Вакансія консультанта/КООРДИНАТОРА роботи притулків та заходів Міністерства соціальної політики України

23.06.2018 No Comment

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRightInternational) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проекти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ:

Проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

ЦІЛЬ ПРОЕКТУ:

Проект та його імплементація спрямовані на досягнення трьох взаємопов’язаних цілей:

  • Подальший розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме досягненню «нульової» терпимості до насильства та викорінення насильства по відношенню до жінок в Україні;
  • Забезпечення умов для того, щоб більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства мали доступ до якісних послуг орієнтованих на потерпілих;
  • Сприяння розбудові сильної державної участі (з боку Уряду України) в існуючому механізмі та програмах реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення сталості послуг.

ГЕОГРАФІЯ ПРОЕКТУ: Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Львівська, Одеська, Харківська, Херсонська, Миколаївська та на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

 

Технічне завдання консультанта/КООРДИНАТОРА роботи притулків та заходів Міністерства соціальної політики України

 

Термін роботи: липень – грудень 2018 р., з можливим продовженням в 2019 р.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зайнятість: повна.

Основні цілі:

Загальна координація реалізації компоненту притулків в проекті фонду народонаселення ООН, в тому числі роботи субгрантерів, інституалізації притулків, координація спільних з Мінсоцполітики заходів проекту.

Основні функції:

  1. Впровадження оцінок, процедур та координація організації та надання субгрантів щодо створення притулків та забезпечення їх діяльності у рамках реалізації проекту.
  2. Ведення субгрантів щодо створення та забезпечення діяльності притулків та міжвідомчій взаємодії в їх місцях локацій.
  3. Консультування та координація супроводження реалізації субгрантів, зокрема:
  • щодо організації та забезпечення функціонування притулків;
  • ведення документації в притулках;
  • використання методик роботи УФГЗ з клієнтами, методики «ведення випадку клієнта», потерпілого від насильства;
  • використання Комплексної Програми корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство або належать до групи ризику;
  • з питань міжвідомчої взаємодії, налагодження співпраці з суб’єктами соціальної роботи, які працюють з постраждалими від домашнього насильства у місті локації притулку;
  • щодо формування та використання бюджетів. Перевірка та ревізія, формування нових бюджетів для забезпечення діяльності притулків та надання їм подальших субгрантів;
  • ведення документації по субгранту (договори, статутні документи, листування, планування роботи по реалізації субгранту);
  • надання субгрантерам організаційно-правової методичної підтримки з питань побудови сталої моделі міжсекторальної взаємодії та інституалізації моделей.
  1. Підтримка зворотнього зв’язку з субгрантерами (ділове листування, скайп-консультування, телефонне консультування).
  2. Аналіз діяльності субгрантерів та підготовка звітів УФГЗ щодо імплементації субгрантерських проектів з питань створення шелтерів та організацію міжвідомчої взаємодії (щомісячно, щоквартально).
  3. Організація та проведення моніторингових візитів. Підготовка звітів та рекомендацій за результатами моніторингових візитів. Підготовка звітів УФГЗ про моніторингові візити (щомісячно).
  4. Підготовка та участь у підготовці проектів нормативно-правових актів (положення про притулок, денний центр тощо).
  5. Моніторинг громадських організацій та вивчення їх спроможності щодо реалізації субгранту для створення притулків.
  6. Моніторингові візити та робочі зустрічі з субгрантерами та учасниками проекту, а також в регіони, де планується створити притулки.
  7. Координація та технічна підтримка Мінсоцполітики щодо роботи Міжвідомчої координаційної ради з питань насильства, а також робочих підгруп, координація роботи залучених експертів Мінсополітики.
  8. Організація спільно з Міністерством соціальної політики України круглих столів, обговорень (підтримка зворотнього зв’язку з учасниками, представниками Мінсоцполітики, розроблення та узгодження програми заходу, підготовка списків учасників та матеріалів). Аналіз застосування матеріалів, розроблених під час круглих столів. Підготовка звітної інформації щодо проведеної експертної роботи в частині законодавства (щоквартально).
  9. Організаційно-методична підтримка усіх притулків, створених в рамках проекту, а також переданих на фінансування до місцевих бюджетів, в т.ч. ї Київських соціальної квартири та денного центру;
  10. Поширення київської моделі УФГЗ надання послуг постраждалим від насильства жінкам, включаючи соціальну квартиру та денний центр, на регіони, включені до проекту.

Інші функції:

  1. Написання оголошень щодо заходів реалізації проекту та підготовка інформації для тендерів в частині створення та забезпечення діяльності притулків.
  2. Листування з державними установами, партнерами проекту, субгрантерами, працівниками притулків.
  3. Участь у робочих зустрічах, сабкластерах, круглих столах, конференціях, тренінгах з протидії насильству щодо жінок, з метою представлення та популяризації роботи притулків та центрів допомоги потерпілим від насильства.

Звітування:

  1. Підготовка/ревізія імплементаційних планів в частині забезпечення роботи притулків (до 30 числа останнього квартального місяця (щоквартально).
  2. Підготовка щоквартальних звітів щодо роботи притулків для УФГЗ та засновника УФГЗ, Фонду народонаселення ООН, Мінсоцполітики (до 10 числа місяця, наступного  за звітний період).
  3. Підготовка звітів та рекомендацій за результатами проведених моніторингових візитів та проаналізованих даних, проведених для притулків тренінгів (за результатами заходу – до 5 днів після його проведення, щоквартальні – до 30 числа останнього квартального місця).
  4. Підготовка звітів, рекомендацій за результатами проведення круглих столів та інших заходів, спільно з Мінсоцполітики (за результатами кожного круглого стола чи іншого заходу – до 5 днів після його проведення, щоквартальні – до 20 числа останнього квартального місяця).

Резюме та супровідний лист із зазначенням посади надсилати на halyna.skipalska@healthright.org до 29 червня 2018 р.

uk