед потерпілих від насильства виникають у жінок, які вимушені доглядати за членами родини, адже мають дітей до 3-х років, двох та більше дітей, дітей та рідних з інвалідністю, Саме в цих випадках працедавці мають побоювання стосовно можливості жінок якісно виконувати посадові обов’язки — поєднувати роботу та догляд. У такому випадку єдиною альтернативою є дистанційна робота.

Чинне законодавство захищає інтереси жінок, наприклад, надає перерви для годування, можливість працювати неповний робочий день, забороняє шкідливу роботу та роботу в нічний час, забезпечує оплачуваними додатковими відпустками.

Працедавці не можуть відмовити вагітним жінкам та одиноким мамам, які мають маленьких дітей та дітей з інвалідністю, у працевлаштуванні чи звільнити їх з власної ініціативи.

Сучасний ринок праці стрімко змінює вимоги до навичок та компетенцій. Наприклад, з’явилася ціла низка посад, в яких знання англійської мови є обов’язковою вимогою, а не додатковою перевагою.

Проблеми з пошуком роботи жінок передпенсійного та пенсійного віку можна розділити на дві категорії:

 • об’єктивні — відсутність актуальних професійних та цифрових навичок;
 • суб’єктивні (дискримінаційні, ейджизм) — спрощене сприйняття віку як професійної навички.

Жінки старшого віку, які потерпіли від насильства, до того ж нерідко мають низький рівень цифрової грамотності, а отже — обмежений доступ до інформації про актуальні вакансії, не вміють правильно презентувати свій досвід.

Компанії натомість відкрито чи приховано можуть дискримінувати жінок, вказуючи в оголошеннях вікові обмеження.

Проблеми з працевлаштуванням жінок, які потерпіли від домашнього насильства, також тісно пов’язані з недостатньо розвинутою мережею державних дитячих дошкільних закладів, які б працювали подовжений день. З такою ж проблемою стикаються мами дітей, котрі вчаться у молодших класах.

Отже жінки, що мають дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, не можуть дозволити собі розглядати посади, в яких вказаний графік роботи до 18:00–19:00. Таких посад на ринку офісних спеціальностей найбільше.

За відсутності досвіду, актуальних навичок та з вимогами до гнучкого графіка їм залишаються мінімально оплачувані вакансії, часто без офіційного працевлаштування та соціального захисту.

Ви не самі. Куди звернутися по допомогу?

Насамперед потрібно подбати про безпеку.

Анастасія Ляднева-Ірлік (координаторка компоненту «Розірви коло. «Women career hub») радить не зволікати та викликати поліцію.

Якщо є тілесні ушкодження — слід терміново рушати до лікарні та викликати поліцію звідти, якщо це фізично можливо. Обов’язково звертайтеся до поліції, до райвідділу, до лікаря, щоб захистити себе та дітей від кривдника.

Поліція може видати заборонний припис та скерувати постраждалу до центрів надання подальшої соціально-психологічної допомоги. Жінка може безкоштовно відновити свої сили у кризовому центрі, притулку, й отримати консультації психолога та юриста.

Важливо долучити до вирішення проблеми правоохоронні органи та соціальні служби регіону. Докладну інформацію про порядок дій можна отримати за посиланням.

Кращий захист від домашнього насильства — фінансова незалежність жінки. Саме тому кар’єрний супровід є важливою складовою в системі профілактики домашнього насильства.

Дбати про власну безпеку потрібно вже зараз. Проаналізуйте, чи здатні ви щомісяця повністю утримувати себе та дітей. Якщо ні — звертайтеся завчасно до кар’єрних радниць/ків. Вам допоможуть скласти індивідуальний кар’єрний план, резюме та знайти посаду до душі чи актуальне навчання.

Наведемо приклад мами, яка вже знаходиться у ризикованій ситуації та не усвідомлює цього.

Звернулася жінка із запитанням, чи можна їй записатися на курси, адже вона «не відноситься до постраждалих від домашнього насильства». Після проведеного інтерв’ювання з’ясувалося, що вона більше 5 років не працює, невеликі соціальні виплати витрачає виключно на родину. Положення цієї жінки фінансово небезпечне, кар’єрний супровід —кращий «вітамін» для профілактики цієї хвороби.

Ірина Білоголовко (менеджерка Соціальної квартири «Право на здоров’я» у Києві) радить жінкам:

 • заощаджувати кошти на той випадок, якщо буде необхідно покинути домівку задля безпеки себе та дитини;
 • шукати підтримку серед знайомих та родичів щодо тимчасового житла;
 • звертатись до поліції, не замовчувати проблему;
 • шукати варіанти навчання, профорієнтації, заробітку;
 • якщо немає підтримки близьких — звертатися до спеціалізованих служб для постраждалих від домашнього насильства, притулків тощо.

Жінкам, постраждалим від домашнього насильства, доводиться терміново шукати джерела фінансування, адже зазвичай вони залежні від доходів кривдника, не мають особистого житла, елементарних речей для забезпечення власних потреб.

Компонент «Розірви коло. Women Career Hub» створений якраз для допомоги жінкам у розбудові фінансової спроможності в межах проєкту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі», що імплементується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Проєкт забезпечує можливість отримати кар’єрну консультацію від фахівців у питаннях працевлаштування, пройти навчання, стажування, мати підтримку під час проходження інтерв’ю та випробувальних термінів при працевлаштуванні.

