Archives

 • -

Домагання чи експлуатація?

«Сексуальні домагання» більш вживане та знайоме для сприйняття поняття.

У випадку будь-яких небажаних дій сексуального характеру найчастіше вживається саме цей термін, хоча за своєю суттю таке визначення не завжди доречне. У певних ситуаціях такі дії кваліфікуються як «сексуальна експлуатація».  У чому різниця?

Розглянемо два умовні випадки.

Режисер має сексуальні стосунки з актрисою його картини. Він натякає, що у разі її відмови, він швидко знайде заміну на її роль. Вона погоджується, але щоразу перед їх зустріччю актриса відчуває сумнів, а після зустрічі — пригнічення. Проте їх стосунки тривають, оскільки кожен з них досягає своєї мети.

Працівник гуманітарної організації, що забезпечує регулярні евакуаційні рейси з найбільш небезпечних регіонів, їде по заміській дорозі. Він бачить дівчину, яка подає знак для зупинки авто. Він зупиняється; вона просить підвезти її до іншого міста. Виявляється, що її домівку зруйновано під час обстрілів, а власної автівки вона немає. Він їй допомогти, але умови отримання від неї певної інтимної послуги. Дівчина погоджується.

Що сталось між учасниками цих випадків?

Зрозуміти суть поняття «сексуальне домагання» (СД) не складно. Головним чином, це небажана увага у стосунках між колегами у робочому середовищі. Що це може бути?

Поодинокий випадок або повторювані дії сексуального характеру, що:

 • заважають виконувати роботу;
 • виставлені в якості умови для працевлаштування;
 • створюють загрозливе, вороже чи агресивне середовище.

Тому в першому випадку дії режисера кваліфікуються саме як сексуальні домагання, бо фактично їх інтимні стосунки є умовою для працевлаштування актриси.

Інша ситуація склалась між водієм та дівчиною, коли він, маючи відносну владу, скористався вразливим становищем, щоб отримати інтим. Такі дії визначаються як сексуальна експлуатація (СЕ) —  надання допомоги чи доступу до певних благ за умови їх обміну на послуги сексуального характеру.

На жаль, випадки сексуальної експлуатації можуть траплятись у різних контекстах, в тому числі у гуманітарному секторі. Якщо працівник зловживає своїм становищем відносно осіб, які отримують гуманітарну допомогу, його дії кваліфікуються як грубе порушення прав людини та статевої недоторканності. Він підлягає негайному звільненню з подальшим розслідуванням цього злочину.

Проєкт «Запобігання сексуальній експлуатації та нарузі (ЗСЕН) в Україні» МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки UNICEF Ukraine спрямований на:

 • розбудову спроможності персоналу партнерів-виконавців для запобігання ризиків СЕН (сексуальної експлуатації та наруги) та підвищення обізнаності серед гуманітарних працівників та бенефіціарів гуманітарної допомоги;
 • розробку програм для ефективного включення захисту від ґендерного насильства та СЕН в усі заходи реагування;
 • підвищення обізнаності серед бенефіціарів гуманітарної допомоги щодо механізмів подання скарг у громаді та взаємодії щодо  подальшого реагування на випадки СЕН.

Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду з боку гуманітарних працівників, не ігноруйте!

Звертайтесь: seareferral@un.org 

Усі звернення конфіденційні


 • -

Співпраця Посольства Франції в Україні та Соціальної квартири для жінок з дітьми «Право на здоров’я» триває!

На початку вересня до Соціальної квартири завітав радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні, директор Французького інституту в Україні Олів’є Жако. Тоді пан Олів’є схвально оцінив роботу Соціальної квартири й ми обговорили напрямки нашої подальшої співпраці.

А у четвер, 29 вересня, пан Олів’є знову завітав до нас з іншими поважними гостями: пані головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве, паном Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєн де Понсен, міністром Європи й закордонних справ Катрін Колонна.

Для зустрічі клієнтки Соціальної квартири спекли печиво й булочки, запросили гостей на чаювання. У затишних умовах нашої Соціальної квартири молоді мами розповідали гостям свої історії життя. Про діяльність Квартири й плани на майбутній розвиток гостям розповіла директорка HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні й виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) Галина Скіпальська, а також менеджерка Соціальної квартири Ірина Бородіна.

Гості принесли дітям корисні подарунки, а від клієнток Соцквартири на знак вдячності отримали ляльки-мотанки, зроблені своїми руками.

Дякуємо поважним гостям за увагу до Соціальної квартири й плідну співпрацю у межах діяльності УФГЗ.


 • -

Оголошуємо конкурс на посади 3-х координаторів мультидисциплінарних мобільних команд у м. Київ, Дніпро, Ужгород

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошує конкурс на посаду 3-х координаторів мультидисциплінарних мобільних команд, які надають соціальні, юридичні, медичні послуги та працюють на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Рівненської, Івано-Франківської, Житомирської, Вінницької, Волинської, Хмельницької, Дніпропетровської, Київської, Полтавської, Кіровоградської, Черкаської, Миколаївської, Одеської, Харківської областей, в рамках реалізації проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди», за фінансової підтримки ЮНІСЕФ.

