Імплементація моделі Барнахус: у Чернівцях відбувся тренінг для фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту

Імплементація моделі Барнахус: у Чернівцях відбувся тренінг для фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту

«Напрацювання механізмів реалізації пілотного проєкту щодо захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали від або стали свідками насильства» — такою була тема тренінгу, який експерти провели для фахівців, котрі будуть залучені до імплементації моделі Барнахус у Чернівецькій області.

Учасники тренінгу дізналися:

  • механізм налагодження міждисциплінарної взаємодії для допомоги постраждалим дітям;
  • як організувати й розпочати функціонування центру Барнахус;
  • як використовувати нові знання на практиці.

Експертками тренінгу виступили:

  1. Алла Блага, докторка юридичних наук, завідувачка кафедри Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.
  2. Тамара Бугаєць, адвокатка, керівниця Адвокатського бюро «Тамари Бугаєць», експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Захід відбувся у межах проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

2 Імплементація моделі Барнахус- у Чернівцях відбувся тренінг для фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту

Для довідки: Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Головною метою Центру є уникнення повторної віктимізації дітей, які постраждали від насильства, та захист їхніх прав. Ключова його роль полягає в координації паралельних кримінальних справах, пов’язаних з добробутом дитини. Завдяки Центру формується особлива правова система, яка відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. Водночас враховується принцип, що потреби дітей в таких випадках повністю відрізняється від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.