Чи реально здобути нову професію онлайн та знайти роботу без значних капіталовкладень?

Опинитися без коштів на існування дуже страшно. Особливо без професії та з дитиною на руках. Проте той, хто шукає, — завжди знайде.

Світлана Калініна (УФГЗ, кар’єрна радниця, м. Львів) розповідає: «Завдяки розвитку інтернет-технологій з’явилася окрема сфера онлайн навчання та ринок дистанційної роботи. Пандемія попри негативний вплив на економіку країни посприяла закріпленню посад, які передбачають віддалену роботу у працедавців всіх форм власності та внесла відповідні зміни у законодавчі документи».

За словами пані Світлани, завдяки великій конкуренції на ринку навчальних послуг та спонсорським проєктам, авторські YouTube канали, навчальні платформи пропонують безоплатні курси різної тематики.

«Бажаєте пройти навчання та здобути сертифікат? Курси з менеджменту, англійської мови, програмування, фінансової грамотності, особистого розвитку, журналістики доступні в онлайн форматі 24/7 на платформах: Prometheus, ВУМonline, Edera, Wisecow. Якщо мама володіє англійською мовою — можна отримати професійні знання на курсах найпопулярнішої світової платформи Coursera»— додає кар’єрна радниця.

Проте, за її словами, щоб опанувати конкретну професію, наприклад, інтернет-маркетолога, доступних у мережі безкоштовних курсів може бути замало.

Міжнародні спонсори, громадські об’єднання беруть активну участь у підтримці кар’єрного розвитку жінок, постраждалих від домашнього насильства. Навчальні програми від сертифікованих навчальних центрів дають можливість опанувати сучасні професії й отримати сертифікат для успішного працевлаштування.

Дистанційна робота є найбільш сприятливою для мам з немовлятами. Жінка може гнучко організовувати свій робочий час, бути поруч з дитиною. Професії зі сфери інтернет маркетингу мають найбільший попит серед працедавців: робота у сфері SEO, контент-маркетингу, таргетингу може передбачати дистанційний формат та добре оплачуватися.

Корисно вчитися працювати у графічних редакторах. Дизайнерки також можуть виконувати завдання дистанційно, обирати між постійною роботою та фрілансом.

Якщо є бажання розвивати комунікаційні навички, слід звернути увагу на роботу операторів call-центрів. Зазвичай операторкам на старті не потрібен досвід, серйозні компанії самостійно організовують для жінок потрібне навчання.

«Зрозуміло, щоб отримати можливість навчатися та працювати дистанційно, необхідно мати відповідне обладнання, комп’ютер та стійкий доступ до мережі інтернет, — розповідає Світлана Калініна. — Роботодавці зазвичай забезпечують персонал відповідним обладнанням та для навчання доступ до мережі доведеться шукати самостійно. Смартфон є достатньою альтернативою ноутбуку, майже всі потрібні програми адаптовані під мобільні пристрої».

Якщо раптом мама не має доступу до потрібного обладнання та інтернету — кар’єрна радниця також нагадує про суспільні бібліотеки: «Деякі з них трансформовані у коворкінги, передбачають місця для візочків та дитячі кімнати».

Підбірка ресурсівде ви можете знайти інформацію про курси та стажування

 • Телеграм-канал «Безкоштовне навчання» (https://t.me/Pecypcu) пропонує онлайн курси за різними спеціальностями. Тут також можливо підтягнути свої знання з іноземних мов.
 • Агентство інтернет-маркетингу «Текстум» пропонує 5 безкоштовних місць на своїх курсах з копірайтингу для тих, хто найкраще впорається з тестовим завданням.
 • Онлайн школа дизайну Contented пропонує освоїти нову професію дизайнера безкоштовно.
 • «Втекст» проводить навчання транскрайберів з подальшим працевлаштуванням.
 • На телеграм-каналі Happy Monday надаються поради зі складання резюме та розсилаються актуальні вакансії провідних компаній.
 • Звісно, варто пам’ятати про біржі на кшталт https://kabanchik.ua/, де можна знайти підробіток. Щоправда, вартість оплати праці тут дещо занижена.

Поради жінкам, які опинились в скрутному економічному становищі

Анастасія Ляднева-Ірлік та Світлана Калініна розповідають, що скрутне економічне становище має певні складові. Найгірші приклади — мама з дітьми без документів, освіти, досвіду роботи, житла й грошей.

Такі клієнтки можуть отримати допомогу у більше ніж 10 притулках по всій Україні, створених за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та його виконавчого партнера УФГЗ.

Працівники центрів та притулків допомагають мамам відновити документи, надають юридичну та психологічну допомогу, влаштовують дітей до навчальних закладів, шукають жінкам хоча б тимчасову роботу.

Головне поступово й наполегливо, маленькими кроками змінювати життя на краще. Це не гладкий шлях, та приємно ділитися історіями жінок, які змогли досягти успіху.

Так, одна з клієнток притулку працює на керівничій посаді адміністратора, хоча починала свій шлях з глибокої фінансової кризи й тимчасової некваліфікованої роботи.

Оцінити потреби та проаналізувати доступні можливості допомагають спеціалісти/ки кризових центрів, притулків, центрів надання соціальної допомоги, центрів зайнятості та громадських організацій.

У рамках компоненту «Розірви коло. Women Career Hub» передбачені кар’єрні консультанти. Їх завдання — визначити зони розвитку жінки, допомогти подолати внутрішні бар’єри, підібрати навчання, підготувати резюме, знайти роботу до душі.

