Завершився онлайн-марафон для старшокласників Донецької, Луганської та Запорізької областей

Завершився онлайн-марафон для старшокласників Донецької, Луганської та Запорізької областей

Близько 1000 учнів старших класів Донецької, Луганської та Запорізької областей долучилися до онлайн-марафону в межах 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства.

З 25 листопада по 10 грудня весь світ відзначав 16 днів протидії гендерно зумовленому насильству. Цього року ООН Жінки спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» провели для учнівської молоді інтерактивний онлайн-марафон щодо попередження гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства, та заохочення до шанобливих та ненасильницьких стосунків і гендерної рівності серед молоді.

Толерантність, повага, рівність, вміння слухати й чути, любов, довіра, допомога — саме з таких слів почався марафон. Учні влаштували онлайн флешмоб і показали, як вони характеризують здорові, ненасильницькі стосунки.

 

Під час заходів підлітки активно відповідали на запитання вікторини та показали високий рівень обізнаності з питань гендерної рівності, прав людини та неприпустимості гендерно зумовленого насильства.

Діти також активно дискутували з експертом та висловлювали власну думку з основних питань гендерних стереотипів, міфів про домашнє насильство та сервіси допомоги у випадках гендерно зумовленого та домашнього насильства.

А ще — понад 70 активних учасників заходу отримають подарунки від кампанії #насильствунемаєвиправдання

Фото: мережа FB

Онлайн марафон проведено в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, який реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.