Тендер щодо проведення дослідження діючої системи послуг з протидії насильству щодо жінок

27.04.2015 No Comment

Інформація про замовника:

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – українська благодійна організація, заснована у 2008 році організацією «Право на здоров’я» (HealthRight) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив. Ці ініціативи полягають у наданні життєво важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям і молоді.

Дослідження буде проведене в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров`я» за підтримки Європейського Союзу. Мета проекту:розвиток місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для жінок, потерпілих від насильства, та чоловіків, які вчинили насильство.Термін реалізації проекту: 23 грудня 2014 – 23 грудня 2016.

В рамках проекту буде проведено дослідження діючої  в м. Києві системи послуг (соціальних, медичних, юридичних, психологічних) для жінок, потерпілих від насильства (зокрема в насильства в сім`ї та у стосунках з партнером), та чоловіків, які вчинили таке насильство, зокрема  з числа внутрішньо переміщених осіб, членів сімей учасників АТО; координації дій державних та громадських організацій у реагуванні на насильство щодо жінок; міжвідомчої співпраці у наданні послуг потерпілим від насильства жінкам та кривдникам; визначення послуг, що вимагають покращення, вивченняпотреб жінок та їх партнерів у інших послугах.

Географія дослідження: м. Київ.

Термін проведення: березень – квітень 2015 р.

Завдання дослідження:

1. Проведення картування державних та громадських організацій, які надають послуги з протидії насильству щодо жінок (включаючи роботу з кривдниками), в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб та членів сімей учасників АТО:

  • Визначення усіх державних установ та громадських організацій у місті Києві, які надають послуги з протидії насильству щодо жінок(включаючи роботу з кривдниками).

2. Отримання фактологічної бази стосовно спектру послуг(соціальних, психологічних, соціально-медичних, юридичних), що надаються в державних та громадських організаціях, для дівчат/жінок, які постраждали від насильства та їх партнерам, в тому числі, з числа внутрішньо переміщенихосіб та  членів сімей учасників АТО.

3. Визначення аспектів надання послуг (соціальних, психологічних, соціально-медичних, юридичних), що вимагають покращення і зміцнення.

4. Дослідження системи моніторингу,міжвідомчої координації, планування, функціонування консультативно-дорадчих органів та радз попередження насильства в сім’ї та щодо надання допомоги жінкам, які пережили насильство,та їх партнерам (на рівні 10 районів м. Києва).

5. Визначення особливостей та ефективності системи переадресації між організаціями державного та громадського сектору в протидії насильству щодо жінок.

6. Виявлення потреб жінок, якіпостраждали від насильства, та їх партнерів,зокрема  з числа внутрішньо переміщених осіб та членів сімей учасників АТО, для подальшої розробки плану дій щодо покращення системи послуг у сфері протидії насильству щодо жінок в м. Києві.

7. Дослідження реальної картини із залучення до корекційних програм кривдників, які вчинили насильство щодо жінок в м. Києві, методів оцінки ефективності використовуваних корекційних програм.

Цільові групи дослідження:

  • Дівчата/жінки, які постраждали від насильства,зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб та  членів сімейучасників АТО.
  • Партнери та кривдники, які вчиняли насильство щодо жінок зазначених категорій в м. Києві.
  • Представники державних та громадських організацій, які надають послуги з протидії насильству щодо жінок.
  • Особи, відповідальні за прийняття рішень (представники Міністерств соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ, МОЗ, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Департаменту соціального захисту КМДА, охорони здоров`я та ін.)

Основні питання, на які потрібно знайти відповідь:

Щодо діючої системи послуг з протидії насильству щодо жінок:

