Мінсоцполітики та МБФ „Українська фундація громадського здоров’я” уклали меморандум про співпрацю

Мінсоцполітики та МБФ „Українська фундація громадського здоров’я” уклали меморандум про співпрацю

7 вересня 2018 року    підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Міністерством соціальної політики України, Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я»,  Представництвом HealthRight International  «Право на здоров’я» в Україні.

 

Метою даного Меморандуму є співпраця у проведенні спільних заходів та реалізації програм у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, запровадження ефективної та сталої системи надання соціальних послуг, доступності до соціальних послуг вразливих верств населення, в тому числі учасникам бойових дій та членам їх сімей, зміцнення співпраці між державними та неурядовими  організаціями.

Задля досягнення мети Меморандуму сторони співпрацюватимуть у наступних напрямках:

  • Побудови системи ефективного реагування на факти домашнього насильства та насильства за ознакою статі шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  • Надання допомоги та захисту постраждалим особам, зокрема через мережу спеціалізованих служб (мобільні бригади, притулки для постраждалих);
  • Надання допомоги, здійснення соціального захисту та соціальної роботи з  дівчатами, жінками, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах; подолання безпритульності і бездоглядності; профілактики соціально-негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі;
  • Надання допомоги та побудова комплексної соціальної, психологічної та юридичної системи допомоги для учасників бойових дій та членів їх сімей (з особливим фокусом на тих, хто зазнав катування та був визволений з полону).
  • Організація та здійснення навчання, а також заходів щодо підвищення рівня професійної компетентності надавачів соціально-психологічних послуг з тематики, окресленої метою Меморандуму.

 

Довідково.

Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – це благодійна організація, яка була заснована  в 2008 році всесвітньою організацією HealthRight International (Право на здоров’я), яка працює у сфері охорони громадського здоров’я та захисту прав людини.

З 2015 року МБФ «Українська фундація громадського здоров`я» співпрацює з Міністерством соціальної політики України та спільно пілотує модель мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які виявляють і надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим від ґендерно зумовленого та домашнього насильства в 11 регіонах України.

Проект впроваджується в партнерстві з Фондом ООН в галузі народонаселення та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

У співпраці з місцевими партнерами створено та діють 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у вищезазначених регіонах.

Одним із напрямків роботи, які активно впроваджує Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я», є побудова  системи якісного надання послуг постраждалим від домашнього насильства, у т.ч. через створення притулків  для жінок, постраждалих від домашнього насильства.

Першим значним досвідом було створення у 2013 році Соціальної квартири для вагітних жінок та молодих матерів з дітьми у м. Києві. Цей досвід був відпрацьований і поширений при створенні  притулків для жінок, постраждалих від домашнього насильства.

На сьогодні у тісній співпраці з місцевими партнерами за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення та  Міністерства соцiальної політики України створено  та підтримується діяльність 7 притулків для жінок, постраждалих від домашнього насильства у м. Харків, м. Кривий Ріг, м. Бердянськ, м. Слов’янськ, м. Маріуполь, а також у Лозівському районі Харківської області та Вінницькому районі Вінницької області.

З 2015 року впроваджується проект «Допомога потерпілим від катувань в Україні» за підтримки Фонду добровільних внесків для жертв катувань. В рамках проекту надаються комплексні соціально-психологічні послуги, юридична підтримка, доступ до медичної реабілітації для осіб, які пережили катування, були в полоні та членам їх родин в м. Київ та м. Дніпро на базі двох Клінік з прав людини.