Спільна благодійна акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом від Фонду по боротьбі з СНІДом М.А.С, HealthRight International та Української фундації громадського здоров’я в м. Києві

Спільна благодійна акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом від Фонду по боротьбі з СНІДом М.А.С, HealthRight International та Української фундації громадського здоров’я в м. Києві

29 листопада візажисти бренду М.А.С. провели майстер-клас для дівчат і жінок в складній життєвій ситуації, клієнток центру «Право на здоров’я» та соціальної квартири. Подія була організована Фондом по боротьбі зі СНІДом (M.A.C AIDS Fund) і присвячений Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня.

Дівчата і жінки, клієнтки київського центру «Право на здоров’я» були заздалегідь проінформовані про захід і чекали його з нетерпінням. Співробітники Української фундації громадського здоров’я провели для візажистів М.А.С. майстер-клас про ВІЛ та шляхи його передачі, стигму та дискримінацію, а також розповіли про центр «Право на здоров’я» та соціальну квартиру, роботу яких вже четвертий рік підтримує Фонд по боротьбі зі СНІДом M.A.C.

Візажисти М.А.С зробили макіяж дівчатам і жінкам, розповіли про новинки косметики, дали поради з приводу макіяжу. Дівчата мали можливість перетворитися, підібравши для себе індивідуальний образ. Результат перевершив всі очікування! Дівчата були в захваті. В кінці заходу візажисти М.А.С, клієнтки і співробітниці центру «Право на здоров’я» зібралися на тепле чаювання, поділилися враженнями і позитивними емоціями, обговорили жіночі теми, поговорили про подальшу співпрацю.

Захід пройшов в рамках проекту «Запобігання, лікування і поліпшення якості життя найбільш вразливих дівчат та жінок в Києві», який впроваджує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», заснована HealthRight International, за фінансової підтримки фонду М.А.С. AIDS для ВІЛ позитивних, вуличних, внутрішньо переміщених жінок, а також жінок, які пережили насильство або знаходяться в групі ризику.

Денний центр «Право на здоров’я» та соціальна квартира (притулок) надають допомогу жінкам і дівчатам, які живуть або проводять значну частину життя на вулиці, постраждали від домашнього насильства, були переміщені в результаті конфлікту на сході України або постраждали від нього. Центр і соціальна квартира також підтримують жінок, які перебувають у групі ризику по відношенню до ВІЛ.

У 2017 році Денний центр надав комплексну психологічну, соціальну та юридичну підтримку 401 дівчині і жінці з груп ризику, тим самим покращивши якість їх життя. Частиною комплексних послуг була також медична допомога, включаючи тестування на ВІЛ, гепатити або інші інфекції, які передаються статевим шляхом. У цьому році 83 ВІЛ позитивні жінки і 16 вагітних жінок вчасно пройшли діагностику і отримали доступ до лікування. Всі 16 матерів народили здорових немовлят.

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та Представництво міжнародної організації HealthRight International («Право на здоров’я») в Україні більше 10 років працюють в сфері профілактики ВІЛ серед дівчат і жінок, а також молоді груп ризику – тих, які живуть на вулиці, внутрішньо переміщених, ВІЛ позитивних, які постраждали від насильства або знаходяться в конфлікті з законом.