Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства продовжують надавати допомогу і працюють у «червоній» зоні епіднебезпеки

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства продовжують надавати допомогу і працюють у «червоній» зоні епіднебезпеки

Протягом 10 місяців поточного року Національна поліція України отримала понад 267 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Водночас впродовж усього минулого року таких звернень зафіксували менш як 212 тисяч.

Така невтішна статистика демонструє, що попри карантинні обмеження допомога постраждалим від домашнього насильства потрібна зараз навіть більше, ніж раніше.

Саме тому продовжують роботу 12 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у Донецькій та Луганській областях України, діяльність яких забезпечує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів Америки у межах проєкту «Комплексний підхід до вирішення гендерно зумовленого насильства та насильства проти хлопців, дівчат, чоловіків та жінок у східних регіонах України».

Наразі психологи та соціальні працівники мобільних бригад консультують постраждалих через відеозв’язок або телефоном. Проте в екстрених випадках — коли існує загроза здоров’ю та життю клієнта — виїжджають до постраждалих на власних немаркованих авто.

З дотриманням рекомендованих протиепідемічних заходів фахівці мобільних бригад надають психологічну підтримку та допомагають знизити рівень тривоги, разом з постраждалими складають план дій, розказують про права та послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, працюють з кривдниками та свідками насильства. За потреби мобільні бригади також можуть здійснювати супровід постраждалого чи родини протягом кількох місяців.

Дистанційний формат роботи дозволяє не лише продовжувати роботу у звичайному темпі, а й охопити більше людей, що потребують допомоги — постраждалих з непідконтрольних територій, маломобільні категорії населення або ж людей, які просто не можуть вирватися від кривдника на зустріч з фахівцями бригади.

Також незабаром у Луганській області розпочнуть роботу ще дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Їхня мета — закрити потребу в допомозі постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства у громадах на лінії розмежування.

Зв’язатися з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги можна за телефонами, вказаними на фото.