Вакансія для юриста проекту «Допомога потерпілим від тортур в Україні».

Вакансія для юриста проекту «Допомога потерпілим від тортур в Україні».

Технічне завдання

для юриста проекту «Допомога потерпілим від тортур в Україні».

 

Загальна інформація

Проект «Допомога потерпілим від тортур в Україні», реалізується Представництвом HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні за підтримки United Nations Voluntary Fund for Victims of Torture (UNVF VT).

 

Завданням цього проекту є виявлення та організація надання психологічних, соціальних та юридичних послуг мультидисциплінарною командою потерпілим від катувань та членам їхніх родин в м. Києві. Окрім того, проект працює на розвиток в Україні моделі психосоціальної допомоги потерпілим від катувань, що включає навчання та експертну підтримку для фахівців, створення партнерської мережі з державних та неурядових організацій, які працюють з потерпілими від тортур.

 

Цільова група проекту: учасники АТО, ВПО, військові та цивільні особи, що перебували в полоні та потерпіли від катувань, а також члени їх родин.

Географія проекту: м. Київ, Пуща Водиця, ГВВ «Лісова Поляна» МОЗ України.

 

Опис посади:

Здійснення юридичного супроводу запитів клієнта в рамках виконання проекту.

 

Основною метою діяльності юриста мультидисциплінарної команди Клініки з прав людини є надання юридичних консультацій та здійснення правового супроводу осіб з числа потерпілих від катувань, колишнім полоненим та членам їх родин, а також учасникам АТО/ООС та членів їх родин.

 

Завдання юриста проекту:

 • проводить консультування колишніх полонених, осіб, які зазнали тортур та членів їх родин з правових питань через різні канали комунікацій (телефон гарячої лінії, електронна пошта, особистий прийом).
 • Розробляє план комплексного юридичного супроводу потерпілих від тортур, колишнім полоненим та приймає участь в його реалізації в рамках роботи Клініки з прав людини.
 • Забезпечує представництво інтересів полонених, осіб, які зазнали тортур у державних органах та інститутах громадянського суспільства, допомагає в отриманні законодавчо передбачених пільг, матеріальної допомоги та компенсацій.
 • Здійснює моніторинг дотримання прав, забезпечення доступу до захисту осіб, що зазнали тортур, полоненим та членам їх родин.
 • Здійснює правопросвітницьку діяльність серед клієнтів, ознайомлює громадськість та клієнтів з нормативними актами, а також зі змінами в чинному законодавстві, що стосуються соціального захисту потерпілих від тортур та членів їх родин.
 • Приймає участь у підготовці висновків щодо правових питань, які виникають в рамках роботи Клініки з прав людини.
 • Готує звернення до посадових осіб держави, органів влади та правоохоронних органів, позовних заяв до суду.
 • Адвокатує права потерпілих від тортур та членів їх родин, особливо в сфері врегулювання банківських спорів щодо сплати за кредитними договорами, захисті інтересів у кримінальних провадженнях.
 • Готує пропозиції для удосконалення законодавчої бази у сфері соціального захисту та дотримання прав осіб, які зазнали тортур, бере участь в зустрічах, засіданнях, круглих столах із представниками партнерських організацій та органів державної влади.
 • Готує інформацію про досвід, алгоритм та методики юридичного супроводу, успішні вирішені кейси для навчальних посібників, ліфлетів, ЗМІ, соціальних мереж.

 

Вимоги:

 • освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, бакалавр за спеціальністю «Право» та сертифікати про проходження відповідного навчання.
 • Знання нормативної бази у сфері соціального захисту учасників АТО, ВПО, військових та цивільних осіб, що перебували в полоні та потерпіли від катувань, а також членів їх родин.
 • Знання структур та функцій органів державної, судової влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які працюють або надають послуги особам, які зазнали катування, полоненим, ветеранам АТО, військовим ООС.
 • Відмінне володіння комп’ютером.

 

Форма роботи: консультації можуть надаватися за місцем перебування потерпілих від катувань, колишнім полоненим та членам їх родин, а також учасникам АТО/ООС а членів їх родин (сайти на м. Київ, Саксаганського, 75 та Пущі водиці ГВВ «Лісова поляна» МОЗ України),  а також у онлайн та телефонному форматі консультування.

 

Термін виконання робіт: 1 березня  2021  – 31 грудня 2021 року.

 

Зайнятість: часткова.

 

Кандидатів, які відповідають вимогам та зацікавлені в посаді запрошуємо надіслати резюме та супровідний лист українською на anastasiia.liadneva@healthright.org до 18.00 22 лютого 2021 р. (тема листа «Юрист Клініки з прав людини» – [Ваше ім’я та прізвище]»).