Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні

Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні

Термін реалізації: 23 грудня 2014 року – 23 грудня 2016 року

Донор: Представництво Європейського Союзу в Україні

Грантер: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) за підтримки «Право на здоров`я» (HealthRight International)

Мета проекту – Сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

Географія проекту м. Київ та 10 адміністративних регіонів України

Партнери Міністерство соціальної політики України, Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», Міжнародний гуманітарний центр «Розрада», Міжнародний жіночий правозахисний центр «ЛаСтрада-Україна», Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Всеукраїнська Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД

Завдання проекту

  1. Розвиток спроможності місцевої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій у наданні послуг з попередження насильства щодо жінок та міжвідомчої взаємодії у протидії насильству щодо жінок.
  2. Запровадження в м. Києві моделі міжвідомчої взаємодії у протидії насильству щодо жінок, що включає виявлення, надання послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та проведення корекційної роботи з чоловіками, які вчинили насильство; Також передбачається створення, організацію та посилення діяльності міжвідомчої робочої групи, відпрацювання міжвідомчого протоколу.
  3. Поширення запровадженої в м. Києві  моделі міжвідомчої взаємодії на 3 додаткові сервісні сайти в Україні. Ці сайти будуть обрані з 10 регіонів, залучених до проекту.
  4. Обмін набутим досвідом, методиками моделі міжвідомчої взаємодії задля сприяння поширенню моделі по всій Україні.

Очікувані результати проекту

  1. Буде сформована команда з 20 тренерів, які пройдуть навчання за програмою міжвідомчої взаємодії у протидії гендерному насильству щодо жінок. Тренери отримають знання й навички, необхідні для навчання надавачів послуг (соціальних працівників, міліції, медиків), міжвідомчій взаємодії у виявленні, перенаправленні та наданні послуг потерпілим від насильства жінкам та чоловікам, які вчинили насильство.
  2. Команда з 20 тренерів проведуть навчання у 10 регіонах України для 800 представників місцевої влади, органів самоврядування та громадських організацій (соціальних працівників, медиків та працівників міліції) за програмою підготовки фахівців з міжвідомчої взаємодії у протидії гендерному насильству щодо жінок.
  3. В Києві та 3 додаткових сайтах буде налагоджена функціональна модель міжвідомчої взаємодії у протидії гендерному насильству щодо жінок; щонайменш 700 потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство, отримують послуги за час реалізації проекту.
  4. Відпрацьовані моделі та досвід проекту будуть презентовані на фінальній прес-конференції за результатами проекту з метою подальшого поширення по всій Україні.

Довгостроковий вплив проекту

Очікується, що в результаті проекту буде підвищена спроможність соціальних працівників, медиків, міліції у наданні послуг з попередження насильства, а також запроваджені ефективні механізми міжвідомчої взаємодії. Як наслідок, понад 1 мільйон потерпілих від насильства жінок у 10 залучених до проекту регіонах отримуватимуть послуги виявлення та перенаправлення, а також психосоціальні, медичні та юридичні послуги.