Інформація про замовника: МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійний фонд, заснований міжнародною організацією HealthRight International (Право на здоров’я) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги найбільш незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року і запроваджують моделі, спрямовані на профілактику соціального сирітства, ґендерно зумовленого насильства та ВІЛ, СНІД; сприяють розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації.

Інформація про проєкт: Після інтенсивної ескалації війни в Україні та розпочатих 24 лютого 2022 року широкомасштабних бойових дій збройними силами Російської Федерації, які призвели до жахливої гуманітарної кризи, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в співпраці з Дитячим фондом ООН в Україні (UNICEF) запустили проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди». Даний проєкт спрямований на гуманітарне реагування та  на підтримку людей у західній та центральній частині України як у «приймаючих», так і в «переселенських» громадах. В рамках проєкту в березні 2022 року було створено 50 мобільних бригад в 11 регіонах України, які  надавали соціально-психологічну, правову, медичну допомогу дітям та сім’ям, які постраждали від війни, з особливим фокусом на вагітних жінок,  жінок із дітьми, дітей та підлітків.

Нинішня ситуація, постійні обстріли, бойові дії, завданні руйнування, призводять до загибелі або сотні поранень мирних жителів щотижня. Тому виникла потреба  продовжити поточний проєкт  до 15 березня 2023 року шляхом розширення кількості мобільних бригад до 70 (20 нових команд) та розширення географічної присутності у 18 регіонах. Нині діючих 11 областей: Львівська, Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька, Рівненська, Івано-Франківська, Житомирська, Вінницька, Волинська, Хмельницька та Дніпровська області. Та впровадити у 7 нових запропонованих областях: Київська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Миколаївська, Одеська та Харківська області.

Географія проєкту: Львівська, Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька, Рівненська, Івано-Франківська, Житомирська, Вінницька, Волинська, Хмельницька, Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Миколаївська, Одеська та Харківська області

Координація:

 • діяльності мультидисциплінарних мобільних команд в закріплених за координатором проєкту в регіонах Закарпатської, Тернопільської , Рівненської, Івано-Франківської областей. Місце локації координатора у м. Ужгород.
 • діяльності мультидисциплінарних мобільних команд в закріплених за координатором проєкту в регіонах Львівської, Чернівецької, Житомирської, Волинської, областей. Місце локації координатора у м. Львів.
 • діяльності мультидисциплінарних мобільних команд в закріплених за координатором проєкту в регіонах Київської, Полтавської, Вінницька, Хмельницької, областей. Місце локації координатора у м. Київ.
 • діяльності мультидисциплінарних мобільних команд в закріплених за координатором проєкту в регіонах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Одеської, Черкаської, Кіровоградської областей. Місце локації координатора у м. Дніпро.

Місце роботи:  м. Ужгород

Зайнятість: 8 год на день, 40 годин на тиждень.

Місце роботи:  м. Київ

Зайнятість: 8 год на день, 40 годин на тиждень.

Місце роботи:  м. Дніпро

Зайнятість: 8 год на день, 40 годин на тиждень

Координація:  мультидисциплінарних мобільних команд в закріплених за кожним із координаторів проєкту команд в обраних регіонах.

Термін реалізації проєкту: вересень 2022 року – березень 2023 року з подальшим продовженням

Основні цілі: загальна координація роботи 25 мультидисциплінарних мобільних бригад, після погодження з керівництвом організації в обраних областях із регіонів реалізації проєкту: Львівська, Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька, Рівненська, Івано-Франківська, Житомирська, Вінницька, Волинська, Хмельницька та Дніпропетровська області областях, відповідно до методик УФГЗ та її засновника HealthRight International (Право на здоров`я),  набір та управління персоналом представників мультидисциплінарних мобільних команд, покращення UN IMS форми, планування та забезпечення проведення тренінгів та навчань для надавачів послуг в регіонах проєкту, реалізація заходів проєкту з метою надання допомоги населенню, постраждалому від воєнних дій в Україні.

Основні функції:

