Конкурс малих грантів у межах компоненту «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні»

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошує конкурс малих грантів в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», а саме компоненту «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні», який імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за фінансової підтримки Швеції.

 

Інформація про замовника:

 

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією HealthRight International (Право на здоров’я) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги найбільш незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року і запроваджують моделі, спрямовані на профілактику соціального сирітства, гендерно обумовленого насильства та ВІЛ, СНІД; сприяють розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації, з особливим фокусом на жінок та підлітків.

 

Інформація про компонент:

 

Компонент «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні»  імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за фінансової підтримки Швеції.

Проєкт спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома та в житті громади, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків в Україні.

Одним з ключових напрямів проєкту є підтримка постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі за допомогою відкриття 9-ти кризових кімнат для постраждалих від насильства в різних регіонах України, що є найбільш ураженими від пандемії COVID-19.

Кризова кімната буде одним з безпечних місць перебування для жінок з дітьми, які шукають прихистку від кривдника як під час так і після карантинних заходів.

 

Географія компоненту щодо створення кризових кімнат:  Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Волинська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська,  Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька області.

 

Терміни реалізації: квітень 2021 ­– березень 2022 рр.

 

У межах проекту проводиться конкурс малих грантів.

 

Вимоги до організацій-учасниць конкурсу:

 

До участі у конкурсі запрошуються недержавні громадські об’єднання та благодійні фонди, що мають практичний досвід роботи (не менше 3-х років) у сфері профілактики насильства, надання соціально-психологічних послуг постраждалим від ґендерно зумовленого, у тому числі, домашнього насильства, в регіонах реалізації проекту.

 

Регіони, які можуть брати участь у конкурсі:  Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Волинська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська області.

 

Фінансування:

 

Максимальна сума одного гранту – 500 000  гривень.

 

Проєкти, які подаються на конкурс, повинні бути спрямованими на створення кризових кімнат (цілодобового перебування) для постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства, зокрема:

 

  • Створення функціональної системи реагування на випадки насильства та надання кваліфікованої допомоги постраждалим від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства; моделі дієвого перенаправлення клієнтів;
  • Ремонт приміщення для кризових кімнат для постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства.

 

При подачі заявки мають бути вказані:

  • Площа та кількість кімнат можливого приміщення для створення кризових кімнат (цілодобового перебування) для постраждалих від ґендерно зумовленого, в т.ч. домашнього насильства;
  • Опис приміщення, яке є в наявності, та його статус (власність громадської організації, комунальна власність, договір оренди чи суборенди, позички і т.д.) або опис приміщення, яке планується використати. Наявність підтверджуючих документів різного характеру щодо гарантій надання цього приміщення для створення кризової кімнати. Наявність гарантійних листів від місцевої влади або інших власників приміщення щодо передачі його у безоплатне користування та гарантії надалі взяти на місцеве фінансування.
  • Максимальна кількість клієнтів в період одночасного перебування в кризовій кімнаті (цілодобового перебування) для постраждалих від ґендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства;
  • Орієнтовна кількість клієнтів, які отримають послуги за рік.
  • Перелік послуг та фахівців, які планується, що будуть надавати соціально-психологічні послуги в кризовій кімнаті для постраждалих від ґендерно зумовленого, в т.ч. домашнього насильства.

 

Тривалість проектів:  квітень 2021 року ­– грудень 2021 року.

 

Вимоги до оформлення проектних пропозицій:

 

Заявки на конкурс подаються українською мовою за формою, що додається. Заявка має включати описову частину та бюджет.

 

Документи, які мають бути долучені до аплікаційної форми: 

 

  • копія статуту апліканта;
  • копія документа про державну реєстрацію апліканта; копія рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій апліката; копії балансів за останні три роки;
  • документи, які підтверджують право власності або право користування приміщенням для кризової кімнати (цілодобового перебування) для постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства;
  • опис діяльності організації за останні три роки у сфері діяльності проекту, що подається на конкурс, з додаванням Інтернет-посилань, що демонструють таку діяльність (до 2-х сторінок);
  • кошторис на проведення ремонтних робіт та кошторис АВК;
  • рекомендаційний лист/листи підтримки від державних установ та/чи організацій, з якими аплікант співпрацює в рамках діяльності, дотичної до теми проєкту.

 

 Порядок проведення конкурсу:

 

Заявки приймаються до 18.00 28 квітня 2021 року.

29 квітня 2021 року командою та експертами проекту проводитиметься відбір проєктів, що отримають фінансування.

 

Додаткова інформація:

 

Апліканти-переможці будуть повідомлені про результати розгляду заявок електронною поштою.

Причини відхилення заявок не повідомляються.

Матеріали, подані на конкурс, не повертаються.

Заявки, оформлені з порушенням зазначених вимог, розглядатися не будуть.

Заявки (описова частина та бюджет) і скан-копії додаткових документів (з переліку) слід надсилати електронною поштою на наступну адресу:  victoria.yalovska@healthright.org, у темі листа просимо зазначати наступне: «Конкурс малих грантів, ________ (назва організації, що бере участь у  конкурсі)».

 

Контактні особи:

 

Ольга Веселовська, Вікторія Яловська, тел. +38 067 751 20 82, +38 044 235 08 63.

Add your Comment

uk