Соціальний відеоролик “Насильству немає виправдання”

Соціальний відеоролик “Насильству немає виправдання”

ООН Жінки та Українська фундація громадського здоров’я створили соціальний відеоролик в рамках кампанії “Насильству немає виправдання”, щоб мотивувати жінок, що знаходяться у ситуації насильства звертатися по допомогу до поліції .

Проведене перед стартом кампанії дослідження показало, що і жінки, і чоловіки схильні виправдовувати насильство. Так 60% респондентів вважають, що поведінка жінка та те, як вона вдягнена, може спровокувати насильство; в той час 44.5% респондентів переконані, що жінок іноді б’ють по їх власній провині.

Також жінки, що потерпають від насильства не схильні звертатися за допомогою – вважають насильство внутрішньою проблемою у сім’ї або не вірять, що поліція зможе допомогти.

Ми прагнемо донести ідею, що ніякі обставини не виправдовують насильство, його просто не має бути у сім’ї. Поліцейські можуть допомогти дружині переговоривши з чоловіком, досвід показує, що такий підхід працює.  Також поліцейські можуть проінформувати жінку про права та обов’язки, про установи та організації, до яких можна звернутися по допомогу.

Соціальний відеоролик створено в рамках спільного проекту ПРООН та ООН Жінки “Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України” у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Української фундації громадського здоров’я за фінансової підтримки Європейського Союзу.