Конкурс на заміщення посади національного експерта щодо оцінки перешкод, з якими стикаються представники поліції у реагуванні на випадки домашнього насильства у громаді

Конкурс на заміщення посади національного експерта щодо оцінки перешкод, з якими стикаються представники поліції у реагуванні на випадки домашнього насильства у громаді

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ

 

для Національного експерта щодо оцінки перешкод, з якими стикаються представники поліції у реагуванні на випадки домашнього насильства у громаді

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

Технічне завдання розроблено в рамках проєкту  «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у східній Україні», який реалізовується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізовують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я».

 

Інформація про проєкт: 

 

З метою просування ґендерної рівності, розвінчування стереотипів, захисту жінок та чоловіків від ґендерно зумовленого та домашнього насильства, у тому числі сексуального насильства та сексуальних домагань, у приватному та публічному просторі Української фундацією громадського здоров’я реалізується проєкт  «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у східній Україні», який спрямований на:

 • мобілізацію жінок, дівчат, чоловіків і хлопчиків на рівні громади на користь шанобливих ненасильницьких стосунків, ґендерної рівності та безпеки у громадських місцях;
 • підвищення спроможності правоохоронних органів у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях щодо профілактики ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього, насильства;
 • надання допомоги регіональним та місцевим органам місцевого самоврядування та державним органам влади щодо створення ґендерно-орієнтованих програм та бюджетів.

 

Проєкт впроваджується у трьох регіонах Східної України: Луганській, Донецькій, та Запорізькій областях у 29 цільових громадах:

 

Луганська область: Привілля, Лозно-Олександрівка, Сватове, Старобільськ, Шульгинка, Рубіжне, Северодонецьк, Новоайдар, Щастя, Станиця Луганська, Гірське, Золоте.

 

Донецька область: Новодонецьке, Олександрівка, Соледар, Сіверськ, Званівка, Торецьк, Очеретине, Красногорівка, Курахове, Ольгинка, Волноваха, Хлібодарівка.

 

Запорізька область: Біленьке, Комишуваха, Остриківка, Комиш-Зоря, Гірсівка.

 

Одним з програмних компонентів, які запроваджуються у співпраці з Українською фундацією громадського здоров’я, є розбудова спроможності правоохоронних органів щодо ефективної співпраці з регіональними та місцевими органами держаної влади, а також жіночими групами для запобігання і реагування на гендерно зумовлене насильство (включно з домашнім насиллям), у співпраці з Міністерством внутрішніх справ.

 

На виконання завдання компоненту «Розбудова спроможності поліції з питань попередження ґендерно зумовленого насильства» проєкту «Сприяння безпеці громад та запобігання ґендерному насильству в громадських місцях у Східній Україні», який запроваджують  МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують Програма розвитку ООН, ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН за підтримки Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку, а також урядів Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії, та який зосереджений на Луганській, Донецькій та Запорізькій областях, протягом травня-червня 2019р. було розроблено 2-денну тренінгову програму “Ґендерна рівність. Права людини. Ґендерно зумовлене насильство” та розпочато навчання за нею керівництва територіальних підрозділів  Національної поліції України в Донецькій області.

У навчанні взяли участь 28 офіцерів – керівників територіальних підрозділів Національної поліції України, офіцерів патрульної поліції та представників департаментів та управлінь Головного управління поліції в Донецькій області, з них: 21 – керівники територіальних підрозділів Національної поліції (75%), 3 – офіцери Патрульної поліції України (11%) та 4 – представники  департаментів та управлінь Головного управління поліції в Донецькій області (14%).

Мета та завдання тренінгу «Ґендерна рівність. Права людини. Ґендерно зумовлене насильство» полягала в тому, щоб розширити знання правоохоронців Головного управління Національної поліції України в Донецьку щодо гендерної рівності, запобігання дискримінації та ґендерного насильства, а також національної та галузевої політики щодо прав жінок та гендерної рівності.

Навчання сприяло реалізації Рекомендації 2 Національного плану дій щодо виконання Заключних зауважень CEDAW до восьмого періодичного звіту України.

 

Під час тренінгу вирішувалися наступні навчальні завдання:

 

 1. Підвищення обізнаності щодо основних ґендерних концепцій, таких як:

–        Права жінок та ґендерна рівність;

–        Ґендерні ролі, соціальні норми, ґендерні стереотипи та забобони;

–        Множинні форми дискримінації (патріархальні соціальні норми, ґендерні стереотипи та нерівні владні стосунки у приватній та державній сфері);

–        Ґендерне насильство як прояв нерівних владних стосунків та ґендерної дискримінації (розуміння різних форм ґендерного насильства).

 

 1. Ознайомлення із міжнародною нормативною базою, що стосується рівних можливостей жінок і чоловіків і принцип належної обачливості, а також національним законодавством та політикою щодо рівних можливостей, усунення всіх форм дискримінації жінок, включаючи насильство над жінками, безпеку громад та запобігання ґендерно зумовленому насильству.

 

 1. Сприяння включенню принципів захисту прав людини та ґендерної рівності в компетенції стосовно прийому, підвищення кваліфікації та дисциплінарних заходів у правоохоронному секторі стосовно кодексу поведінки, внутрішніх робочих процедур, ґендерної рівноправності, організаційної культури та ґендерно-чутливої мови.