 1. Організація та проведення робочих зустрічей з представниками місцевої влади та партнерських організацій з метою забезпечення роботи мультидисциплінарних мобільних команд, включення цільової групи діти.
 2. Моніторинг місцевих організацій та вивчення їх спроможності щодо надання послуг в рамках проєкту в результаті перенаправлення від мультидисциплінарних мобільних команд.
 3. Координація, погодження та забезпечення підписання угод з місцевими партнерами (державними та місцевими) для забезпечення роботи мультидисциплінарних мобільних команд.
 4. Забезпечення, спільно з місцевими партнерами, набору надавачів соціально-психологічних, юридичних та медичних послуг у члени мультидисциплінарних мобільних команд (в тому числі проведення інтерв’ю за потреби), у випадку звільнення персоналу.
 5. Оновлення та впровадження системи оцінки ефективності роботи членів мобільних бригад (UN IMS форм) та підготовка і надання рекомендацій донорам, партнерам, керівництву УФГЗ щодо заміни членів мобільних бригад, удосконалення форми.
 6. Підготовка плану реалізації проєкту в частині роботи мультидисциплінарних мобільних команд. Підготовка бюджету проєкту в частині роботи мобільних команд та підвищення їх кваліфікації, закупки обладнання, моніторингу та аналізу роботи бригад, за потреби. Надання пропозицій керівництву та донорам в частині підготовки робочих планів та бюджету, заходів.
 7. Здійснення моніторингових візитів з метою оцінки ефективності роботи мобільних команд, підготовка звітів та рекомендацій для донорів, партнерів та керівництва УФГЗ на основі проведених візитів.
 8. Координація формування угод щодо надання необхідного пакету послуг надавачами послуг (їх написання, стан виконання, перевірка, візування). Перевірка звітів надавачів послуг щодо забезпечення утримання мультидисциплінарних мобільних команд у затверджених відповідних регіонах реалізації проєкту, які закріплені за координатором.
 9. Консультування та підтримка зворотного зв’язку з мобільними командами щодо планування виїздів, надання необхідного пакету послуг, заповнення відповідної звітної документації, охоплення клієнтів послугами.
 10. Координація з ІТ-спеціалістом подання мобільними командами та заповнення відповідної звітної документації та вхідної он-лайн форми первинної оцінки випадку  членів  мультидисциплінарних мобільних команд, надання рекомендацій керівництву, партнерам та донорам.
 11. Аналіз результатів вхідних он-лайн форм мобільних бригад соціально-психологічної допомоги з метою забезпечення ефективності та контролю надання необхідних послуг.
 12. Координація підготовки історій клієнтів, фото членами мультидисциплінарних мобільних команд для розміщення в ЗМІ, звітах, чи на вимогу донора. Забезпечення інформаційного компоненту та поширення інформації про підтримку проєкту донором.
 13. Координація з супервізорами результатів проведених психологічних супервізій мобільних команд. Аналіз супервізійних звітів, поданих супервізорами, розробка рекомендацій. Надання рекомендацій партнерам, донорам та керівництву УФГЗ щодо покращення роботи бригад.
 14. Формування технічного завдання та координація здійснення закупівлі обладнання для забезпечення функціонування мультидисциплінарних мобільних команд у відповідності до потреб мобільної команди та цілей проєкту.
 15. Координація та планування проведення тренінгів, вебінарів та навчань в рамках проєкту та інших заходів відповідно до робочого плану проєкту.

Інші функції:

 1. Написання оголошень щодо заходів реалізації проєкту та підготовка інформації для тендерів в частині діяльності мультидисциплінарних мобільних команд.
 2. Листування з державними установами, партнерами проєкту, членами мультидисциплінарних мобільних команд.

Звітування:

 1. Підготовка щомісячних звітів щодо роботи мультидисциплінарних мобільних команд (якісних, кількісних показників) для УФГЗ та засновника УФГЗ (до 10 числа наступного місяця за звітний період, правлінню УФГЗ щоквартально), донорів (за запитом).
 2. Підготовка щотижневих та щомісячних звітів, рекомендацій щодо здійснених моніторингових візитів та проаналізованих онлайн форм, щодо проведених для мультидисциплінарних мобільних команд тренінгів, вебінарів та супервізій (до 10 числа наступного місяця за звітний період).

Вимоги:

 • Вища освіта в соціальній або юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
 • Мінімум 3 роки досвіду роботи в міжнародних проектах технічної допомоги
 • Досвід менеджменту проєктів з ООН структурами, ЄС, або USAID.
 • Вільне володіння англійською мовою.

Зацікавлені особи можуть надсилати резюме англійською мовою та супровідний лист з очікуваним рівнем винагороди на angelina.yakovenko@healthright.org до 11 жовтня 2022 року.


 • -

Правда та міфи про сексуальну експлуатацію та наругу  

Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це явище, яке виникає на ґрунті глобальних кризових явищ. За визначенням ООН, СЕН має контекст взаємовідносин між двома сторонами, в яких одна з них має певну владу, а інша — перебуває у вразливому, залежному становищі. У гуманітарному контексті, мова йде про працівників гуманітарного сектору та осіб, що отримують допомогу.

Якщо владна сторона надає певну допомогу в обмін на сексуальні послуги, то така поведінка розглядається як сексуальна експлуатація. Якщо обміну немає, тобто вразлива сторона піддається факту або спробі вчинення небажаних дій сексуального характеру і при цьому не отримує певного зиску (гуманітарних благ чи послуг), тоді такий випадок визначається як сексуальна наруга.
Більше про те, що таке СЕН читайте у статті.

Навколо цих понять побудує багато суперечностей та непорозумінь. Наприклад, які дії кваліфікуються як СЕН? Хто є постраждалими від СЕН? Яка відповідальність за вчинення СЕН? Чи є відповідальність, якщо сексуальні дії були вчинені за згодою сторін?

Щоб відповісти на ці питання, розглянемо розповсюджені міфи про СЕН, а також їх відповідність реальному життю.