Згідно з дослідженням Deloitte, у сучасному світі професійні навички «застарівають» кожні три роки внаслідок прискорення технологічного розвитку. Класичні підходи до кар’єрного зростання як результату накопиченого професійного досвіду вже не працюють.

Кандидаткам/там варто враховувати, що зміна місця роботи або повернення до роботи після декретної відпустки вимагає усвідомлення нових вимог до професії.

Кар’єрні консультації допомагають зробити глибокий професійний аналіз сильних та слабких сторін клієнток, визначити вектор розвитку, спланувати необхідне навчання відповідно до перспектив працевлаштування на кращі посади.

Ось ще один приклад: до кар’єрної консультантки проєкту звернулася жінка з бажанням пройти курси тестувальниці. Після анкетування виявилося, що сфера тестування їй взагалі не цікава, адже вона має глибокі знання з математики та неактуальний внаслідок великої перерви досвід програмування.

Жінка вибрала тестування, адже вважала, що програмісти «будуть над нею сміятися». Відповідно до виявлених потреб клієнтки їй запропонували курси програмування.

Після здобуття відповідних навичок жінка матиме більше шансів отримати високооплачувану, а головне бажану професію.

Скрутний економічний стан — це змінна категорія. Будь-яка навичка може бути інвестицією у розбудову фінансової спроможності.

Вмієте прибирати — дуже добре. Клінінгові послуги оцінюються від 400 грн. «Розірви коло. Women Career Hub» організовує спеціалізовані навчання на базі соціальних підприємств: швачка, перукарка, візажистка, дизайнерка. Кожна з цих професій — гарний старт для подолання особистої фінансової кризи.

Галина Скіпальська (директорка представництва HealthRight International в Україні, виконавча директорка УФГЗ) зазначає: «Власні гроші потрібні кожному. Вони щонайменше дозволяють знайти житло та купити їжу, а також задовольнити свої потреби без страху. Залежність від чужих грошей не завжди відчувається болісно — іноді жити за чужий кошт легко та приємно. Але тут занадто багато залежить від того, хто володіє грошима».

Працевлаштовані люди час від часу скаржаться, що знаходяться у рабстві в роботодавця або державної системи. Та чи не є справжнім рабством повна залежність від настрою кривдника, який ставиться до жінки гірше, ніж до домашньої тварини?

Пам’ятайте: вибір завжди є. І він завжди залежить тільки від вас.

Авторка: Марина Маркс
Джерело: Громадський простір


 • -

У Києві офіційно відкрився онлайн клуб для татів

За підтримки Європейського Союзу клуб для татів «Татоhub.Київ» розпочав свою роботу онлайн 6 квітня.

Цей клуб створено для батьків Києва, які хочуть бути більш залученими та усвідомленими батьками, розподіляти побутові справи та піклування за дітьми зі своїми партнерками чи дружинами.

Татоhub.Київ вже третій клуб для татів, відкритий в Україні в рамках «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення  спільно з структурою ООН Жінки.

Перші два клуби були відкриті наприкінці минулого року в Одесі і Вінниці.

Використовуючи мережу Фейсбук як основну платформу, Татоhub.Київ покликаний підтримувати чоловіків в подоланні гендерних стереотипів та просувати ідеї гендерної рівності через інформацію про те як покращити стосунки у родині, піклуватись про дітей, а також через розуміння психології дитини, проведення якісного часу разом із дітьми та розподіл домашніх обов’язків на засадах рівності та поваги.

Чоловіки, які мають дітей або очікують на їх появу, запрошується приєднуватися до групи у Фейсбуці: www.facebook.com/groups/tatohub.kyiv.

«Гендерна рівність є наскрізним пріоритетом для ЄС, вирішальним для демократичного управління та соціального розвитку в будь-якій країні. Ми переглянули та розширили свої зобов’язання у нещодавно прийнятому III Гендерному плані дій, де розвиток рівної участі та лідерства є одним із тематичних пріоритетів підтримки ЄС. Татохаби – інструмент залучення також чоловіків до боротьби за гендерну рівність, а не лише жінок. Вони є одним з численних практичних кроків, спрямованих на підтримку рівної участі жінок та чоловіків в сімейному та громадському житті в Україні», – сказала Тетяна Шульга, радниця з гендерних питань та секторальна менеджерка в Делегації ЄС в Україні.

«Незважаючи на те, що сьогодні ми офіційно запустили Tatohub.Київ, у ньому вже є близько 100 учасників. Це для нас ознака значного попиту на такий вид підтримки чоловіків у їхньому батьківстві. Оскільки найближчим часом очікується прийняття нового закону про батьківські відпустки, ми плануємо допомогти сім’ям у забезпеченні рівноваги між роботою та підтримкою батьків на всіх етапах батьківства. Ми продовжуватимемо допомагати чоловікам зрозуміти важливість їхнього залучення в виховання та піклування для успішності та добробуту дітей, а також для розширення можливостей жінок та кращих стосунків з партнерками», – каже Павло Замостьян, заступник Представника  UNFPA в Україні.

«Ми  всі хочемо змін, але не поспішаємо змінюватися самі.Проект Tatohub.Київ відкриває можливості для чоловіків змінити свої звички, брати більше відповідальність за виховання дітей, домашні справи та  спільне дозвілля. За підтримки  Фонду народонаселення OOН ми починаємо новий проект, щоб разом просувати цінності відповідального татівства у місті Києві»,зазначила заступниця голови КМДА, уповноважена з питань гендерної рівності Марина Хонда.

