Опубліковано матеріали щодо впровадження моделі Барнахус в Україні

Опубліковано матеріали щодо впровадження моделі Барнахус в Україні

Опубліковано збірку матеріалів «Модель Барнахус: загальна характеристика впровадження в Україні». Матеріали підготовлені експертами Аллою Благою і Павлом Пархоменком.

Публікація здійснена у межах проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства», що імплементує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Автор збірки розглянули питання стандартів якості й структури барнахусів, наведені норми міжнародних документів із питань захисту прав дітей і правосуддя, дружнього до дитини.

«В Україні проблема насильства над дітьми є доволі гострою. Її актуальність для суспільства полягає у тому, що вона є комплексною, непрогнозованою та важко розв’язуваною. Коли дитина зазнає насильства, ряд різних суб’єктів, зокрема соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурори та судді, зобов’язані сприяти дотриманню прав дитини та діяти в найкращих її інтересах», — зазначають автори публікації.

Детально із матеріалами збірки можна ознайомитися за посиланням.