В Миколаєві працюють над створенням другого в Україні Барнахусу – Центру для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

В Миколаєві працюють над створенням другого в Україні Барнахусу – Центру для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» спільно з адміністрацією Миколаєва та за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» працюють над створенням другого в Україні Барнахусу.

Барнахус, або Дім для дітей — це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Протягом останніх двох тижнів в Миколаєві пройшла низка тренінгів для представників міждисциплінарних команд з-поміж суддів, слідчих, дізнавачів, представників ювенальної превенції, ювенальних прокурорів, представників соціальної та медичної сфери. До тренінгів долучилися й члени міської робочої групи, які будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі Барнахусу.

Метою тренінгів став розвиток компетенцій членів міждисциплінарної команди, а також: налагодження взаємодії, формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудова комунікації з дітьми, які постраждали або стали свідками насильства, а також ознайомлення з роботою моделі Барнахус в Україні та світі.

Завдяки роботі тренерів, учасники змогли ознайомитися з найкращими світовими практиками роботи Барнахусів на прикладі Польщі та Естонії, з особливостями побудови комунікації з постраждалими дітьми, а також з основними принципами правосуддя дружнього до дитини.

Також члени міської робочої групи з питань впровадження проєкту в Миколаєві працювали над визначенням ролі та завдань робочої групи, напрацьовували механізми міжсекторальної взаємодії та забезпечення надання дитині, яка постраждала або стала свідком насильства, комплексної підтримки в процесі правосуддя.

Радіємо, що географія проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розширюється. Сподіваємося, що згодом центри Барнахус будуть створені в кожному регіоні України.