Тренінговий та ресурсний центр

Тренінговий та ресурсний центр

Термін реалізації: Травень 2014

Донор: Ісар "Єднання"

Грантер: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ)

Тренінговий та ресурсний центр Представництва міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» пропонує навчальні семінари і тренінги для фахівців соціальної роботи, спеціалістів та менеджерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, державних та недержавних установ та громадських організацій.

DSCN0909ТЕМИ ТРЕНІНГІВ ТА СЕМІНАРІВ

1. «Підготовка спеціалістів з питань попередження насильства щодо жінок»

Завдання:

 • Підвищити рівень знань та вмінь фахівців соціальної роботи щодо механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи та ведення випадку у разі насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення;
 • Сформувати навички встановлення контакту з учасниками ситуації насильства;
 • Навчити учасників працювати із запропонованою оцінкою потреб та планувати заходи з подолання та попередження ситуацій насильства.

Переваги:

 • Фокус на роботу міждисциплінарних команд фахівців;
 • Можливість інтегрувати послуги з протидії насильству в роботу ВІЛ-сервісних організацій.

Постачальник послуг: Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: фахівці соціальної роботи, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій, дотичних до питань попередження та подолання насильства в сім’ї.


2. «Корекційна програма для чоловіків, які вчинили насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення»

Завдання:

 • Підвищити рівень знань та вмінь фахівців соціальної роботи, психологів з питань проведення корекційної роботи з чоловіками, які вчинили насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення;
 • Вдосконалити навички корекції агресивної поведінки осіб, формування нових соціально-прийнятних норм та цінностей, ненасильницької поведінки та гуманістичних цінностей.

Переваги:

Програма всебічно охоплює індивідуальні та групові методи роботи, а саме:

 1. проведення діагностики з кривдником, визначення причин агресивної поведінки та його потреб;
 2. мотиваційне консультування, спрямоване на визначення рівня мотивації для участі у груповій роботі в межах програми, формування або підвищення мотивації для зміни насильницької, агресивної поведінки;
 3. сесії індивідуальної корекційної роботи;
 4. сесії групової корекційної роботи.

Постачальник послуг: Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: фахівці соціальної роботи, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, установ та громадських організацій, які впроваджують роботу з питань попередження та подолання насильства в сім’ї; психологи.


3. «Організація діяльності соціальної квартири для вагітних дівчат та молодих матерів з дітьми раннього віку, які опинилися в складних життєвих обставинах»

Завдання:

 • Проаналізувати сутність соціальної квартири як форми реабілітації клієнтки;
 • Розглянути основні засади функціонування соціальної квартири та її місця в системі соціального захисту та соціальної роботи;
 • Розглянути питання організаційно-правових аспектів роботи соціальних квартир;
 • Визначити підходи до пошуку та залучення клієнток;
 • Розглянути етапи соціального супроводу клієнток в умовах соціальної квартири та після завершення терміну перебування.

Переваги:

Програма тренінгу засновується на результатах практичної діяльності роботи соціальної квартири для вагітних дівчат та молодих матерів з дітьми раннього віку, що була відкрита в м. Києві в рамках проектної діяльності Представництва міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International).

Постачальник послуг:

Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: спеціалісти та менеджери державних та недержавних організацій, які планують створення або вже створили соціальні квартири та які працюють з категорією дівчат та жінок у складних життєвих обставинах, вагітних дівчат та молодих матерів з дітьми раннього віку.


4. «Міждисциплінарне ведення випадку в соціальній роботі» 

Завдання:

 • Розглянути організацію етапів міждисциплінарного ведення випадку на основі взаємодії широкого кола спеціалістів;
 • Проаналізувати які зовнішні ресурси можуть бути залучені для надання комплексної допомоги клієнту;
 • Вивчити існуючи підходи до моніторингу ефективності наданих послуг.

Переваги:

В основу програми покладений практичний досвід діяльності денного центру для дівчат та жінок у складних життєвих обставинах, що створено в м. Києві в рамках проектної діяльності Представництва міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International).

Постачальник послуг: Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: спеціалісти та менеджери державних та недержавних організацій, які працюють з підлітками, жінками, молоддю, які опинилися в складних життєвих обставинах.


5. «Організація просвітницько-профілактичної роботи з ВІЛ/СНІДу для підлітків та молоді груп ризику в умовах аутріч»

Завдання:

 • Проаналізувати особливості надання послуг в умовах вуличної профілактичної роботи;
 • Визначити підходи до залучення добровільних помічників до вуличної профілактичної роботи;
 • Розглянути етичні принципи роботи з підлітками та молоддю груп ризику;
 • Скласти план безпеки аутріч – працівників;
 • Розглянути функції членів мультидисциплінарної команди вуличної профілактичної роботи та алгоритму супроводу клієнтів до установ та організацій – надавачів послуг.

Переваги: Під час занять розглядаються особливості роботи з дівчатами та жінками.

Постачальник послуг: Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: спеціалісти та менеджери державних та недержавних організацій, які працюють з підлітками та молоддю груп ризику.


6. «Сходинки: просвітницька-профілактична програма тренінгових занять з молоддю, яка має ризиковану поведінку»

Завдання: Ознайомити учасників/учасниць з програмою проведення групових занять для молоді за просвітницько-профілактичною програмою «Сходинки».

Переваги: Тематика програми «Сходинки» спрямована на підвищення рівня знань підлітків щодо різноманітних аспектів здорового способу життя та зміни їх поведінки на більш відповідальну. Просвітницько-профілактичну програму «Сходинки» схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах комісією з основ здоров’я Науково-методичної Ради з питань освіти Міністерства освіти науки, молоді та спорту України. У програмі узагальнено досвід міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні та Росії, а також партнерських громадських організацій цих країн в реалізації проектів та програм профілактики ВІЛ-інфекції серед безпритульних і бездоглядних неповнолітніх, вихованців інтернатних закладів та студентів профтехнічних навчальних закладів.

Постачальник послуг: Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

До участі у тренінгу запрошуються: соціальні педагоги, соціальні працівники, практичні психологи та вихователі, державних та недержавних організацій/установ, які працюють з підлітками та молоддю.