 

ІІ. МЕТА ТА ОБСЯГ ЗАВДАННЯ

 

Мета залучення локального експерта:

Очікується, що локальний експерт проведе оцінку, визначивши проблеми, з якими стикаються працівники поліції при застосуванні знань, отриманих на тренінгах на тему «Ґендерна рівність. Права людини. Ґендерно зумовлене насильство», проведених УФГЗ та ООН Жінки у 2019р., а саме у м. Маріуполь та м. Дніпро.

Місцевий експерт проведе оцінку системних та нормативних перешкод, з якими стикаються представники поліції у реагуванні на випадки домашнього насильства, а також будь-яких додаткових прогалин у знаннях, у тому числі щодо розробки звітів, оцінок ризиків, видачі та контролю обмежувальних приписів, збору доказів та підхід, орієнтований на постраждалих, який застосовується під час розслідування справ про домашнє насильство, а також під час судового розгляду справи.

 

 1. Завдання:
 1.  Кабінетне дослідження програми, концепції та роздаткових матеріалів для тренінгу  на тему ГЗН, проведених УФГЗ та ООН Жінки у 2019 році для керівників відділів поліції Донецької області та тренінгів на тему домашнього насильства для дільничних інспекторів Донецької, Луганської та Запорізької областей;
 2. Розробити методологію проведення дослідження, включно з анкетою щодо оцінки будь-яких системних та нормативних перешкод, з якими стикається поліція у реагуванні на домашнє насильство, а також будь-які додаткові прогалини в знаннях, у тому числі щодо підготовки звітів, оцінки ризиків, видачі та контролю обмежувальних приписів, збір доказів та застосування підходу, орієнтованого на потерпілих, під час розслідування справ про домашнє насильство, а також під час судового розгляду справи;
 3.  Провести інтерв’ю щонайменше з 10 керівниками / заступниками керівників відділів поліції Донецької області та з 30 дільничними інспекторами (по 10 з кожної цільової області), які брали участь у тренінгах, проведених УФГЗ та ООН Жінки у 2019 році;
 4. Надати звіт з результатами опитування, що відображає виявлені перешкоди, з якими стикається поліція у реагуванні на домашнє насильство, та додаткові прогалини в знаннях.

 

 1. ГРАФІК ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ

 

з/п

Діяльність Термін виконання
1. Методика оцінки будь-яких системних та нормативних перешкод, з якими стикається поліція у реагуванні на домашнє насильство, а також будь-які додаткові прогалини в знаннях, у тому числі щодо підготовки звітів, оцінки ризику, видачі та контролю за обмежувальними приписами, збір доказів та застосування підходу, орієнтованого на потерпілих, під час розслідування справ про домашнє насильство, а також під час судового розгляду справи, та анкети (українською мовою)  

22 червня, 2020

2. Проєкт звіту з висновками опитування, що відображає виявлені перешкоди, з якими стикається поліція у реагуванні на домашнє насильство, та додаткові прогалини в знаннях (українською мовою) 15 липня, 2020
3. Підсумковий звіт із висновками опитування, що відображає виявлені перешкоди, з якими стикається поліція у реагуванні на домашнє насильство та додаткові прогалини в знаннях (українською мовою) 30 липня, 2020

 

Дослідження та рекомендації мають бути подані в електронній формі координатору даного дослідження з боку УФГЗ.

 

 1. Часові рамки

Початок контракту: 08.06.2020

Закінчення контракту: 30.07.2020

 

 1. Оплати

Оплати будуть здійснені на таких умовах:

20% – за умови, що UFPH приймає 1-у активність;

50% – за умови UFPH приймають 2-у активність;

30% – після UFPH приймають 3-ю активність

 

 1. Досвід роботи та кваліфікаційні вимоги
 • Освіта: як мінімум, ступінь магістра або його еквівалент у галузі права або соціальних наук;
 • Щонайменше 4 роки релевантного професійного досвіду в галузі охорони правопорядку та захисту прав людини, гендерної рівності та ґендерно зумовленого насильства;
 • Щонайменше 5-річний досвід у сфері запобігання ГЗН/ДН та роботи з національними та міжнародними організаціями.
 • Володіння мовами: Професійне володіння українською, англійською мовами – середнє.
 • Досвід розбудови потенціалу працівників правоохоронних органів, зокрема, у розробці та впровадженні навчальних програм для працівників міліції, та досвід роботи з Міністерством внутрішніх справ, Національним управлінням поліції (буде перевагою).

 

Компетенції:

 • здатність виконувати аналітичні та дослідницькі роботи,
 • Відмінні навички підготовки проєктів
 • своєчасно надавати результати своє роботи;
 • Відмінні навички міжособистісного спілкування;
 • Здоровий глузд, ментальна зрілість для створення позитивного робочого середовища;
 • сильні навички аналізу, координації та фасилітації;
 • Впевнений користувач пакетів офісних програм.
 1.  УПРАВЛІННЯ ТА КООРДИНАЦІЯ

 

Роботою експерта керує координатор проєкту МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Юлія Боса, яка погоджує всі заходи, передбачені цим технічним завданням, приймає та безпосередньо координує роботу експерта.

Просимо надсилати свої резюме з супровідним листом до 05 червня 2020 р. на адресу julia.bosa@healthright.org

У супровідному листі вкажіть, які подібні дослідження ви вже робили, відповідний професійний досвід, очікуваний розмір винагороди.

Контактна особа: Боса Юлія

(+38 067 214 18 42)

Новини & Події

Читати всі

Пошук по сайту