Конкурс малих грантів щодо створення денного центру з кризовою кімнатою для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі в Донецькій області у межах компоненту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

Конкурс малих грантів щодо створення денного центру з кризовою кімнатою для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі в Донецькій області у межах компоненту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) оголошує конкурс малих грантів в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», а саме компоненту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», який імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та УФГЗ за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

Інформація про замовника:

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією HealthRight International (Право на здоров’я) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги найбільш незахищеним жінкам, дітям та молоді. В Україні організації працюють з 2005 року і запроваджують моделі, спрямовані на профілактику соціального сирітства, ґендерно обумовленого насильства та ВІЛ, СНІД; сприяють розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації, з особливим фокусом на жінок та підлітків.

Інформація про компонент:

Компонент «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»  імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з УФГЗ за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері ґендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах та територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.

«Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – це проєкт UNFPA з розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, який імплементує УФГЗ.

ЦІЛЬ ПРОЄКТУ:

Проєкт спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Створення муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству базується на принципах 4Р та включає:

 • попередження – формування у громаді нульової толерантності до насильства та посилення готовності членів громади протидіяти його проявам;
 • послуги та захист – покращення доступу постраждалих, незалежно від віку та стану здоров’я, до якісних комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, а також надання цих послуг;
 • притягнення кривдника – забезпечення належного розгляду випадків домашнього насильства і притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності та зміну моделі його поведінки;
 • політики – налагодження скоординованого міжсекторального реагування на насильство, що гарантує ефективну та своєчасну допомогу у кожному випадку.

UNFPA та УФГЗ надає, відібраним у рамках конкурсу, містам та громадам-партнерам проєкту всебічну підтримку для розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, зокрема у:

 • налагодженні належної координації та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству на місцевому рівні;
 • створенні та забезпеченні належної діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, зокрема притулків, денний центрів, кризових кімнат, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги тощо;
 • комплексній та спеціалізованій підготовці фахівців з відібраних громад і вивчення досвіду інших міст та селищ України у даній сфері;
 • організації та проведенні серед мешканців громади, зокрема серед дітей та молоді, інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії насильству, роз’яснення його форм, проявів і наслідків.

ГЕОГРАФІЯ ПРОЄКТУ:

Міста, відібрані в рамках проєкту на 2020-2023 роки:

Вінниця, Дніпро, Київ, Костянтинівка, Краматорськ, Кременчук, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Покровськ, Полтава, Сєвєродонецьк, Харків, Херсон.

Міста та громади, відібрані в рамках проєкту на 2021-2024 роки:

Авангард, Біла Церква, Добропілля, Запоріжжя, Калуш, Кропивницький, Лубни, Маріуполь, Рокитне, Старокостянтинів, Тернопіль, Ужгород, Хорошів, Хотин, Черкаси.

Тривалість проєктів:  липень 2021 року ­– грудень 2021 року.

У межах проєкту проводиться конкурс малих грантів.

Вимоги до організацій-учасниць конкурсу:

До участі у конкурсі запрошуються недержавні громадські об’єднання та благодійні фонди Донецької області, що мають практичний досвід роботи (не менше 3-х років) у сфері профілактики насильства, надання соціально-психологічних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, в регіонах реалізації проєкту.

Регіони, які можуть брати участь у конкурсі:  Донецька область.

Фінансування:

Максимальна сума одного гранту до 2 000 000 грн:

для денного центру – до 1 000 000  гривень;

для кризової кімнати – до 1 000 000  гривень.

Проєкти, які подаються на конкурс, повинні бути спрямованими на створення денного центру та кризової кімнати (цілодобового перебування) для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зокрема:

 • Створення функціональної системи реагування на випадки насильства та надання кваліфікованої допомоги постраждалим від  домашнього насильства та насильства за ознакою статі; моделі дієвого перенаправлення клієнтів;
 • Ремонт приміщення для денного центу та кризової кімнати для осіб,  постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

При подачі заявки мають бути вказані:

 • Площа та кількість кімнат можливого приміщення для створення денного центру та кризової кімнати (цілодобового перебування) для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
 • Опис приміщення, яке є в наявності, та його статус (власність громадської організації, комунальна власність, договір оренди чи суборенди, позички і т.д.) або опис приміщення, яке планується використати. Наявність підтверджуючих документів різного характеру щодо гарантій надання цього приміщення для створення денного центру з кризовою кімнатою. Наявність гарантійних листів від місцевої влади або інших власників приміщення щодо передачі його у безоплатне користування та гарантії надалі взяти на місцеве фінансування.
 • Максимальна кількість клієнтів в період одночасного перебування в денному центрі та кризовій кімнаті (цілодобового перебування) для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
 • Орієнтовна кількість клієнтів, які отримають послуги за рік.
 • Перелік послуг та фахівців, які планується, що будуть надавати соціально-психологічні послуги в денному центрі з кризовою кімнатою для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Терміни реалізації: липень 2021 ­– вересень 2021 рр.

Вимоги до оформлення проєктних пропозицій:

Заявки на конкурс подаються українською мовою за формою, що додається. Заявка має включати описову частину та бюджет.

Документи, які мають бути долучені до аплікаційної форми: 

 • копія статуту апліканта;
 • копія документа про державну реєстрацію апліканта; копія рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій апліката; копії балансів за останні три роки;
 • документи, які підтверджують право власності або право користування приміщенням для денного центру та кризової кімнати (цілодобового перебування) для осіб, постраждалих від ґендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства;
 • опис діяльності організації за останні три роки у сфері діяльності проекту, що подається на конкурс, з додаванням Інтернет-посилань, що демонструють таку діяльність (до 2-х сторінок);
 • кошторис на проведення ремонтних робіт та кошторис АВК;
 • рекомендаційний лист/листи підтримки від державних установ та/чи організацій, з якими аплікант співпрацює в рамках діяльності, дотичної до теми проєкту.

 Порядок проведення конкурсу:

Заявки приймаються до 18.00 17 липня 2021 року.

19 липня 2021 року командою та експертами проєкту проводитиметься відбір проєктів, що отримають фінансування.

Додаткова інформація:

Апліканти-переможці будуть повідомлені про результати розгляду заявок електронною поштою.

Причини відхилення заявок не повідомляються.

Матеріали, подані на конкурс, не повертаються.

Заявки, оформлені з порушенням зазначених вимог, розглядатися не будуть.

Заявки (описова частина:application form та бюджет) і скан-копії додаткових документів (з переліку) слід надсилати електронною поштою на наступну адресу:  nataliia.tsvietkova@healthright.org, у темі листа просимо зазначати наступне: «Конкурс малих грантів ДЦ_КК, ________ (назва організації, що бере участь у  конкурсі)».

Контактні особи:

Ольга Веселовська, Наталія Цвєткова, тел. +38 093 678 27 87.