Робота Tatohub.Київ координується імплементаційним партнером UNFPA Україна – Українською Фундацією Громадського Здоров’я – і забезпечується в партнерстві з Київською міською державною адміністрацією (зокрема, Службою для дітей та сім’ї, Київським міським центром гендерної рівності та попередження домашнього насильства, Департаментом з гендерної рівності) для дотримання, окрім іншого, потреб вразливих татів та татів з інвалідністю.

«Ненасильницька комунікація в сім’ї, взаємоповага, рівні права партнерів, ненасильницьке виховання дітей, виховання дітей у гармонії – все це є профілактикою домашнього насильства. У напрямку профілактики домашнього насильства МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» працює вже багато років з реальними практичними результатами. Це й мобільні бригади, й робота Соціальної квартири для жінок з дітьми «Право на здоров’я» та Денного центру», – додала Галина Скіпальська, директорка представництва HealthRight International в Україні, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

Ця ініціатива анонсована в рамках Програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення  спільно з структурою ООН Жінки.


 • -

Графік роботи Денного центру «Право на здоров’я» у квітні 2021

Потрібна допомога? Це до нас!

З графіком роботи на квітень ви можете ознайомитися тут.
В умовах посиленого карантину фахівці працюють в режимі онлайн.

Ви можете отримати безкоштовну, конфіденційну консультацію за графіком пн-пт, з 10:00 до 18:00

Ми надаємо комплексну психосоціальну та правову допомогу, а також допомагаємо отримати доступ до медичних послуг

 • дівчатам та молодим жінкам в складних життєвих обставинах, включаючи представниць груп ризику,
 • а також усі групи підлітків (зокрема молодь з груп ризику).

Якщо хочете довідатися більше – слідкуйте за нашими новинами та анонсами.

Також корисну інформацію ви знайдете


 • -

ВАКАНСІЯ КАР’ЄРНОГО/Ї КОНСУЛЬТАНТА/КИ

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ КАР’ЄРНОГО/Ї КОНСУЛЬТАНТА/КИ

у межах проєкту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі»», що реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) — благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Проєкт «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Метою компоненту «Розірви коло. Women Career Hub» є сприяння розвитку професійного потенціалу та фінансової спроможності жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства, або жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства.

У межах проєкту пропонуються наступні послуги:

 • Консультації кар’єрних радників/ць з метою кар’єрного супроводу в усіх етапах пошуку роботи, здобуття нових професійних навичок жінками, які постраждали від домашнього насильства;
 • Організація професійних курсів для клієнток притулків/денних центрів/кризових кімнат з метою розширення можливостей працевлаштування або започаткування ініціатив, що можуть приносити дохід, стійких і затребуваних в рамках пандемії COVID-19;
 • Підтримка ініціатив соціального підприємництва для жінок, які пережили насильство та перебувають у притулках/денних центрах/кризових кімнатах, створених за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у партнерстві з УФГЗ. Заснування таких соціальних підприємств допоможе створити робочі місця для клієнток, прискорюючи їх відновлення, побудову життя вільного від насильства та подолання травматичного досвіду.

Географія проєкту: всі регіони України

Термін надання послуг: квітень 2021 р. — грудень 2021 р. (з можливістю продовження).
Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.
Зайнятість: повна.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ

Основною метою діяльності кар’єрного радника/ці є надання консультацій щодо вибору професії, працевлаштування, навчання та подальших професійних можливостей жінок, постраждалих від домашнього/гендерно зумовленого насильства, та жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства з метою посилення їх фінансової незалежності та розкриття потенціалу.

Основні функції кар’єрного/ї радника/ці:

 • Оцінка професійних потреб (досвіду роботи, освіти, кар’єрних цілей) жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства.
 • На основі оцінки професійних потреб формування та впровадження стратегії та тактики кар’єрного просування жінок, які постраждали від домашнього насильства.
 • Підбір вакансій відповідно до досвіду, знань і потенціалу жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства, або жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства.
 • Проведення індивідуальних та групових консультацій для жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства.
 • Аналіз ринку праці та запиту на професії в умовах пандемії COVID-19.
 • Комплексне кар’єрне консультування: кар’єрна консультація, аудит досвіду, формування конкурентного резюме, оптимізація профілів у соціальних мережах Facebook, LinkedIn, підготовка до співбесіди.
 • Ведення обліку клієнток, яким були надані консультації.
 • Розвиток компетенцій спеціалістів/соціальних працівників спеціалізованих сервісів щодо надання кваліфікованої допомоги постраждалим від домашнього/ґендерно зумовленого насильства в процесі працевлаштування та кар’єрного розвитку.
 • Документування як практик, що призвели до успішних результатів (best practices), так і негативних результатів та зроблених висновків (lessons learned).
 • Сприяння організації навчальних та професійних курсів для жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства.
 • Допомога у організації вебінарів, навчальних заходів від представників бізнесу з питань успішного працевлаштування, підвищення кваліфікації для аудиторії проєкту.
 • Проведення навчальних сесій, обмінів досвідом з працівниками центрів зайнятості з питань кар’єрного супроводу жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства.
 • Пошук та налагодження співпраці з підприємствами, організаціями та установами з метою працевлаштування жінок, постраждалих від домашнього/гендерно зумовленого насильства, або жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства.
 • Підготовка статей, успішних історій для онлайн порталу «Розірви коло. Кар’єрний хаб» з питань кар’єрного розвитку, можливостей навчання, копмлексного кар’єрного супроводу.
 • Навчання/підтримка команд створених соціальних підприємств з питань командоутворення, управління конфліктами, розробки політик та інструкцій роботи з клієнтами, побудови КРІ та системи мотивації персоналу СП.
 • Організація індивідуальних та групових коучингових та стратегічних сесії для команд соціальних підприємств та керівників ГО.

