Художня акція в Сєвєродонецьку в рамках кампанії «Насильству немає виправдання!» відбулася 04 квітня

Художня акція в Сєвєродонецьку в рамках кампанії «Насильству немає виправдання!» відбулася 04 квітня

4 квітня на площі Перемоги за участі поліцейських та жителів міста відбулась художня акція у рамках кампанії «Насильству немає виправдання!». Офіцери поліції, представники місцевих органів влади, дівчата та хлопці, активісти руху за гендерну рівність, жінки-лідерки та жителі громади спільно розмалювали символ та слоган кампанії, поділені на окремі квадрати. Закінчивши наносити фарби, учасники підняли частини малюнку над головою та створили цілісне зображення, адже саме спільними діями поліції та громади можна змінити сприйняття та подолати домашнє насильство.

Щорічно 1,1 мільйон українок стикаються з фізичним та сексуальним насильством в сім’ї. Тільки 15,9% постраждалих звертаються до правоохоронців (Згідно дослідження «Економічна вартість насильства щодо жінок в Україні» проведеного на замовлення Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні(UNFPA), 2016-2017 рр. (http://www.unfpa.org.ua/files/articles/7/45/Infographics_UKR.pdf). Кампанія має на меті підвищення довіри до поліції та зміну ставлення до насильства у сім’ї в цілому.

Інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання», впроваджує ООН Жінки, спільно з Міністерством внутрішніх справ України та міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». Метою інформаційної кампанії є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок, хлопців та дівчат, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на випадки насильства. Кампанія є одним із компонентів спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом та реалізується у Донецькій та Луганській областях.