У Києві розпочалася серія тренінгів для фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту Барнахус

29 червня у Києві пройшов перший день тренінгу «Побудова опитування дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками» для представників міждисциплінарних команд за участі суддів, слідчих, ювенальних прокурорів, а також представників, дотичних до реалізації проєкту сфер. Усі вони будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі Барнахусу.

Тренінг проводиться у межах проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Захід відкрив серію навчання для фахівців з Києва й Чернівецької області.

Протягом трьох днів учасники будуть опрацьовувати стандарти моделі «Барнахус», специфіку побудови взаємодії з дитиною й допиту/опитування дитини, особливості співпраці залучених осіб до проведення допиту дитини.

Для довідки: Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Головною метою Центру є уникнення повторної віктимізації дітей, які постраждали від насильства, та захист їхніх прав. Ключова його роль полягає в координації паралельних кримінальних справах, пов’язаних з добробутом дитини. Завдяки Центру формується особлива правова система, яка відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. Водночас враховується принцип, що потреби дітей в таких випадках повністю відрізняється від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.

Add your Comment

uk