Міф 1: Постраждалими від СЕН є лише жінки

Часткова правда. Найбільш вразливими до випадків СЕН є жінки та дівчата. Але водночас, постраждалими від СЕН можуть стати інші незахищені верстви населення, які опинились у кризовій ситуації, — діти, люди з обмеженими можливостями, сексуальні меншини, а також чоловіки.

Міф 2: Якщо особа погодилась або сама ініціювала інтимні стосунки з гуманітарним працівником, це її бажання і випадку СЕН немає 

Ні, цей випадок кваліфікується як СЕН, а відповідальність нестиме гуманітарний працівник. Чому? Передбачається, що постраждала особа погоджується на пропозицію інтимних стосунків від гуманітарного працівника, оскільки вона бачить в цьому єдиний для себе вихід із ситуації або єдину можливість отримати доступ до гуманітарних послуг. А працівник, що скористався вразливим становищем особи, зловжив своїм становищем. Постраждала особо винною не вважається.

Міф 3: Робота секс-працівників не стосується понять СЕН

За замовчуванням, секс-працівниці вважаються експлуатованими, навіть якщо в певній країні такий спосіб життя легалізований. Будь-який обмін сексуальних послуг на гроші, як засобу існування, є сексуальною експлуатацією.

Міф 4: Щоб отримати кращу чи якіснішу гуманітарну допомогу, потрібно пропонувати гроші або секс 

Усі гуманітарні послуги є безкоштовними та не потребують додаткових заохочень для гуманітарних працівників – ані грошової винагороди, ані інтимної. За будь-які спроби або факти зловживання своїм становищем, кожен гуманітарний працівник повинен нести відповідальність незалежно від службового статусу.

Міф 5: Якщо звернутись із заявою про СЕН, ніхто не зрозуміє, засудить, не допоможе

Діяльність кожної гуманітарної організації заснована на політиці захисту осіб, що потребують допомоги. В кожній організації є установлений алгоритм роботи з постраждалими, а також визначена мережа направлень для надання допомоги.

Якщо особа стала свідком або постраждала від СЕН, потрібно неодмінно звернутись до керівництва організації або подати заяву за адресою: seareferral@un.org Усі звернення конфіденційні.

Міф 6: Працювати з гуманітарними працівниками небезпечно

ООН прийняла та реалізує політику нульової толерантності до сексуальної експлуатації та наруги. Дана політика передбачає суворі заходи відповідальності щодо всіх співробітників, включаючи персонал агенцій ООН, залучений персонал та партнерські організації, як на міжнародному, так і на місцевому рівні, за вчинення відповідних дій.

Всі гуманітарні працівники проходять навчання щодо правил поведінки з отримувачами допомоги, а кожна гуманітарна організація впроваджує політики запобігання СЕН, які визначають відповідальність за вчинення таких випадків.

На жаль, не всі працівники добросовісно виконують свою роботу. Але якщо гуманітарний працівник порушує фундаментальні правила та норми поведінки, він буде негайно звільнений та надалі підданий додатковим розслідуванням ситуації.

Міф 7: Постраждалі не мають іншого виходу, окрім СЕН 

Під час війни в Україні працює понад 420 благодійних організацій. Кожна з них має визначену сферу діяльності, направлену на надання допомоги особам, що опинились у вразливому становищі — психологічна, медична, юридична допомога; допомога з житлом, роботою, навчанням, забезпеченні дітей усім необхідним тощо.

Отримати інформацію про них можна в інтернеті, або звернути увагу на роздаткові матеріали (листівки, постери тощо) про можливі гуманітарні послуги та напрям допомоги у центрах надання допомоги. Якщо таких немає, слід звертатись до гуманітарних працівників або керівництва організації за отриманням додаткової інформації.

Але в будь-якому випадку, обмін сексуальних послуг на допомогу — це ніколи не єдине рішення. Якщо гуманітарний працівник вчиняє проти вас будь-які небажані дії сексуального характеру — це порушення прав людини та норм гуманітарного права. Про такі випадки потрібно одразу повідомляти та обирати прийнятний шлях вирішення конкретної ситуації.

Міф 8: Сексуальна наруга — це зґвалтування

Побутує думка, що за словом «наруга» приховується лише реальний факт зґвалтування. Проте це не зовсім так.

За визначення Бюлетеня Генерального секретаря «Спеціальні заходи захисту від сексуальної експлуатації та сексуального насильства», сексуальна наруга — це не лише фактичні дії проти сексуальної недоторканності, а також неприйнятні доторки та фізичний контакт (з проникненням чи без, з застосуванням сили чи без); неприйнятна мова чи дії сексуального характеру, які не передбачають контактів.

Міф 9: Якщо особа виглядає дорослою та/або дає згоду на секс — неважливо скільки їй років

Згідно з законодавством України, особа, яка не досягла 18-річного вважається дитиною. Будь-які статеві відносини з дитиною є сексуальною наругою та караються відповідно до Кримінального Кодексу України.