Форма роботи: консультації можуть надаватися за місцем перебування клієнток притулків/денних центрів/кризових кімнат, на базі соціальних підприємств, а також в особистому кабінеті інтернет-порталу Women Career Hub, скайпом, zоом-зв’язком чи телефоном.

Моніторинг:

 • Кар’єрний радник/ця проводить подальший моніторинг успішності кар’єрної підтримки, здійснюючи супровід жінок після надання допомоги з метою оцінки успіху проведеної роботи та розуміння необхідності подальшої підтримки.
 • Здійснює моніторинг, нагляд та підтримує подальшу комунікацію з підприємствами та роботодавцями, оцінюючи успішність підготовки та адаптації жінок на робочому місці.
 • Здійснює контроль якості наданих послуг за оцінкою якості підтримки клієнтками та підприємствами.
 • Сприяє поширенню успішних кейсів серед клієнток притулків/денних центрів/кризових кімнат та потенційних клієнтів.

Інші види діяльності можуть включати:

 • Адміністративний супровід та підтримка організації професійних курсів для жінок, постраждалих від домашнього/ґендерно зумовленого насильства, або жінок, які перебувають у групі ризику потрапляння у випадки насильства.
 • Листування, ведення переговорів з потенційними роботодавцями, а саме підприємствами, організаціями та установами.
 • Здійснення публікацій у соціальних мережах та порталах з пошуку роботи.
 • Підготовка клієнток до інтерв’ю в ЗМІ.
 • Опис та подання успішних кейсів за встановленою формою за вимогами донору чи УФГЗ.
 • Написання звітів та ведення документації в рамках позиції.

Бажаний досвід та кваліфікація

 • Ступінь бакалавра, пов’язаний з управлінням персоналом, бізнесом.
 • Мінімум 3 роки професійного досвіду у сфері бізнесу/консалтингу.
 • Підтверджений досвід проходження психологічних тренінгів, курсів з мотивації чи розвитку персоналу буде перевагою.
 • Глибоке розуміння тенденцій ринку зайнятості України.
 • Досвід публічних виступів, проведення презентацій та ведення перемовин.
 • Відмінні навички роботи з Microsoft Office, а також соціальними мережами, дистанційними формами зв’язку.
 • Особиста проактивність та висока мотивація.
 • Відмінні комунікаційні навички.
 • Вміння працювати в команді для досягнення організаційних цілей.

Як податися:

Кандидати/ки, які відповідають вимогам, повинні надсилати резюме та супровідний лист українською на anastasiia.liadneva@healthright.org до 9 квітня 2021 р. (тема листа “Career advisor — [Ваше ім’я та прізвище]”).


 • -

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин: результати роботи

У листопаді 2019 року МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки уряду Великої Британії у межах програми UNFPA Україна з протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства розпочали апробування інноваційної моделі надання допомоги у форматі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.

У чому ж полягала новизна моделі?

 • Допомога надавалась учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.
 • У модель мобільної бригади до соціально-психологічної допомоги було інтегровано послугу за методом «рівний-рівному».

6 мобільних бригад Київської та Миколаївської області, які допомагали ветеранам АТО/ООС адаптуватись до мирного життя, отримати психологічну допомогу, пройти реабілітацію, отримати або відновити документи, налагодити взаєморозуміння з родиною, — показали, що ця послуга є досить затребуваною та ефективною.

Так, лише у 2020 було надано допомогу 9 502 клієнтам. 30% клієнтів було охоплено з питань психологічної підтримки; 14% — з питань оформлення пільг та соціальних виплат; 11% — з питань сімейної психологічної підтримки; 9% — з питань відновлення емоційного стану; 7% — з питань лікування та санаторної реабілітації; 6% — з питань працевлаштування.

Опис моделі, потреби та варіанти створення такої мобільної бригади можна знайти в методичних рекомендаціях щодо створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.

Сьогодні ми маємо успішну апробовану модель надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин, описану методику, розуміння та бачення представників органів місцевої влади у цьому питанні та подальшого забезпечення сталості запропонованої в рамках проєкту інноваційної моделі.

Ставте в житті мету, адже мета — це мрія, яка здійснюється до точно зазначеного терміну. Так колись сказав Харві Маккей. І наша мета досягнута.

Щиро дякуємо всім колегам та партнерам за вашу відданість справі, за вашу фаховість, за те, що постійно адаптовувались під нові виклики, за те, що допомогли стільком ветеранам та їх родинам!

Сподіваємося, що ця ініціатива продовжить своє існування вже на державному рівні!


