Всеукраїнська акції “Прості речі катують” до міжнародного дня підтримки потерпілих від катувань

Всеукраїнська акції “Прості речі катують” до міжнародного дня підтримки потерпілих від катувань

Сьогодні в Міжнародний день підтримки жертв катувань взяли участь в всеукраїнський акції “Прості речі катують”.

Катування чи нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання, є порушенням основних, життевоважливих прав людини, якими є право на життя, свободу та особисту недоторканність, право на повагу честі й гідності. Катування застосовують не лише, щоб підірвати фізичне та духовне здоров’я окремих людей, але і пригнобити гідність, зломити волю цих людей. Незважаючи на те, що міжнародні норми та міжнародне гуманітарне право забороняють катування за будь яких обставин, катування і жорстоке поводження практикуються у більшій половині країн світу. В Україні про випадки катування говорять, маючи на увазі місця несвободи, а також щодо тих, хто пережили полон, через конфлікт та окупацію на Сході.

Катування, про які ми знаєм, з якими ми працюємо, відбуваються не лише в СІЗО, тюрмах, психоневрологічних інтернатах, а й в зоні проведення АТО. Більшість наших клієнтів потребують довготривалої медичної реабілітації та соціального, психологічного супроводу, які не забезпечується зі сторони держави, а громадські організації, волонтерські рухи лише частково покривають ці потреби в послугах. Значна кількість потерпілих від катувань після лікування повертаються в міста та села України, з своїм траматичним досвідом, стигмою щодо розкриття статусу та підірваним здоров`я, втраченою вірою в себе.

Директор Представництва Halyna Skipalska наголосила, цією акцією хочемо показати, що катування відбуваються в Україні, що ті хто пережили катування та члени їх сімей залишаються сам на сам з отриманням доступу до лікування, психологічної та соціальної реабілітації, що саме через надання якісних соціально-психологічних послуг, забезпечення медичних послуг, притягнення до відповідальності винуватців, ми можемо допомогти цим людям.

З 2015 року HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні в рамках роботи Клінік з прав людини в м. Київ та Дніпро надає комплексні соціально-психологічні, юридичні послуги та доступ до медичної реабілітації для потерпілих від катувань. Ми працюємо з військовими та цивільними, визволеним з полону та окупованих територій, учасниками бойових дій, в м. Києві та Дніпро. Ми супроводжуємо наших клієнтів віддалено і після повернення їх в свої міста та села. З 2015 року нашу допомогу отримали 330 потерпілих від катувань та 320 членів їх родин.

Потерпілі від катувань, визволені з полону, учасники бойових дій та члени їх родин можуть отримати безкоштовну, конфіденційну допомогу в Клініці з прав людини: м. Київ, вул. Краківська, 13, 098-175-32-35 та м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, 067-631-35-04