Міф 10: В Україні немає реального захисту постраждалих від СЕН

Існує ряд ключових інструментів протидії сексуальній експлуатації та сексуальній нарузі як на світовому рівні, так і в Україні. Основні поняття, положення міжнародного гуманітарного права, положення щодо захисту постраждалих, прав та обов’язків гуманітарних працівників тощо, закріплені у таких документах — Резолюції Ради Безпеки ООН, Резолюції Генеральної Асамблеї,  Бюлетені Генерального секретаря, Протоколи ООН, Документи Міжвідомчого Постійного Комітету ООН.

В Україні захист від СЕН спирається на Конституцію України, Цивільний Кодекс та Кримінальний Кодекс.

Якщо Ви стали свідком або постраждали від сексуальної експлуатації чи сексуальної наруги з боку гуманітарного працівника, не мовчіть! Звертайтесь анонімно за адресою: seareferral@un.org


 • -

Тендер на обрання постачальника послуг Технічного радника/радниці Програми «Дії та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації» (CLEAR) Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, що впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у тісній співпраці з Global Communities в Чернігівській області

Міжнародний благодійний фонд “Українська фундація громадського здоров’я” (далі за текстом – Фонд) оголошує тендер на обрання постачальника послуг Технічного радника/радниці Програми «Дії та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації» (CLEAR) Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, що впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у тісній співпраці з Global Communities в Чернігівській області.

Будь ласка, ознайомтесь з тендерною документацією, що складається з:

а) даного оголошення;

б) специфікації з додатками;

в) технічного завдання.

Умови проведення тендеру:

 • Надані учасниками тендеру пропозиції мають бути дійсними без змін впродовж 30 днів.
 • Ціни мають бути зазначені в гривнях України, включаючи всі витрати, відповідно до вимог у специфікації.
 • Вимоги до пропозиції, кваліфікаційні критерії та спосіб оплати – як зазначено у специфікації.
 • Кінцевий термін подання пропозицій – не пізніше «22» вересня 2022, до 18:00. Всі пропозиції, отримані після кінцевого терміну, розгляду не підлягають.
 • Основні критерії оцінки, що будуть впливати на кінцеве рішення щодо переможця тендеру, – згідно п. 7 специфікації.
 • Переможця тендеру буде обрано на засіданні тендерної комісії, яке відбудеться, як очікується, не пізніше «23» вересня 2022 р., після детальної технічної, фінансової та правової оцінки пропозицій. Протягом 10 (десяти) робочих днів з моменту прийняття такого рішення організатор тендеру проінформує переможця у письмовій формі.

Пропозиції можуть надсилатись електронною поштою (відскановані документи) на адресу ел. пошти: olena.kochetkova@healthright.org.

 • Фонд залишає за собою право вимагати від учасників тендеру додаткові матеріали або інформацію, що підтверджують відповідність окремих положень пропозицій вимогам специфікації.
 • До розгляду допускаються лише пропозиції, що відповідають вимогам даного оголошення та специфікації з додатками до нього.
 • Фонд залишає за собою право припинити процедуру тендеру й відмовитися від всіх пропозицій до укладення договору.

Будь-які питання щодо тендеру необхідно надсилати у письмовому вигляді електронною поштою на адресу olena.kochetkova@healthright.org .

Додатки:

Додатки можна отримати, звернувшись електронною поштою на адресу olena.kochetkova@healthright.org, або за посиланням під оголошенням.

Дякуємо за співпрацю!

 


 • -

Чому виникає сексуальна експлуатація та наруга?

Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це форма зловживання владою, яка може з’являтися у різних контекстах. Це означає факт або спробу вчинення будь-яких небажаних дій сексуального характеру, в тому числі в обмін на їжу, допомогу, працевлаштування тощо.  

Чому так відбувається?

 1. СЕН часто є результатом нерівного становища між людьми. Це може бути пов’язано зі статтю, віком, інвалідністю або ж приналежністю особи до групи меншин, включаючи сексуальні меншини.
 2. СЕН виникає у середовищі, де певне владне становище може використовуватись не за призначенням, а наслідки таких дій відсутні або незначні.
 3. Ризики сексуальної експлуатації та наруги підвищуються в умовах кризових явищ — військових конфліктів, вимушеного переміщення. Там, де певні групи населення стають більш вразливі та залежні від обставин. У цьому контексті гуманітарні працівники часто перебувають у становищі відносної влади та привілеїв щодо постраждалого населення.

Найбільш вразливими до випадків СЕН є жінки, діти, люди з обмеженими можливостями та сексуальні меншини.   

Більшість людей, які зазнали СЕН, не повідомляють про такі порушення. Це може бути через:

 • страх помсти чи стигматизації;
 • відсутність інформації про те, як повідомити про випадок СЕН;
 • відсутність знань про те, які існують способи допомоги та захисту від кривдників.

Благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) реалізує проєкт «Запобігання сексуальній експлуатації та нарузі (ЗСЕН) в Україні», спрямований на захист прав постраждалих та впровадження політик ЗСЕН у роботу гуманітарних організацій в Україні.

Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли гуманітарні працівники вимагають або натякають на інтимну винагороду за допомогу, не мовчіть! 
Звертайтесь: seareferral@un.org

Усі звернення конфіденційні!