 • -

ВАКАНСІЯ КОНСУЛЬТАНТА/КИ – КООРДИНАТОРА/КИ РОБОТИ БАРНАХУСІВ

Технічне завдання консультанта/КООРДИНАТОРА роботи БАРНАХУСІВ

«Впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей-постраждалих від насильства»

Проєкт реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА:

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією HealthRight International (Право на здоров’я) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та  HealthRight International запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно-зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ: Проєкт «Впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей-постраждалих від насильства» впроваджується в Вінницькій та ще двох областях України. Проєкт, фінансований ЮНІСЕФ, спрямований на підтримку впровадження моделі барнахусів в трьох областях України для надання дітям, які постраждали від насильства, правової інформації, консультування, психологічної підтримки, включаючи кризову, та медичне обстеження.

ЦІЛЬ ПРОЄКТУ: Впровадження, адвокатування та забезпечення функціонування моделі Барнахус в Вінницькій та ще двох областях, як «єдиного вікна» для  надання дітям, які постраждали від насильства та членам їх сімей, правової інформації, консультування, психологічної підтримки, включаючи кризову, та медичного обстеження.

ГЕОГРАФІЯ ПРОЄКТУ: Вінницька та ще дві області України.

Термін надання послуг: квітень 2021 р. – липень 2021 р. з можливістю продовження.

Донор: Дитячий фонд ООН в Україні (UNICEF).

Зайнятість: повна.

Основні цілі:

Організація та загальна координація роботи 3 барнахусів у Вінницькій та ще двох областях України, відповідно до найкращих практик УФГЗ та її засновника HealthRight International (Право на здоров`я), координація розробки документів, в т.ч. проєктів нормативно-правових актів, для забезпечення роботи барнахусів, планування та забезпечення проведення тренінгів та навчань для надавачів послуг в регіонах проекту, реалізація заходів проєкту з метою інституалізації барнахусів.

Основні функції:

 1. Координація реалізації проєкту відповідно до затвердженого донором імплементаційного плану та бюджету проекту.
 2. Координація, організація та проведення робочих зустрічей з представниками відповідних ЦОВВ, місцевої влади, партнерських організацій, Дитячим фондом ООН в Україні (UNICEF) та усіма учасниками з метою представлення проекту та його реалізації.
 3. Підготовка робочого плану реалізації проєкту, координація підготовки плану з експертами та залученими на напрямки фахівцями. Надання пропозицій керівництву та донорам в частині підготовки робочих планів та бюджету, заходів.
 4. Консультування та координація діяльності барнахусів, зокрема:
 • щодо організації та забезпечення функціонування барнахусів;
 • ведення документації в барнахусах;
 • використання найкращих практик роботи УФГЗ та UNICEF з клієнтами, методики «ведення випадку клієнта», постраждалого від насильства;
 • з питань міжвідомчої взаємодії, налагодження співпраці з суб’єктами, які працюють з постраждалими від насильства у місцях локації барнахусів;
 • надання барнахусам організаційно-правової методичної підтримки з питань побудови сталої моделі міжсекторальної взаємодії та інституалізації моделей.
 1. Координація формування угод щодо надання соціально-психологічних послуг надавачами соціально-психологічних послуг (їх написання, стан виконання, перевірка, візування). Перевірка звітів надавачів послуг у регіонах реалізації проєкту.
 2. Планування, організація та забезпечення проведення тренінгів та навчань для надавачів послуг в регіонах проєкту.
 3. Організація та проведення моніторингових візитів. Підготовка звітів та рекомендацій за результатами моніторингових візитів. Підготовка звітів УФГЗ про моніторингові візити.
 4. Координація з супервізорами результатів проведених психологічних супервізій фахівців барнахусів. Аналіз супервізійних звітів, поданих супервізорами, розробка рекомендацій. Надання рекомендацій партнерам, донорам та керівництву УФГЗ щодо покращення роботи барнахусів.
 5. Підтримка зворотнього зв’язку з фахівцями барнахусів (ділове листування, скайп-консультування, телефонне консультування).
 6. Аналіз діяльності барнахусів та підготовка звітів УФГЗ щодо імплементації проєктів з питань створення барнахусів та організації міжвідомчої взаємодії (щомісячно, щоквартально).
 7. Організація та проведення заходів щодо інституалізації барнахусів, а саме: співпраця з представниками профільних відомств на центральному рівні (участь у зустрічах, нарадах та обговореннях); організація та проведення круглих столів та зустрічей з представниками місцевої влади; участь у адвокаційних заходах; підготовка історій успіху та налагодження міжсекторальної взаємодії.
 8. Координація роботи залучених експертів щодо розробки документів, в т.ч. проєктів нормативно-правових актів, для забезпечення роботи барнахусів.
 9. Забезпечення розробки документів, в т.ч. проєктів нормативно-правових актів, для забезпечення роботи барнахусів.

Інші функції:

 1. Написання оголошень щодо заходів реалізації проєкту та підготовка інформації для тендерів в частині створення та забезпечення діяльності барнахусів.
 2. Листування з державними установами та відомствами, партнерами проєкту, фахівцями барнахусів.
 3. Участь у робочих зустрічах, сабкластерах, круглих столах, конференціях, тренінгах з протидії насильству щодо дітей, з метою представлення та популяризації роботи барнахусів.

Звітування:

 1. Підготовка/ревізія імплементаційних планів та фінансових результатів реалізації проєкту (щоквартально).
 2. Підготовка звітів/аналітики та внесення пропозицій (щоквартально) щодо роботи барнахусів для УФГЗ, засновника УФГЗ, Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF), профільних відомств за результатами: аналізу звітів супервізорів, проведених тренінгів, моніторингових візитів, адвокаційних заходів.
 3. Підготовка звітів та рекомендацій за результатами проведених моніторингових візитів та проаналізованих даних, проведених для барнахусів тренінгів, круглих столів та інших адвокаційних заходів.

