Розпочато серію тренінгів для сімейних лікарів

Розпочато серію тренінгів для сімейних лікарів

25 червня 2018 року, в рамках проекту  «Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров’я в Україні» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), розпочато серію тренінгів для сімейних лікарів Полтавської та Львівської областей щодо надання медичної допомоги підліткам на принципах «дружнього підходу».

Головне завдання даних тренінгів – надати сімейним лікарям практичні навички спілкування із підлітком, інструментарій щодо виявлення актуальних для підлітка питань та проблем щодо репродуктивного та психічного здоров’я, харчування, вживання психоактивних речовин, ведення ризикованої поведінки та профілактики ВІЛ, попередження насильства тощо.

Протягом червня – липня 2018 року буде проведено  по 5 тренінгів для кожного із регіонів, загалом навчено 300 сімейних лікарів, які одразу зможуть застосувати набуті навички у своїй лікарській практиці. В ході проекту передбачається не тільки навчити сімейних лікарів, а потім й оцінити, наскільки набуті навички застосовувалися та наскільки поліпшилося надання медичної допомоги підліткам на рівні первинної ланки.

Інформація про проект:

Проект реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні.

Терміни реалізації проекту:  листопад 2017 – грудень 2018.

Мета проекту – підтримка Міністерства охорони здоров’я в інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги для покращення підліткового здоров’я в Україні.

Основні завдання проекту:

  1. Технічна підтримка МОЗ щодо Координації Робочої групи МОЗ з питань здоров’я підлітків та сприяння розробці мінімального пакету послуг, орієнтованих на підлітків, а також ефективного механізму перенаправлення в обраних регіонах.
  2. Розбудова спроможності працівників системи первинної медико-санітарної допомоги двох проектних регіонів з надання послуг орієнтованих на потреби підлітків.
  3. Підвищення попиту на послуги, орієнтовані на підлітків, в двох проектних регіонах через залучення головних зацікавлених сторін з різних галузей, зокрема підлітків.