Співробітниці салонів краси Сєвєродонецька долучаться до боротьби з домашнім насильством

Співробітниці салонів краси Сєвєродонецька долучаться до боротьби з домашнім насильством

21 вересня ООН Жінки спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) в межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру провели тренінг «Розпізнання та виявлення проявів гендерно зумовленого та домашнього насильства» для співробітників/ць салонів краси у Сєверодонецьку Луганської області».

Учасники тренінгу дізналися про способи розпізнати прояви домашнього насильства, як спілкуватися з людьми у зоні ризику і правильно надавати інформацію про сервіси протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству. Крім того, учасники тренінгу отримали у подарунок уніформу для роботи, а салони — інформаційну продукцію з попередження та протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству, контакти сервісів допомоги постраждалим від такого насильства.

«Ми у салоні, як психологи: жінки часто розповідають нам про своє життя, про чоловіків, ми обмінюємося думками, тому маємо знати, як правильно підтримати людину. В моїй практиці траплялися ситуації, коли жінки просили повністю змінити їх, бо чоловіки вважали їх недостатньо привабливими. Тут потрібна вже не лише робота стиліста, а й дружня підтримка», — поділилася Марія Дікусарова, власниця салону краси у Сєвєродонецьку.

Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів, зокрема через сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства, або ж вони не вважають це досить серйозною проблемою,  щоб  звертатися до сервісів допомоги, зокрема, до поліції. Крім того, часто жінки та дівчата просто не знають куди звернутися за підтримкою. Натомість розміщення інформаційних куточків дозволить звернути увагу людей на проблему домашнього насильства та дізнатися куди можна звернутися по допомогу у власній громаді.

Для того, щоб підвищити увагу до проблеми домашнього насильства, та важливості звертатися по допомогу у сервіси з протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема до представників правоохоронних органів, ООН Жінки спільно з УФГЗ впроваджують проєкт «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях».

В межах проєкту 20 громад на сході України отримають інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди будуть розміщені в місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в магазинах, приміщеннях ЦНАП, медичних, розважальних, спортивних закладах, у салонах краси й перукарнях.

Заходи організовано в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.