Водії служб таксі та громадського транспорту Рубіжного, представники поліції, Рубіжанської міської ради та громадськості обговорили шляхи посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства

Водії служб таксі та громадського транспорту Рубіжного, представники поліції, Рубіжанської міської ради та громадськості обговорили шляхи посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства

21 вересня ООН Жінки, спільно з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру провели зустріч з місцевими надавачами транспортних послуг, правоохоронними органами, представниками влади та громадськості.

Учасники та учасниці обговорили посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства, зокрема, в межах Плану дій про співпрацю між Рубіжанською міською радою, Управлінням патрульної поліції в Луганській області та ГО «Молодіжна організація “Мрії молоді”». В межах заходу водіїв таксі забезпечили тематичними футболками, індивідуальними масками та роздатковими матеріалами з контактними даними сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Перевізники Рубіжного залучені до поширення інформації серед жінок та дівчат про провайдерів допомоги особам постраждалим від гендерного зумовленого та домашнього насильства, а також постійно підвищують свою обізнаність з питань реагування на випадки насильства та порядку взаємодії з відповідальними структурами міста. Така взаємодія є унікальною і успішно реалізується в рамках цільової програми «Рубіжне — безпечне місто для жінок та дівчат» протягом двох років.

Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів, таких, як сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства, або не вважають це досить серйозною проблемою, щоб звертатися по допомогу, зокрема, до поліції. Крім того, часто жінки та дівчата просто не знають куди звернутися за підтримкою, а розміщення інформаційних куточків дозолить звернути увагу більшої кількості людей на проблеми домашнього насильства, та дізнатися куди саме вони можуть звернутися по допомогу у власній громаді.

«Ми починали співпрацю з перевізниками в межах програми «Рубіжне — безпечне місто для жінок та дівчат», і мали на меті зробити перебування жінок у транспорті безпечним. Ми вдячні водіям які долучилися до навчання, і зараз розширюємо цю співпрацю», — зазначає Світлана Куценко, мобілізаторка громади та очільниця ГО «Молодіжна організація “Мрії молоді”».

Для того, щоб підвищити увагу до проблеми домашнього насильства, та важливості звертатися по допомогу у сервіси з протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема до представників правоохоронних органів, ООН Жінки спільно з УФГЗ впроваджують проєкт «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях».

В межах проєкту 20 громадам на сході України буде передано інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди будуть розміщені в місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в магазинах, приміщеннях ЦНАП, медичних, розважальних, спортивних закладах, у салонах краси й перукарнях.

Заходи організовано в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.