Історія жінки яка не здалася

Історія жінки яка не здалася

Шановні друзі. Ми починаємо публікувати цикл коротеньких історій (short story) про жінок, які пережили кривду, але не здалися. Дякуючи долі, більшість з них все ж отримали шанс розпочати нове життя. Ці жінки з різних регіонів, але об’єднує їх одне – страждання, насильство, негаразди у родині та пошук виходу з глухого кута і зміни на краще. (Ім’я жінки в історії змінено з метою конфіденційності.)

Історія Катерини почалася з великої любові. Одного літнього вечора, коли сонячні промені ще лагідно торкались землі, а теплий вітер колисав зелене листя, Катерина зустріла його; як їй здавалося, чоловіка своєї мрії. У полум’ї кохання жінка навіть не помітила, як їхні стосунки почала огортати чорна тінь недовіри. Усе частіше коханий поводив себе агресивніше та зухваліше. «Я робила все, що він скаже, завжди намагалася догодити йому, але все йому було не так: то я не так одяглася, то не так йому відповіла» – згадує Катерина.

Синці на тілі, гамір в оселі – стали важкою буденністю жінки. Аби друзі та сусіди не помічали ознак насильства, Катерина користувалася тональним кремом та темними окулярами. Утім найважче сліди кривдника було сховати не на тілі, а у душі. Жінка усвідомила – її буденність перетворились на жах.
“Одним прекрасним ранком я зробила тест на вагітність і він виявився позитивним, я думала, ці дві смужки змінять наше життя раз і назавжди” – констатує Катерина.

Однак це лише погіршило ситуацію, дізнавшись про це, чоловік немов ошаленів та побив жінку. Від завданої шкоди, Катерина опинилася у лікарні, на щастя, дитину вдалося врятувати. Повернувшись додому, вона таємно зібрала речі та поїхала до подруги. Та їй порадила звернутись до однієї з мобільних бригад Донецької області, фахівці якої надали постраждалій психологічну допомогу та перенаправили до поліцейського відділку. Поліція спрацювала досить оперативно: склали офіційне попередження, адміністративне стягнення, а на кривдника Катерини очікує суд. На даний час Катерина почуває себе впевненішою та захищеною. Жінка продовжує роботу з членами мобільної бригади, які надають їй психологічну та соціальну допомогу. Також Катерина змінила місце проживання, зараз вона мешкає подалі від небезпеки, у затишній оселі своїх родичів.

Варто зауважити, що мобільні бригади соціально-психологічної допомоги працюють на Донбасі вже не перший рік. За цей час їхніми послугами скористались тисячі нужденних, більшість звісно жінки. Одна з ключових місій бригад – це надія. Надія для тих, хто боїться та мовчить, хто щодня змушений терпіти приниження та страждання. Тому завжди слід пам’ятати: разом ми зможемо! Тільки спільними зусиллями взаємоповаги та обопільної допомоги ми врятуємо не одну жіночу долю. І пам’ятайте, насилля – це сміття, якому немає місця у наших оселях!

Діяльність мобільних бригад Фонду народонаселення ООН реалізується «Українською фундацією громадського здоров’я» у рамках гуманітарного проекту ФН ООН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Фаза 2: Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи».

#Healthright #UNFPA #UFPH #Мобільнабригада #Мобільнібригади20264636_1403751839720717_1792250466200311856_n

20245596_1403751116387456_8051722435898426862_n