Посилення моделей інтегрованих медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних підлітків

Посилення моделей інтегрованих медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних підлітків

Термін реалізації: 1 жовтня 2013 – 30 листопада 2015 року

Донор: Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ в Україні

Грантер: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ)

Centr_-37(1)Завдання даного проекту – розширення охоплення комплексними медико-соціальними послугами, покращення прихильності до лікування та утримання в догляді ВІЛ-позитивних дітей та підлітків. У рамках проекту УФГЗ запровадить та посилить моделі інтегрованих медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних підлітків на базі 5 сервісних сайтів у Києві, Донецьку та Миколаєві. Модель базуватиметься на мультидисциплінарному підході або підходах, що передбачають активне залучення підлітків, їхніх родин, громад та поєднують різних надавачів послуг.

Діяльність у межах проекту:

    • Навчання медиків та соціальних працівників, які працюють з ВІЛ-позитивними підлітками, інтегрованій моделі надання медико-соціальних послуг
    • Створення 5 сервісних сайтів для ВІЛ-позитивних підлітків, де їм допомагатимуть долати труднощі, пов’язані з ВІЛ-позитивним статусом (зокрема, резистентністю до лікування) шляхом надання психологічної підтримки, сприяння
    • в формуванні прихильності до лікування, надання підтримки у зв’язку з втратою членів родини, стигмою, неприйняттям та дискримінацією, що перешкоджають формуванню зв’язку між соціальними та медичними послугами.

  • Підтримка ВІЛ-позитивних підлітків як лідерів у профілактиці, наданні послуг через розвиток їхніх лідерських якостей, навичок та потенціалу задля адвокації їхніх прав, побудови взаємодії з ровесниками.
  • Підтримка розвитку дружніх до підлітків сервісних сайтів на базі дружніх до молоді сайтів в амбулаторіях або СНІД-центрах, дружніх клініках до молоді або інших територіальних сервісних центрах.