 • -

Технічні завдання менеджера львівської регіональної команди

Міжнародна організація HealthRight International та заснована нею в Україні МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошують конкурс на посаду менеджера Львівської регіональної команди.

Передбачається, що менеджер регіональної команди відповідатиме за впровадження та координацію проекту “ActionAids” у Львівському регіоні, метою якого є удосконалення лікування ВІЛ, психічного та репродуктивного здоров’я та добробуту ВІЛ-інфікованих осіб та жінок з групи ризику під час гуманітарної кризи в України шляхом надання екстреної підтримки та допомоги цільовим групам, щоб задовольнити їхні конкретні потреби.

Інформація про замовника: HealthRight International (Право на здоров’я) – міжнародна благодійна організація, яка працює у сфері громадського здоров’я та захисту прав людини з метою забезпечення доступу до медичних та соціальних послуг для вразливих верств населення. HealthRight International працює в Україні з 2005 року як представництво іноземної неурядової організації. МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійний фонд, заснований міжнародною організацією HealthRight International з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги найбільш незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року і запроваджують моделі, спрямовані на профілактику соціального сирітства, ґендерно зумовленого насильства та ВІЛ, СНІД; сприяють розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації.

Термін надання послуг: вересень 2022 р. – липень 2023 р. із можливістю продовження.

Географія: Львівська область.

Місцезнаходження замовника послуг: м. Київ, метро Університет, вул. Пирогова, 4/26 оф.11

Зайнятість: повна. 

Основні цілі: Загальна координація діяльності денного центру, соціальної квартири та аутрич команду з метою досягнення кількісних та якісних показників проекту у Львівському регіоні.

Основні функції:

 • Налагодження співпраці з місцевими закладами охорони здоров’я, що надають послуги із лікування ВІЛ та ІПСШ, та надають послуги ЗПТ.
 • Налагодження співпраці із місцевими НУО, що залучені до боротьби із епідемією ВІЛ/СНІД та подоланнями наслідків гуманітарної кризи, спричиненої повномасштабним військовим вторгненням російської федерації в Україну.
 • Загальна організація та координація діяльності денного центру та соціальної квартири.
 • Підготовка та узгодження робочого плану та бюджету на період вересень 2022 – липень 2023 рік щодо діяльності денного центру та соціальної квартири у місті Львові. Формування графіку на місяць та координація виконання плану з залученими за напрямками фахівцями.
 • Введення бази даних, ведення документації проекту відповідно до вимог положення про моніторинг і оцінку.
 • Координація втілення інформаційної стратегії з метою розповсюдження інформції про діяльність проекту та становленню іміджу організації.
 • Організація та проведення робочих зустрічей команд денного центру та соціальної квартири з метою обговорення надання послуг цільовій групі проєкту та його реалізації в форматі офф- лайн та он-лайн.
 • Організація та координація процесу залучення до проекту клієнток, що відносяться до цільових груп проекту.
 • Організація роботи та контроль діяльністі аутрич команд.
 • Складання графіку проведення візитів контролю якості наданих в рамках проекту послуг та здійснення візитів з метою забезпечення виконання якісних та кількісних показників проекту.
 • Планування та організація разом із координатором проекту процесу закупівель, необхідних для досягнення завдань проекту у Львівському регіоні.
 • Рутинна комунікація з координатором проекту та надання проміжної узагальненої інформації щодо діяльності проекту у регіоні.

Вимоги до кандидатів:

Основні вимоги:

 1. Вища освіта в соціальній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні, юридичній, економічній сфері.
 2. Мінімум 3 роки досвіду роботи в міжнародних проектах технічної допомоги
 3. Відсутність стигми щодо жінок з груп ризику та вмотивованість працювати із даною категорією населення.

Особисті якості:

 • Високий рівень відповідальності;
 • Стратегічне та аналітичне мислення;
 • Націленість на результат;
 • Відмінні організаторські здібності та лідерські компетенції;
 • Прагнення працювати в благодійній організації;

Загальні умови участі у конкурсі: 

До участі в конкурсі запрошуються надавачі послуг, які відповідають зазначеним вимогам;

Вимоги до форми конкурсної пропозиції (має включати наступні пункти):

 • Інформація про надавача послуг та його досвід роботи, включаючи CV виконавця;
 • Пропозиція щодо ціни послуги;

Просимо надсилати своє резюме (CV)  на електронну адресу: Angelina.Yakovenko@healthright.org

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та міжнародна організація HealthRight International (Право на здоров`я)  є роботодавцем рівних можливостей і не дискримінує у своєму виборі та працевлаштуванні на основі раси, кольору шкіри, релігії, статі, національного походження, політичної приналежності, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, сімейного стану, інвалідності, генетичної інформації, віку.

Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Організація впроваджує політику запобігання сексуальним домаганням, сексуальній експлуатації та нарузі, в тому числі на робочому місці. Процедури регулюються відповідно до політики ЗСЕН та організаційних правил і положень організації.

Період надання робіт: 1 вересня 2022  – 30 липня 2023 року


 • -

Технічне завдання асистента проєкту (Дніпро)

Проєкт “Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України”, реалізовується за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360.