Вимоги:

 • Вища освіта в соціальній сфері, юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
 • Мінімум 3 роки досвіду роботи в міжнародних проєктах технічної допомоги з фокусом на сім’ї, дітей, жінок.
 • Досвід менеджменту проектів з ООН структурами, ЄС.
 • Вільне володіння англійською мовою.

Як податися:

Кандидати, які відповідають вимогам, повинні надсилати резюме та супровідний лист АНГЛІЙСЬКОЮ (!) мовою із зазначенням посади, на пошту halyna.skipalska@healthright.org  до 14 квітня 2021 р. (тема листа “Coordinator – [your name]”).


 • -

Одна проти всього світу. Чи ні?

Соціальна квартира  один з видів допомоги жінкам, які опинилися в скрутному становищі 

Марія (ім’я змінено) хоча й мала батьків, проте вони не з’являлися в житті дівчинки жодного разу. Вона виховувалася в інтернаті, де її час від часу навідувала бабуся. Після інтернату Марія поступила до львівського ПТУ та отримала професію кравчині. Майже в 16 років Марія отримала статус дитини-сироти.

У 2012 році вона переїхала до столиці та влаштувалася на роботу в ресторан. Там вона познайомилася з чоловіком, з яким зустрічалася понад два роки. Подумки Марія вже уявляла себе й у весільній сукні, й біля колиски з немовлям — вона так мріяла про родину, якої ніколи не мала.

Одного ранку, побачивши дві довгоочікувані смужки на тесті, вона стрімголов побігла до жіночої консультації. Але там її спіткали дві новини — окрім вагітності вона дізналася про свій ВІЛ-позитивний статус.

Реакція батька дитини була блискавичною та болючою — він розірвав стосунки та змінив номер телефону.

Марія почала приймати АРТ для лікування, а через загрозу зриву вагітності декілька місяців перебувала в пологовому будинку. За цей час вона втратила орендовану квартиру й повертатися з лікарні їй було нікуди.

Жінці здавалося, що це — кінець. Проте вона знайшла в собі сили жити далі заради дитини.

З пологового будинку до Соціальної квартири «Право на здоров’я» у м. Києві Марія потрапила вже в супроводі соціального працівника з новонародженою донькою на руках.

Після оцінки її потреб фахівці склали індивідуальний план з трьох основних напрямків: соціальної, психологічної та юридичної допомоги.

У соціальній квартирі Марія навчилася доглядати за дитиною, долучалася до занять за освітньо-профілактичною програмою «Сходинки», до занять з підвищення батьківської компетенції, уклала декларацію з лікарем-педіатром та пройшла диспансеризацію з дитиною, отримала допомогу в лікуванні.

За словами Ірини Білоголовко, менеджерки Соціальної квартири «Право на здоров’я» у м. Києві, одним із завдань працівників соцквартири є профілактика соціального сирітства.

За допомогою фахівців соцквартири та Денного центру «Право на здоров’я», Марія оформила та отримала соціальні виплати на дитину.

Вона активно працювала з психологом, щоб сформувати необхідні якості та мобілізувати власні ресурси для підвищення адаптації до життєвих умов та обставин, а також для розвитку безпечної прихильності з дитиною.

Окремий напрямок роботи з Марією — це формування прихильності до АРТ. За сприяння соціальних працівників жінка вчасно зареєструвала себе та дитину в Центрі СНІДу, здавала аналізи, отримувала терапію. Марія дослухалася до порад фахівців і завжди вчасно вживала ліки, давала терапію дитині.

У соціальній квартирі жінка та її донька отримали гуманітарну допомогу: дитячі речі, одяг, іграшки, візочок тощо. За це ми дуже вдячні нашим благодійникам!

Соціальні працівники, побачивши талант Марії у в’язанні гачком та спицями, вишиванні бісером, пояснили їй, що це хобі може стати джерелом доходу, якщо спробувати продавати такі роботи в інтернеті.

Попри всі виклики життя, Марія любить свою дитину, піклується про неї та з надією дивиться в майбутнє. Час від часу вона телефонує до Соціальної квартири та розповідає про те, як росте та розвивається її донька, про плани на майбутнє. Вона радіє материнству і кожному дню, проведеному зі своєю дитиною.

Що ж таке соціальна квартира?

Наразі в Україні розбудовується мережа спеціалізованих служб підтримки й захисту постраждалих від домашнього насильства. Один з варіантів безпечного місця проживання жінок з маленькими дітьми та реабілітації — соціальна квартира.

Соціальна квартира, про яку ми розповіли, була створена міжнародною організацією HealthRight International («Право на здоров’я») та заснованим нею МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Київським міським центром соціальних служб та іншими партнерами в травні 2013 року за фінансової підтримки СНІД-Фонду Елтона Джона, Фонду Розвитку України та Фонду Олени Пінчук.

Наразі квартира частково фінансується з міського бюджету м. Києва та підтримується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

Соціальна квартира забезпечує реабілітаційні послуги для вагітних жінок та молодих матерів з дітьми у складних життєвих обставинах через безпритульність, домашнє насильство, ризиковану поведінку чи переміщення у зв’язку зі збройним конфліктом на сході Україні, ризик відмови від новонародженої дитини чи позбавлення батьківських прав.

