Молодь Комиш-Зорянської громади долучилася до розробки міської цільової програми «Комиш-Зоря – безпечна громада»

Молодь Комиш-Зорянської громади долучилася до розробки міської цільової програми «Комиш-Зоря – безпечна громада»

15 грудня 2020 року в межах реалізації проєкту «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні» МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки в Україні провели зустріч з молоддю громади.

Учні старших класів громади дізналися результати проведеного в Комиш-Зорі аудиту безпеки та створили власне «дерево проблем» і «мапу громади своєї мрії».

У результаті групової роботи сформовано список проблемних локацій громади та список рекомендацій для поліпшення ситуації з безпекою у Комиш-Зорі.

Напрацьовані результати будуть передані робочій групі з розробки місцевої програми «Безпечне місто» для врахування проблематики та рекомендацій всіх вікових груп мешканців громади.

Метою програми буде створення безпечного громадського простору для жінок і дівчат, шляхом впровадження моделей і підходів щодо запобігання і протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству та сексуальним домаганням, а також для подолання гендерних стереотипів.

Використання методології Глобальної ініціативи «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» дає можливість долучитися до кращих практик світового рівня у впровадженні гендерно-чутливих програм та організації безпечного життєвого простору для жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчат, які проживають в Комиш Зорі.

Заходи відбулися в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.