  1. Які державні установи та громадські організації у м. Києві надають послуги(соціальні, психологічні, соціально-медичні, юридичні)з протидії насильству щодо жінок (і жінкам, і кридникам)? (в тому числі контактні дані організацій/установ)Який перелік послуг надають організації/установи цільовим групам дослідження?
  2. Яким чином відбувається взаємодія, координація, співпраця, перенаправлення між організаціями/установами, які надають послуги у сфері попередження насильства щодо жінок?Географічне покриття послуг організацій/установ?Чи схема взаємодії та координації у місті Києві у сфері попередження насильства щодо жінок відповідає національно визначеній схемі Міністерства соціальної політики?
  3. Механізм міжгалузевої взаємодії на рівні консультативно-дорадчих органів та рад з питань протидії насильству щодо жінок?Які консультативно-дорадчі органи діють на рівні міста Києва та  районів (вказати назви цих органів), чим вони затверджені, чи є в їх складі громадські організації?
  4. Кількість та рівень підготовки фахівців, які працюють із цільовою групою в організаціях/установах?
  5. Які недоліки існують в системі надання послуг (яких послуг бракує) з протидії насильству щодо жінок (як жінкам, так і їх партнерам) і як їх покращити?
  6. Хто здійснює і як оцінюється ефективність корекційної роботи з кривдниками в м. Києві?

Щодо досвіду отримання послуг цільовою групою дослідженні:

  1. В яких державних установах та громадських організаціях та які саме послуги  з протидії насильству отримувалидівчата/жінки?  (для відповіді на це запитання також можна використовувати результати дослідження «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у СЖО»)
  2. В яких державних установах та громадських організаціях та які саме послуги  з протидії насильству отримували партнери жінок, кривдники?
  3. Рівень задоволеності отриманням послуг? Наскільки послуги були ефективними та відповідали реальним потребам клієнток та клієнтів.
  4. У які державні установи/громадські організації переадресовували дівчат/жінок, їх партнерів чи кривдників?Успішність такої переадресації? Що впливає на ефективність переадресації?
  5. Які ще незадоволені (непокриті наявними послугами) потреби мають дівчата/жінки, які постраждали від насильства, та їх партнери, зокрема  з числа внутрішньо переміщених осіб та членів сімей учасників АТО.

Виконавець передає замовнику:

  • електронну базу даних з результатами опитування та інтерв’ю;
  • резюме глибинних інтерв’ю та фокус-груп в електронному вигляді;
  • повний аналітичний звіт за результатами дослідження.

Структура звіту:

  • резюме (цілі дослідження, методологія (методи, вибірка, обмеження), основні результати та висновки, рекомендації);опис методології;
  • факти, що було встановлено в ході дослідження;
  • висновки та рекомендації;
  • додатки (інструменти дослідження, результати опитувань, протоколи фокус-груп, статистичні дані, опис випадків).

Остаточний варіант завдань буде обговорюватись з переможцем конкурсу з урахуванням часу та ресурсів, необхідних для підготовки, проведення дослідження та написання звіту та презентації. Бюджет дослідження залежатиме від остаточного технічного завдання. Результати дослідження, методологія, інструменти, звіт та презентація передаються у власність замовника.

Висновки та рекомендації дослідження будуть використані для розвитку системи соціальних послуг для потерпілих від насильства жінок у м. Києві, а також при поширення пілотованої у м. Києві моделі міжвідомчої взаємодії у попередженні насильства щодо жінок та на 10 інших міст України.

Вимоги до проведення дослідження:

  1. Повне організаційне забезпечення проведення дослідження (залучення спеціалістів, розробка та обробка отриманих даних, проведення опитувань, фокус-груп тощо). Учасник повинен у своєму штаті мати фахівців, які можуть забезпечити проведення дослідження. Для виконання окремих завдань учасник може залучати інших фахівців, науковців.
  2. Проміжні результати дослідження обов‘язково повідомляються УФГЗ, перший варіант аналітичного звіту обговорюється з представниками УФГЗ, та, за наявності зауважень, доопрацьовується. До аналітичного звіту обов’язково додаються результати опитувань, анкетування тощо.

Вимоги до оформлення заявки:

  • Заявки на участь в конкурсі для проведення дослідження приймаються від зацікавлених організацій у вигляді пакету документів, який повинен містити наступне:

–          програму дослідження (цілі, методологію, графік проведення);

–          бюджет (у гривнях);

–          резюме організації, потенційних ключових експертів та виконавців дослідження;

–          список досліджень, проведених організацією за останні три роки.

УФГЗ гарантує дотримання авторських прав та конфіденційності щодо всіх об’єктів інтелектуальної власності, поданих у складі пропозицій.

Пакет документів надсилайте на електронну поштуHalyna.Skipalska@healthright.org до 17 березня 2015 року (з темою «Дослідження»).

Контакти

uk