Тут надається підтримка жінкам та дівчатам, які пережили насильство, не мають безпечного житла або не можуть забезпечити своє проживання з дітьми.

У притулку одночасно можуть перебувати до 6 матерів та 7 дітей.

Соціальна квартира пропонує такі послуги:

 • проживання в кімнатах, обладнаних для матерів з дітьми;
 • навчання з догляду за дітьми;
 • комплексна соціальна підтримка;
 • психологічне та юридичне консультування;
 • доступ до медичних послуг;
 • заняття з профілактики ВІЛ, ТБ, вживання психоактивних речовин, запобігання насильству, підвищення батьківських компетенцій, тощо.

Від початку роботи у травні 2013 р. клієнтками соціальної квартири стали більше ніж 120 жінок з дітьми.

Чи важко потрапити до соціальної квартири?

До соціальної квартири потрапляють за самозверненням через Денний центр «Право на здоров’я» (м. Київ, вул. Довженка 2, 11 кімната) або за скеруванням Центрів соціальних служб, пологових будинків, служб у справах дітей в м. Києві тощо.

Зарахування відбувається після співбесіди, яка проходить за участю фахівців Київського міського центру соціальних служб, Центру «Право на здоров’я» та соціальної квартири за адресою вул. Довженко, 2, кімната 11, тел. (044) 223 71 65, (093) 743 78 33.

Телефон соціальної квартири: +380 93 152 89 06.

Як саме жінкам допомагають у соціальній квартирі?

Ірина Білоголовко розповідає: «Ми складаємо з жінками план їхнього розвитку. Якщо знайти в собі ресурс та поставити ціль, до неї можна йти поступово. Комусь потрібно отримати професію, хтось має здібності, які можна використовувати з метою заробітку, шукати варіанти віддаленої роботи. Якщо дитина ще досить маленька, можна навчатись або працювати онлайн тощо».

Цільові групи соціальної квартири — це вагітні жінки та матері з дітьми раннього віку в складних життєвих обставинах через домашнє насильство, безпритульність, ризик відмови від дитини, ВІЛ позитивні, з числа ВПО тощо.

Не лише соціальні квартири

Протягом 2021 року Фонд ООН у галузі народонаселення планує відкрити 9 кімнат кризового реагування по всій Україні за фінансової підтримки Швеції в рамках трирічного проєкту «Трамплін до рівності», які будуть точками входу до притулків та соціальної квартири в тому числі. У м. Києві вже працюють такі дві кризові кімнати.

У кімнаті кризового реагування можна отримати прихисток від кривдників на період до 10 днів, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу.

Щоб скористатися послугами «кризової кімнати», постраждалим від домашнього насильства необхідно звернутися до поліції або соціальних служб. Адреси кімнат не розголошується з метою безпеки.

У кризових кімнатах жінкам гарантується цілодобова допомога, за необхідності надається можливість переїхати до довгострокового притулку.

Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам, мають кухню та все необхідне для тимчасового проживання, а також пристосовані для перебування осіб з інвалідністю.

Іншою послугою для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, є притулки. Притулки, створені за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за моделлю соціальної квартири, наразі діють у 10 містах України, зокрема в Києві.

Як бачите, допомогу та порятунок можна завжди знайти. Тож вирішуйте виважено. Адже іншого життя у вас не буде.

Корисні телефони:

 • 102 — поліція;
 • 116-123 — гаряча лінія Ла Страда з протидії домашньому насильству;
 • 044 272 15 00 — телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності запобігання та протидії домашньому насильству;
 • +380 93 152 89 06 — Соціальна квартира для жінок з дітьми МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

Авторка: Марина Маркс
Джерело: Громадський простір


 • -

Розпочався цикл вебінарів для підлітків за програмою «Сходинки до здоров’я»

Непроста ситуація, яка склалася в країні, негативно вплинула й на здоров’я молоді. Водночас це виклик, подолання якого може навчити нас цінувати й берегти своє здоров’я.

Тому з 29 березня команда Денного центру «Право на здоров’я» спільно з Київським міським Правобережним центром для дітей та молоді розпочали цикл вебінарів для підлітків.

Просвітницько-профілактична програма тренінгових занять «Сходинки до здоров’я» передбачає 10 сесій за певними темами. Тривалість щотижневих зустрічей — 1,5-2 години (залежно від наповнення сесій).

Теми сесій пов’язані зі здоровим способом життя та спрямовані на попередження ризикованої поведінки.

Для багатьох учасників такої програми це можливість дізнатися більше про питання, які є делікатними й спрямовані на забезпечення здоров’я.

Заняття проходять інтерактивно, учасники набувають різноманітних навичок, які будуть їм в пригоді для свідомого прийняття важливих життєвих рішень

Ведуча вебінарів — Юлія Осташевська, соціальна працівниця денного центру «Право на здоров’я».

Тема першого заняття, яке відбулося 29 березня, — «Знайомство. Життєві цінності».

Під час цієї зустрічі 14 учасників

 • дізналися про те, як загалом відбуваються тренінгові заняття за програмою «Сходинки до здоров’я»;
 • отримали інформацію про те, що таке «життєві цінності» та яку роль вони відіграють;
 • навчилися аналізувати власні «життєві цінності».

Програма занять триватиме 8 тижнів. Для того, аби долучитися до чергового вебінару, слідкуйте за анонсами на сторінці Денного центру «Право на здоров’я» у Фейсбуці.