Інформація про замовника: Представництво міжнародної благодійної організації HealthRight International (Право на здоров’я), за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360, реалізовує проєкт щодо cтворення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від  ґендерно- зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України.

Проєкт реалізовуватиметься в 5 регіонах України: Київ, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя, які є першими та/або найбільшими точками входу для внутрішньо переміщених осіб на Півдні та Сході України.

Мета його полягає в створені інтегрованого підходу в наданні медичної та психосоціальної допомоги постраждалим від ґендерно-зумовленого насильства (в тому числі постраждалим внаслідок воєнних дій на окупованих/деокупованих територіях) шляхом створення при центрах первинної медико-санітарної допомоги центрів/ відділень комплексного реагування.

Зайнятість: повна

Місцезнаходження замовника послуг: м. Дніпро

Термін реалізації проєкту: вересень 2022- липень 2023 р.р., з можливістю продовження.

Основні цілі:

Операційний супровід та асистування менеджеру проєкту в його реалізації.

Основні функції:

 1. Операційна підтримка, зворотній зв’язок (листування, уточнення, підтримка зворотнього зв’язку по усуненню проблемних питань) з партнерами проекту.
 2. Підготовка угод для надавачів послуг. Перевірка, прийом, сортування, подання до підпису, розсилка, у разі надходження змін підготовка нових угод, внесення відповідних даних.
 3. Організація та, спільно з координатором, забезпечення проведення тренінгів та навчань для надавачів послуг в регіонах проекту.
 4. Формування та моніторинг контактів партнерів проекту.
 5. Підготовка та надсилання звітної інформації всім партнерам проекту щодо реалізації проекту.
 6. Заповнення та підтримка web-ресурсів організації інформацією, яка стосується проекту.
 7. Підготовка матеріалів для проведення навчальних заходів, інформаційних матеріалів в рамках проекту.
 8. Письмові та усні переклади українською та англійською мовою, пов’язані із підготовкою звітів/заходів.
 9. Участь у всіх заходах проєкту.

Інші функції:

 1. Написання оголошень щодо заходів реалізації проекту та підготовка інформації для тендерів в частині створення та забезпечення діяльності проєкту.
 2. Аналіз потреб проєкту щодо інформаційних матеріалів та рекламної продукції.
 3. Редагування макетів інформаційних матеріалів.
 4. Моніторинг, редагування та за потреби переклад матеріалів щодо діяльності проекту.

Звітування:

Збір та аналіз необхідної для проєкту звітності (щомісячно).

Вимоги:

 • вища освіта (рівень магістра/бакалавра) у відповідних сферах,
 • відмінне володіння англійською мовою (рівень Advanced або Proficiency),
 • мультизадачність та стресостійкість, ефективний таймменеджмент,
 • досвід перекладу офіційних документів, програмних звітів, тощо,
 • міжособистісні навички та вміння працювати в команді для досягнення організаційних цілей.

Зацікавлені особи можуть надсилати резюме англійською мовою та супровідний лист з очікуваним рівнем винагороди на angelina.yakovenko@healthright.org до 25 вересня 2022 року.

Примітка щодо запобігання сексуальній експлуатації та нарузі:

Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Організація впроваджує політику запобігання сексуальним домаганням, сексуальній експлуатації та нарузі, в тому числі на робочому місці. Процедури регулюються відповідно до політики ЗСЕН та організаційних правил і положень організації.

 


 • -

Технічне завдання асистента проєкту (Київ)

“Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від  ґендерно зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України”, реалізовується за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360.

Інформація про замовника: Представництво міжнародної благодійної організації HealthRight International (Право на здоров’я), за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360, реалізовує проєкт щодо cтворення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від  ґендерно- зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України.

Проєкт реалізовуватиметься в 5 регіонах України: Київ, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя, які є першими та/або найбільшими точками входу для внутрішньо переміщених осіб на Півдні та Сході України.

Мета його полягає в створені інтегрованого підходу в наданні медичної та психосоціальної допомоги постраждалим від ґендерно-зумовленого насильства (в тому числі постраждалим внаслідок воєнних дій на окупованих/деокупованих територіях) шляхом створення при центрах первинної медико-санітарної допомоги центрів/ відділень комплексного реагування.

Зайнятість: повна

Місцезнаходження замовника послуг: м. Київ

Термін реалізації проєкту: вересень 2022- липень 2023 р.р., з можливістю продовження.

Основні цілі:

Операційний супровід та асистування менеджеру проєкту в його реалізації.

Основні функції:

 1. Операційна підтримка, зворотній зв’язок (листування, уточнення, підтримка зворотнього зв’язку по усуненню проблемних питань) з партнерами проекту.
 2. Підготовка угод для надавачів послуг. Перевірка, прийом, сортування, подання до підпису, розсилка, у разі надходження змін підготовка нових угод, внесення відповідних даних.
 3. Організація та, спільно з координатором, забезпечення проведення тренінгів та навчань для надавачів послуг в регіонах проекту.
 4. Формування та моніторинг контактів партнерів проекту.
 5. Підготовка та надсилання звітної інформації всім партнерам проекту щодо реалізації проекту.
 6. Заповнення та підтримка web-ресурсів організації інформацією, яка стосується проекту.
 7. Підготовка матеріалів для проведення навчальних заходів, інформаційних матеріалів в рамках проекту.
 8. Письмові та усні переклади українською та англійською мовою, пов’язані із підготовкою звітів/заходів.
 9. Участь у всіх заходах проєкту.

