Вакансія консультанта / експерта з питань гендерно зумовленого насильства

В рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» шукаємо консультанта / експерта з питань гендерно зумовленого насильства.

Проєкт реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні

Українська фундація громадського здоров`я оголошує конкурс на вакансію консультанта/експерта з питань розвитку організаційного потенціалу громадських організацій.

Підпорядковується: Виконавчому директору, національному координатору проєкту

Зайнятість: неповна (до 45 годин)

Оплата: за результатами співбесіди

Місто роботи: Київ, віддалено

Дедлайн — 14 жовтня 2021 р. 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на профілактику ґендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ

Проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Проєкт та його імплементація спрямовані на досягнення трьох взаємопов’язаних цілей:

  • Подальший розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме досягненню «нульової» терпимості до насильства та викорінення насильства по відношенню до жінок в Україні;
  • Забезпечення умов для того, щоб більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства мали доступ до якісних послуг орієнтованих на потерпілих;
  • Сприяння розбудові сильної державної участі (з боку Уряду України) в існуючому механізмі та програмах реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення сталості послуг.

Компонент «ґендерно-чутлива екстрена допомога з подолання наслідків кризи СОVID-19 та посилення ґендерної рівності в Україні» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Європейського союзу спрямовано на: зниження негативних економічних, соціальних, психологічних наслідків пандемії COVID-19 для здоров’я та безпеки жінок та дівчат в Україні шляхом розширення можливостей місцевих НГО з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на ґендерно зумовлене насильство.

Окремою складовою компоненту є проведення дослідження щодо аналізу впливу COVID-19 на соціально-психологічну допомогу та підтримку кризових категорій населення в умовах COVID-19, у т.ч. з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також охоплення послугами, які надаються населенню громадянським суспільством. Також дослідження має на меті визначити прогалини у наданні послуг та перспективи і умови для виконання соціального замовлення НГО в регіонах проєкту.

Географія: 12 регіонів України.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ ЕКСПЕРТА З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

Період надання послуг: жовтень – листопад 2021 р.

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зайнятість: неповна.

Основні цілі:

Надання рекомендацій та консультацій організаціям громадянського суспільства для ефективної розробки і впровадження планів організаційного розвитку для досягнення обраних цілей. Активність ведеться у межах компоненту з питань підвищення потенціалу громадських організацій у проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення.

Основні функції:

  1. Ознайомлення з розробленими короткотерміновими планами організаційного розвитку – до 15 планів ГО з різних областей, що ведуть діяльність у напрямі надання допомоги особам, які постраждали від ґендерно зумовленого/ домашнього насильства, в умовах пандемії Covid-19.
  2. Участь у підготовчій онлайн-зустрічі з представниками донора UNFPA, Фонду народонаселення ООН в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».
  3. Підготовка до консультацій для надання рекомендацій зазначеним вище організаціям – до 15 ГО, які розробляють короткострокові плани організаційного розвитку, відповідно до їхніх цілей і задач, щоб на основі наданих рекомендацій ці організації могли вдосконалити свої плани з максимальним урахуванням потреб і ресурсів для подальшого ефективного впровадження з метою підвищення організаційного потенціалу щодо спроможності надавати якісні послуги у своїх громадам постраждалим від ґендерно зумовленого/ домашнього насильства – щодо необхідних компетенцій і знань, у тому числі про механізми взаємодії відповідних органів і фахівців.
  4. Участь в окремих онлайн-консультаціях для ГО у складі групи експертів (індивідуальні консультативні зустрічі для кожної ГО – до 15 зустрічей). Очікуваний склад групи експертів: експерт/-ка з питань організаційного розвитку, експерт/-ка з питань місцевих бюджетів, експерт/-ка з питань ґендерно зумовленого та домашнього насильства.
  5. Консультування з питань організації соціально-психологічної підтримки постраждалим від ґзн/дн.
  6. Консультування з питань моніторингу організації надання соціально-психологічної підтримки постраждалим від ґзн/дн.
  7. Консультування щодо необхідних компетенцій надавачів послуг по постраждалим від ҐЗН/ДН в умовах СOVID-19/
  8. Консультування щодо законодавчого регулювання надання соціально-психологічної підтримки постраждалим від ҐЗН/ДН.
  9. Комунікація (листування) з координаторкою проєкту – контактною особою з питань, пов’язаних із виконанням цього ТЗ.
  10. Підготовка звіту за підсумками зустрічей і виконаного ТЗ.

Вимоги:

  • Вища освіта в галузі психології, соціальній сфері, юридичній сфері, громадському здоров’ї, громадському адмініструванні.
  • Мінімум 3 роки досвіду роботи у соціальній сфері, напрямах протидії ґендерно зумовленому і домашньому насильству, роботи з постраждалими від зазначених видів насильства, організації відповідних послуг. Досвід роботи в міжнародних організаціях і проєктах технічної допомоги з фокусом на організаційному розвитку органів громадянського суспільства, допомозі сім’ям, дітям, жінкам буде додатковою перевагою.
  • Досвід менеджменту проєктів з структурами ООН, ЄС.
  • Вільне володіння англійською мовою вітається.

Як податись:

Кандидат/-ки, які відповідають вимогам повинні надсилати резюме та супровідний лист українською та/ або англійською мовою із зазначенням посади у темі листа на nataliia.koroliuk@healthright.org (тема листа “NGO GBV Consultant” – [your name]”) до 14 жовтня 2021 року включно.

Add your Comment

uk