У Вінниці відбулося навчання для членів міжвідомчої робочої групи з реалізації пілотного проєкту Барнахус

У Вінниці відбулося навчання для членів міжвідомчої робочої групи з реалізації пілотного проєкту Барнахус

16 липня у Вінниці відбулося навчання для членів обласної міжвідомчої робочої групи щодо створення міжсекторного центру захисту для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками, кримінального правопорушення (модель Барнахус).

Навчання відбулося в рамках проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей, постраждалих від насильства», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

В рамках навчання члени робочої групи напрацьовували практичні навички опитування дітей, які зазнали насильства або стали його свідками. Захід відбувся в формі симуляційного заняття.  

Симуляція – це інтерактивна модель опитування, яка максимально наближена до реальної ситуації опитування дитини, яка зазнала насильства або стала його свідком. Основна мета симуляційного заняття для його учасників – отримати та відпрацювати відповідні професійні навички та компетенції щодо процесу опитування дітей.

Фасилітаторами заходу стали:

  1. Юрій Кіцул – підполковник поліції, начальник відділу взаємодії з органами державної влади та громадськістю Управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України.
  2. Олена Янкіна – старша слідча в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України.
  3. Наталія Пашко – психологиня, координаторка напряму роботи з дітьми та підлітками Інституту психології здоров’я.
  4. Анна Козлова – судова експертка ДНДЕКЦ МВС, спеціалістка-психологиня у сфері розслідування злочинів проти дітей.

Нагадаємо: 15 червня у Вінницькій області відбулася презентація пілотного проєкту щодо впровадження моделі Барнахус.

Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації. 

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років. 

Головною метою Центру є уникнення  повторної віктимізації дітей, які постраждали від насильства, та захист їхніх прав.