Соціальна квартира

Соціальна квартира

Міжнародна організація HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні вже тривалий час надає допомогу дівчатам та молодим жінкам, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають ВІЛ позитивний статус, потерпілі від насильства, з числа ВПО. Одним з наших сервісних сайтів є соціальна квартира для вагітних дівчат та матерів з дітьми раннього віку в складних життєвих обставинах, яка була створена в м. Київ в 2013 році.

Це те безпечне місце де жінка із дитиною може проживати безкоштовно певний час, отримуючи необхідну психологічну, соціальну, правову, медичну підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя. Особливістю соціальної квартири є  те, що в ній можуть проживати жінки з усіх регіонів України, навіть без документів. За період функціонування соціальної квартири послуги отримали 75 жінок (з яких 6 ВІЛ-позитивних) та 76 дітей.

Дякуючи підтримці Київської міської влади з березня 2016 року соціальна квартира стала частиною міської цільової програми “Діти, сім’я, столиця 2016 – 2018 рр.” і отримала часткове фінансування з міського бюджету на зарплати соціальних працівників.

За моделлю соціальної квартири були відкриті центри (притулки) надання допомоги потерпілим від насильства в інших регіонах України.