Монумент незалежності підсвітили оранжевим кольором на знак підтримки всесвітнього руху з припинення насильства щодо жінок

Монумент незалежності підсвітили оранжевим кольором на знак підтримки всесвітнього руху з припинення насильства щодо жінок

25 листопада 2016, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, на Майдані Незалежності оранжевим кольором підсвітили Монумент Незалежності.

Зdsc_3258ахід організовано Фондом народонаселення ООН (ФН ООН) у рамках всесвітньої ініціативи генерального секретаря ООН «Оранжевий день». Цією акцією Україна розпочала всесвітню кампанію «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Під час заходу було проведено короткий прес брифінг за участю представників Міністерства соціальної політики, Координатора системи ООН в Україні, представників Фонду народонаселення ООН та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я.

«У 2015 році були затверджені 17 Глобальних цілей сталого розвитку до 2030 року. Це історична подія, оскільки вперше цілі світового розвитку включають припинення насильства щодо дівчат та жінок, – сказав Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні. – Започаткована Генеральним Секретарем ООН ініціатива «Оранжевий день» відкриває всесвітню кампанію «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Ініціатива закликає уряди, міжнародні організації, громадянське суспільство з усіх країн світу об’єднати зусилля, щоб припинити насильство щодо жінок».

Для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі проходить кампанія «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Вона починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є порушенням прав людини.

«Нещодавно Верховна Рада України затвердила у першому читанні нову версію Закону Україну «Про запобігання та протидію домашньому насильству»,сказала Наталія Федорович, Заступник Міністра соціальної політики України. – , Ми маємо суттєву підтримку міжнародної спільноти,  інтерес та політичну волю, проте перед нами все ще стоїть багато завдань. Зокрема, це пошук ресурсів для впровадження ефективних програм, які зроблять позитивні зміни в житті жінок і дівчат. Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними та громадськими організаціями, які допомагають залучити ресурси для впровадження в Україні кращих світових практик з попередження насильства щодо жінок та домашнього насильства».

Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, громадських активістів, необхідні також зміни громадської думки в бік неприйнятності насильства над жінками. Треба, щоб кожен розумів, що насильство нічим не можна виправдати. Його не треба терпіти й не можна замовчувати.«Особливо складна ситуація зараз на Сході України, в уражених конфліктом регіонах. Майже 80% потерпілих від насильства жінок ніколи не звертались по допомогу. Ми розуміємо, що це відбувається через страх осуду, складність процедур та часто недоступність послуг, – зазначив Каспар Пік, Представник Фонду народонаселення ООН в Україні. – Тому у 5 Східних областях України ФН ООН разом з УФГЗ створив 26 мобільних бригад з надання психосоціальної допомоги постраждалим від  насильства щодо жінок та домашнього насильства. Психологи й соціальні працівники за викликом приїжджають до жінок, які зазнали насильства. Таким чином ми наблизили послуги до людей. Як результат, за рік понад 10 тисяч жінок отримали психосоціальну допомогу».

«Насильство щодо жінок – найпоширеніше порушення прав людини в світі. В Україні щороку реєструють понад 100 тисяч звернень від жінок з приводу насильства в сім’ї. Оскільки по допомогу звертається тільки одна з п’яти потерпілих, реальна кількість випадків насильства сягає до півмільйона, – сказала Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». – Сьогодні ми підсвічуємо Монумент Незалежності оранжевим, щоб символічно засвідчити прагнення України припинити насильство щодо жінок. «Зробимо світ оранжевим – припинимо насильство щодо жінок»».dsc_3576