 Інші функції:

 1. Написання оголошень щодо заходів реалізації проекту та підготовка інформації для тендерів в частині створення та забезпечення діяльності проєкту.
 2. Аналіз потреб проєкту щодо інформаційних матеріалів та рекламної продукції.
 3. Редагування макетів інформаційних матеріалів.
 4. Моніторинг, редагування та за потреби переклад матеріалів щодо діяльності проекту.

Звітування:

Збір та аналіз необхідної для проєкту звітності (щомісячно).

Вимоги:

 • вища освіта (рівень магістра/бакалавра) у відповідних сферах,
 • відмінне володіння англійською мовою (рівень Advanced або Proficiency),
 • мультизадачність та стресостійкість, ефективний таймменеджмент,
 • досвід перекладу офіційних документів, програмних звітів, тощо,
 • міжособистісні навички та вміння працювати в команді для досягнення організаційних цілей.

Зацікавлені особи можуть надсилати резюме англійською мовою та супровідний лист з очікуваним рівнем винагороди на angelina.yakovenko@healthright.org до 25 вересня 2022 року.

Примітка щодо запобігання сексуальній експлуатації та нарузі:

Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Організація впроваджує політику запобігання сексуальним домаганням, сексуальній експлуатації та нарузі, в тому числі на робочому місці. Процедури регулюються відповідно до політики ЗСЕН та організаційних правил і положень організації.


 • -

Технічне завдання менеджера проєкту (Київ)

Проєкт “Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ґендерно зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України”, реалізовується за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360.

Інформація про замовника: Представництво міжнародної благодійної організації HealthRight International (Право на здоров’я), за підтримки міжнародної благодійної фундації FHI 360, реалізовує проєкт щодо cтворення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від  ґендерно- зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України.

Проєкт реалізовуватиметься в 5 регіонах України: Київ, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя, які є першими та/або найбільшими точками входу для внутрішньо переміщених осіб на Півдні та Сході України.

Мета його полягає в створені інтегрованого підходу в наданні медичної та психосоціальної допомоги постраждалим від ґендерно-зумовленого насильства (в тому числі постраждалим внаслідок воєнних дій на окупованих/деокупованих територіях) шляхом створення при центрах первинної медико-санітарної допомоги центрів/ відділень комплексного реагування.

Зайнятість: повна

Місцезнаходження замовника послуг: м. Київ

Термін реалізації проєкту: вересень 2022- липень 2023 р.р., з можливістю продовження.

Основні цілі: забезпечення координації та комунікації з основними стейхолдерами в м. Києві, Одесі, Миколаєві в рамках реалізації проєкту “Створення центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від  ґендерно зумовленого насильства (ГЗН): інтеграція базової допомоги постраждалим на Сході та Півдні України” відповідно до вимог донора, методик HealthRight International (Право на здоров`я).

Основні функції:

 • Забезпечення виконання плану реалізації проєкту в м. Києві, Одесі, Миколаєву. Надання пропозицій керівництву в частині підготовки робочих планів та заходів.
 • Підготовка проєктів угод з надавачами послуг ( їх написання, стан виконання, перевірка та візування). Перевірка звітів надавачів послуг.
 • Комунікація з основними партнерами та їх командами в м. Києві, Одесі, Миколаєву з метою забезпечення реалізації проєкту на місцях.
 • Організація круглих столів, зустрічей з партнерами із числа місцевої влади в м. Київ, Одеса, Миколаїв.
 • Підготовка проєктів імплементаційних планів.

Інші функції:

 • Написання оголошень щодо заходів реалізації проекту та підготовка інформації для тендерів в частині діяльності команд чи реалізації проектів.
 • Листування з державними установами, партнерами проекту, членами команд.

Звітування:

 • Підготовка щомісячних, щоквартальних звітів щодо реалізації проекту, роботи команд ІП, надавачів послуг для УФГЗ та засновника УФГЗ, донорів (за запитом).

Вимоги:

 • Вища освіта в громадському здоров’ї, соціальній сфері, громадському адмініструванні, юридичній сфері. Перевагою є досвід координації проектів у сфері протидії домашньому чи гендерно-зумовленому насильству, психічного здоров`я.
 • Досвід менеджменту проектів з ООН структурами, ЄС, або USAID.
 • Вільне володіння англійською мовою.

Зацікавлені особи можуть надсилати резюме англійською мовою та супровідний лист на angelina.yakovenko@healthright.org до 25 вересня 2022 року.

Примітка щодо запобігання сексуальній експлуатації та нарузі:

Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Організація впроваджує політику запобігання сексуальним домаганням, сексуальній експлуатації та нарузі, в тому числі на робочому місці. Процедури регулюються відповідно до політики ЗСЕН та організаційних правил і положень організації.