Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді і жінок у конфлікті з законом в Україні

Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді і жінок у конфлікті з законом в Україні

Термін реалізації: Вересень 2016 - Вересень 2019

Донор: СНІД-фонд Елтона Джона

Грантер: Міжнародна організація HealthRight International (Право на здоров’я) в співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ)

Мета проекту Зменшення рівня поширення ВІЛ серед ув’язнених (молоді та жінок) та покращення доступу до тестування на ВІЛ і лікування для осіб, які перебувають у конфлікті з законом
Термін реалізації Вересень 2016 – Вересень 2019 (36 місяців)
Виконавець проекту  Міжнародна організація HealthRight International (Право на здоров’я) в співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ)
Сайти впровадження проекту Шість виховних колоній (мм. Ковель, Мелітополь, Кременчук, Дубно, Куряж, Прилуки); центри пробації у Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Харківській і Запорізькій областях; місцеві СНІД-центри, місцеві ГО, місцеві центри соціальних служб
Донор СНІД-фонд Елтона Джона
 Партнери Державна пенітенціарна служба УкраїниМіністерство соціальної політики УкраїниУкраїнський центр з контролю за соціально-небезпечними хворобамиВГЦ «Волонтер»

Завдання проекту

  1. Комплексна соціальна підтримка, профілактика та тестування на ВІЛ ув’язнених, умовно засуджених та звільнених, жінок та молоді, а також, що знаходяться в групі ризику.
  2. Зменшення кількості випадків пов’язаних з ризиком інфікування ВІЛ, та попередження рецидивів у виховних колоніях.
  3. Навчання і підвищення спроможності для надавачів послуг щодо профілактики і тестування на ВІЛ, а також зниження ризиків рецидиву.

 

Очікувані результати проекту

  1. 3000 ув’язнених, умовно засуджених, звільнених, жінок та молоді, що знаходяться в групі ризику, залучені до заходів з профілактики ВІЛ, а також зниження ризиків рецидиву.
  2. 2400 ув’язнених, умовно засуджених, звільнених, жінок та молоді, що знаходяться в групі ризику, пройшли тестування на ВІЛ та звернулися за лікуванням в разі необхідності.
  3. 1800 ув’язнених, умовно засуджених, звільнених, жінок та молоді, що знаходяться в групі ризику, залучені до комплексної соціальної підтримки.
  4. 220 спеціалістів кримінальної юстиції, соціальних служб, медичних та громадських організацій пройдуть навчання щодо профілактики ВІЛ.

 

Довгостроковий вплив проекту

Очікується, що в результаті проекту буде (1) підвищена спроможність 220 надавачів послуг щодо комплексного ведення випадку, профілактики та тестування ВІЛ, а також здійснення освітньо-профілактичних заходів з питань зниження ризику рецидивів; (2) вдосконалення знань про ВІЛ та усвідомлену поведінку серед 2600 молодих людей та 300 жінок; (3) покращений доступ до послуг, пов’язаних з ВІЛ, для молоді та жінок, що мають конфлікти із законом та знаходяться в групі ризику; (4) підвищено можливість батьків/опікунів в наданні підтримки; (5) співпраця зацікавлених сторін (державних та громадських організацій) у впровадженні та подальшому поширенню досягнень проекту.